Sports
Basketbols

Žagars atsaucis pieteikumu NBA draftam – nākotnē būs jaunas iespējas0


Artūrs Žagars saņem apbalvojumu kā Eiropas U-18 čempionāta simboliskā zvaigžņu piecnieka spēlētājs.
Artūrs Žagars saņem apbalvojumu kā Eiropas U-18 čempionāta simboliskā zvaigžņu piecnieka spēlētājs.
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Talantīgais latviešu basketbolists Artūrs Žagars atsaucis pieteikumu šī gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) draftam, atsaucoties uz sporta aģentūru “You First Sports”, ziņo ESPN apskatnieks Džons Givonijs.

Ārzemju jaunajiem talantiem ir trīs iespējas pieteikties NBA draftam un šo iespēju atsaukt ne vēlāk kā desmit dienas pirms drafta ceremonijas, kura šogad notiks 20. jūnijā. Žagaram paliek vēl divas iespējas izvirzīt savu kandidatūru NBA draftam.

Šāda spēlētāja izvēle nav pārsteigums – viņa vārda parādīšanās NBA drafta sarakstos pēc traumas dēļ izlaistas sezonas lielākās daļas vairāk izskatījās pēc atgādinājuma basketbola pasaulei par Žagara kā spēlētāja esamību. Viņš 19 gadu vecumā joprojām ir viens no talantīgākajiem Eiropas saspēles vadītājiem, kuru pa lielā basketbola vārtiem kā aģents cenšas ievest Jānis Porziņģis.

Žagars lielāko daļu sezonas atkopās no potītes operācijas. Spānijas otrās spēcīgākās līgas komandā “CB Prat” viņš 13 mačos vidēji mačā guva 8,9 punktus un veica 2,5 rezultatīvas piespēles.

Saistītie raksti

Pērnā gada vasarā Latvijā aizvadītajā Eiropas U-18 čempionātā saspēles vadītājs bija mājinieku izlases līderis un iekļuva turnīra simboliskajā pieciniekā, palīdzot komandai izcīnīt sudraba medaļas un iegūt ceļazīmi uz Pasaules kausu U-19 valstsvienībām. Turnīra laikā Žagars vidēji mačā iemeta 18,9 punktus un veica 6,3 rezultatīvas piespēles.

“LA.LV” jau rakstīja, ka šo vasaru Žagars nolēmis veltīt traumēto potīšu nostiprināšanai un tādēļ nepiedalīsies Pasaules kausa izcīņā U-19 vecuma grupā.

LA.lv