Mobilā versija
+13.8°C
Vitālijs, Ralfs, Valgudis
Otrdiena, 22. augusts, 2017
16. oktobris, 2013
Drukāt

Žagars: ja mana atcelšana bija ķīla jaunam ministram, varu šo maksu nest (8)

Foto - LetaFoto - Leta

No amata atbrīvotais Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars

Ja mana atcelšana bija par ķīlu, lai Latvija dabūtu jaunu ministru, es varu šo maksu arī nest, intervijā Latvijas Televīzijā trešdien sacīja bijušais Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars.

“Ja mana atcelšana bija par ķīlu, lai Latvija dabūtu jaunu ministru, es varu šo maksu arī nest. Jaunam ministram jābūt profesionālam un jāpazīst nozare, jābūt vajadzīgai prāta un intelekta kapacitātei,” sacīja Žagars.

Vērtējot Daces Melbārdes kandidatūru, kuru Nacionālā apvienība varētu izvirzīt kultūras ministra amatam, viņš atzina, ka “viņa ir ļoti izglītota, kas ir svarīgi, un viņai ir izdarīti darbi kultūras jomā, kurus var augstu novērtēt”.

Tomēr nākotnē sastrādāties tieši ar Nacionālās apvienības virzītajiem ministriem, viņš nevērtēja pārāk augstu. “Nacionālai apvienībai šķiet, ka esmu neatbilstošs šim amatam, man vismaz tāda sajūta rodas,” teica Žagars.

“Pēc gada būs vēlēšanas, tad mainīsies politiskā situācija, (..) no kāda politiskā spēka būs ministrs, no tā būs atkarīga arī operas nākotne. Šos 17 gadus, kamēr es vadīju operu, īpaši nekad politiskā situācija neietekmēja operas darbību,” pauda Žagars.

Jau ziņots, ka augusta beigās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) iecēla jaunu operas valdi, ārpus tās atstājot līdzšinējo operas direktoru Žagaru, bet vēlāk viņu no amata atlaida, pamatojot ar uzticības zaudēšanu. Vēlāk premjers izteica neuzticību Jaunzemei-Grendei, aicinot apvienību virzīt jaunu kultūras ministru.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nosodām Maskata intrigas! Atbildēt

  Nosodām Maskatu! Maskats .. pierunājis “Mūsu Andreju” nepieņemt Grendes piedāvājumu, lai pats varētu dot padomus PostGrendes LNO vadībai. .. izintriģējis mūsu Andrējiņu no opernīcas. Nepieļausim To. Mūsu Andreju jāvēl par Latvijas Premjerministru! Vai, vismaz, par Latvijas Prezidentu! Vissliktākā gadienā Žagaru jāvēl par JevrõParlamentārieti uz Maskavu!

 2. bija ķīla tavai atcelšanai (nav ko izlikties, ka to nesaprati)

 3. Esat nu Vīrs un atkāpjaties! Pietiek Jums sēdēt šjā krēslā, pietiek! Atvēliet vietu arī citiem, varbut vēl spējigākiem par Jums.
  Esat par daudz pašpārliecināts. Pierādat sevi tagad ārzemēs, tur Jums ļoti patīk uzturēties. Nu ir durvis vaļā – izmantojiet to, nevis par katru cenu, ar varu, sēžat opērā!

