×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Žagars cer operas darbinieku algas palielināt nākamgad

zagars_andrejs12

Latvijas Nacionālās operas (LNO) darbinieku algas varētu palielināt no nākamā gada, šādu cerību intervijā Latvijas Radio pauda LNO vadītājs Andrejs Žagars.

Viņš uzsvēra, ka iestādes vadītājs nespēj palielināt darbinieku algas finanšu gada vidū bez papildu finansējuma. Pēc Žagara teiktā, LNO kora arodbiedrība, draudot ar streiku, prasa palielināt algas 2009.gada līmenī. “Prasība ir absolūti neizpildāma – palielināt tās 2009.gada apjomā. Visa Latvija gribētu saņemt algas 2009.gada apjomā,” sacīja Žagars.

LNO vadītājs arī uzsvēra, ka algu palielināšana var būt tikai kompleksa. “Mēs gribētu palielināt algas visām mākslinieciskajām vienībām. Operas vadība nevar pacelt algas un rūpēties tikai par vienu māksliniecisko struktūru,” sacīja Žagars, piebilstot, ka LNO kora atalgojums nav mazāks par divu citu izcilu Latvijas koru – Latvijas Radio kora un kora “Latvija” – koristu atalgojuma.

LNO vadītājs cerot, ka nākamgad tiks palielināts operas finansējums un līdz ar to būs iespējams palielināt visu operas darbinieku algas. Viņš ir pārliecināts, ka LNO intereses aizstāvēs arī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK), ar kuru Žagaram pēc konflikta ziemā attiecības patlaban esot uzlabojušas.

Žagars ir pārliecināts, ka LNO kora arodbiedrības pieteiktais streiks nav likumīgs, jo arodbiedrība nav ievērojusi normatīvajos aktos noteikto strīdu risināšanas procedūru, proti, centusies atrisināt domstarpības izlīguma sarunās. Tādēļ LNO vadība iesniegusi prasību tiesā, prasot streiku atzīt par nelikumīgu. LNO vadītājs pauda cerību, ka 15.Rīgas operas festivāla norise nav apdraudēta.

Kā ziņots, LNO kora arodbiedrība nolēmusi 15.Rīgas operas festivāla laikā rīkot streiku, sākt to 8.jūnijā plkst.19. Savukārt LNO administrācija situāciju cer atrisināt konstruktīvā dialogā.

Šo pēcpusdien plānota LNO administrācijas un operas kora arodbiedrības streika padomes tikšanās, lai pārrunātu aktuālos jautājumus.

LNO kora arodbiedrība vēlas atjaunot kora māksliniekiem arodbiedrības biedriem darba slodzi – 40 stundu darba nedēļu – un darba algu noteikt pilnā apmērā atbilstoši kora mākslinieku kvalifikācijai un kora mākslinieciskajam sniegumam. Tāpat arodbiedrība vēlas pārtraukt kora mākslinieku arodbiedrības biedru diskriminējošo noteikumu piemērošanu, slēdzot nepamatotus terminētus darba līgumus, kā arī vēlas pārtraukt nepamatotu pārbaudes laika nosacījumu iekļaušanu terminētajos darba līgumos, kas atkārtoti tiek slēgti ar kora māksliniekiem arodbiedrības biedriem.

LNO kora arodbiedrība aicina LNO direktoru Andreju Žagaru atkāpties no ieņemamā amata, pārmetot viņam pārkāpumus LNO darbībā un nespēju nodrošināt kora māksliniekiem atbilstošu un konkurētspējīgu atalgojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+