 4. Tā gan. Tikai mieru. „Pasaules, Ziemeļeiropas labākais teātris”… tas diemžēl šodien neattiecas uz Rīgas operu – Garaņčas , Kovaļevskas, utt. nedzied Rīgā. Rīgā dziedāja citi (dažreiz , ja ļāva)) un viesojās desmitiem „diletantu” ar Pasaules klases honorāriem. Maksāt pajoliņiem Pasaules līmeņa honorārus , nenozīmē saņemt Pasaules klases mākslu. Un – atceraties laiku pirms 25. gadiem. Starptautiskā sadarbība bija uz nulles. Veikalā pat šņabis un cukurs uz kartiņām. Un Rīgas opera būtu varējusi, bet sēdēja uz „nulles starptautiskās sadarbības”. Šodien – kaimiņu Janka eksportē suņu būdas uz Austrāliju un Jaunzēlandi, ēdam Izraēlas agros kartupeļus, bodē 1000 vīnu (kuru, lai pērk?). Pasaule ir izmainījusies. Bet… viesizrāžu skaits turas pieticīgā līmenī. Par teātra viesizrādēm Skalā, Metropolitēnā… nedzird. Rīgā tik KOKSAndreja krāmu –mākslas noliktava. Rīgas opera nav mācējusi pat ar Igauniju un Lietuvu nodibināt radošu sadarbību. Kāpēc? Mūsu solisti, kas Rīgā klusē ar panākumiem dzied Tallinā, Viļņā, un daudz kur citur… Rīgā tos nedzirdējām – nedeva… neļāva… nebija žagarogēni… Gleznotāji, rakstnieki, dzejnieki patieso novērtējumu gūst pēc nāves… ar dziedātājiem, dejotājiem, mūziķiem, režisoriem tā neiznāk. Kas pagājis – miris vēl nedzimis. Daudz traģisku likteņu. „Pa operu klīst , nedzimušo-abortēto lomu, dziedātāju, dejotāju, rēgi”. Nelabojami. 17. gados ir sakrājušies daudzi jautājumi, kuri gaida Mūsu atbildes. Pagātni neizlabosim, bet rītdiena mūsu rokās.

 5. Šobrīd uz zemeslodes dzīvo apmēram 7, 135 000 000 cilvēku. Starp viņiem arī KOKSSandrejs. Tie visi nav pieteikušies LNO Valdes locekļa amatam. Grende jau gandrīz divus gadus centās ieviest LNO skaidrību un transparenci. Viņas padotais tika atstādināts no amata sakarā ar nespēju pildīt uzticētos uzdevumus, to atklātu sabotāžu un “kritisko veselības stāvokli”. Par ko ir šis stāsts? Vai par to, ka pagājušajā sezonā nebija NEVIENAS operas pirmizrādes? Kāpēc? Kur palikuši budžeta, sponsoru un pašpelnītie līdzekļi? Kur lielisko viesizrāžu peļņa? Vai ārzemju Banku kontos? Kas tos kontrolē? Kur Banku kartes? Kur palikuši tonnām sagādāto, bet neizmantoto materiālu KALNI? Kāpēc LNO slēdz par vairāk kā 70 000Ls līgumus ar Viesnīcām, ja visā pasaulē tās apmaksā viesi no saviem honorāriem? utt. Par ko šis raksts? Kāpēc Maskats nobijās būt par „priekšnieku”? Ko viņš zina un slēpj? Kāpēc Finansists zibens ātrumā aizmuka? Ko zina viņš, ka bijā tā jāsteidzas? Vai raksts par Zagli? Bijušo? Par ko???????????? Par to, lai ļaujam turpināt zagt?????? Nesaprotu, par ko raksts. Kad Žagars sāks ārstēties pret KOKSSa atkarību?

 6. Daudzi saka – miskastē to! Ievietot KOKSSandreju miskastē nebūtu prāta darbs. Tā būtu pārpildīta gadiem ilgi- no tā slimnieka grūti atbrīvoties. Kā redzam, viņš kā slīcējs – “neadekvāts”. Būtu labprāt kapā līdzi ierāvis Visu Teātri ar orķestri, baletu un visu „māju” ieskaitot. Bet nav jau faraonu laiks, kad kalpiem bija jāpavada „kungs” aizsaulē. Hermanis, Āboltiņa, Zatlers, Bērziņš, Dombrovskis, Maskats un vēl vesels saraksts sabiedrībā ieredzētu ļaužu imidžs cietis nereparablus zaudējumus. Par UŠrīgu un sabiedriski mazāk relevantām personībām nerunājot. Vēl visiem nāksies ilgi „mazgāties” Viņš kā Bībelē aprakstītais Bazilisks – krupja un čūskas izdzimums – nogalina katru, kas uz viņu paskatās. Tas ir slimības talants apkārtējos paraut līdzi Sātaniskajā iznīcībā. Būsim modri!

 7. Likvidēt ŽagOperu! Atbildēt

  Tā gan. Finansu direktors aizgājis, lai nav no kā prasīt atbildību un skaidrojumus par nodarīto.
  Maskats tik turpina dot padomus, rakstīt operas un atteikties no valdes locekļa pienākumiem, ja žagars nav virsū…
  Žagariādes režisors – KOKSSandrejs – turpina režisēt uz skatuves un Direktora krēslā tuvu un tālu.
  Cer-ministre murgo par operas režiju un žagaru kā „ Nacionālo kodu” latvijas nacionālajā žagarnīcā un citur ār- un iekš-pasaulē.
  Vai nojaušat, ko darāt? Gribat Pilsoņu karu? Revolūciju? Apstājieties!
  Nav citas izejas un varianta? Latvijas Nacionālā ŽagOpera jālikvidē un jāveido, kas jauns, kad parunāsimies ar sevi un noskaidrosim, ko vēlamies.
  Pilsētas Vācu teātra – žagarnīcas telpas varam lietot kā Koncertzāli. Jauna nebūs jāceļ. Beletāža zālē iekārtosim Latvijas Nacionālā Mākslas Muzeja mini ekspozīciju – Latvijas Tēlotājmāksla. Šobrīd esam vienīgā Eiropas valsts, kurai tādas pastāvīgas ekspozīcijas naf (nekur pasaulē) – paldies Lācei. Vai latviešiem ir Tēlotājmāksla?

 8. Paldies Tev Koksvedi! Atbildēt

  Jā. Mūsu kultūrā liels notikums. Pēc Trīs sivēntiņiem, Trim brāļiem folklorā, Demakovoģijā un Rīgas arhitektūrā, sācies Trešā locekļa meklēšanas periods Latvijas Kultūrā un LNO. Tiek aicināti piedalīties visas Pasaules, visu dzimumu Trešā locekļa kandidāti, bet priekšroka tiem, kam pasē atzīme – „Vīr.” Še hrestomātiski-demagoģiski- administraloģiskās epopejas futūrā historiogrāfija:
  1. Trešā locekļa kandidāta konkursa izsludināšana.
  2. Trešā locekļa kandidāta konkursa izvešana.
  3. Trešā locekļa kandidātu reģistrācija
  4. Trešā locekļa kandidātu atlase.
  5. Trešā locekļa kandidātu testēšana trijās konkursa kārtās.
  6. Trešā locekļa kandidātu Kokssa atkarības testēšana. Vēlama pieredze un Rūdījums.
  7. Trešā locekļa kandidātu GARAspējas testēšana. Noteicošais kritērijs – fotogēns smaids.
  8. Trešā locekļa bikšu kabatu lieluma testēšana. Tajās jāietilpina vismaz 10 mio.Ls. , lai nauda nemētājas pa zemi, kas varētu eritēt kolektīvu.
  9. Trešā locekļa kandidāts nedrīkst būt operas režisors, jo tas traucētu izpildīt Locekļa funkcijas.
  10. Trešā locekļa kandidāts nedrīkst būt Loceklis, jo tas traucētu izpildīt operas režisora funkcijas.
  11. Trešā locekļa kandidāts nedrīkst būt jaunāks vai vecāks par 55. gadiem.
  12. Trešā locekļa kandidāta Uzvārda tests . Tiek akceptēts tikai – „ŽAGARS”.
  13. Trešā locekļa konkursa kandidāti, kas nav izturējuši konkursu, lūgti pamest Latvijas Teritoriju, lai netraucētu LNO harmoniskai attīstībai.

  Ex. Lat. Rep. Kult. Min. – Rainis – Pliekšāns : „ Brīvu latviju, brīvā Krievijā”. Priekšroka Rainiskās filozofijas apoloģētiem.
  P.S. Nepieteikties kandidātus, jaunāki par 18. gadiem, kā arī, kam mazāk vai vairāk kā 17. gadu „Vadoņa pieredzes”. Operas režijas pieredzei jābūt 11. gadiem.

Atkal izsalcis pēc dziesmām (1)"Neesmu mūziķis, bet vienkārši cilvēks, kuru interesē visādas radošas izpausmes," saka mūziķis JĀNIS ŠIPKĒVICS
Draugiem Facebook Twitter Google+