×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. oktobris, 2013
Drukāt

Žagars: ja mana atcelšana bija ķīla jaunam ministram, varu šo maksu nest (8)

Foto - LetaFoto - Leta

No amata atbrīvotais Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars

Ja mana atcelšana bija par ķīlu, lai Latvija dabūtu jaunu ministru, es varu šo maksu arī nest, intervijā Latvijas Televīzijā trešdien sacīja bijušais Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars.

“Ja mana atcelšana bija par ķīlu, lai Latvija dabūtu jaunu ministru, es varu šo maksu arī nest. Jaunam ministram jābūt profesionālam un jāpazīst nozare, jābūt vajadzīgai prāta un intelekta kapacitātei,” sacīja Žagars.

Vērtējot Daces Melbārdes kandidatūru, kuru Nacionālā apvienība varētu izvirzīt kultūras ministra amatam, viņš atzina, ka “viņa ir ļoti izglītota, kas ir svarīgi, un viņai ir izdarīti darbi kultūras jomā, kurus var augstu novērtēt”.

Tomēr nākotnē sastrādāties tieši ar Nacionālās apvienības virzītajiem ministriem, viņš nevērtēja pārāk augstu. “Nacionālai apvienībai šķiet, ka esmu neatbilstošs šim amatam, man vismaz tāda sajūta rodas,” teica Žagars.

“Pēc gada būs vēlēšanas, tad mainīsies politiskā situācija, (..) no kāda politiskā spēka būs ministrs, no tā būs atkarīga arī operas nākotne. Šos 17 gadus, kamēr es vadīju operu, īpaši nekad politiskā situācija neietekmēja operas darbību,” pauda Žagars.

Jau ziņots, ka augusta beigās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) iecēla jaunu operas valdi, ārpus tās atstājot līdzšinējo operas direktoru Žagaru, bet vēlāk viņu no amata atlaida, pamatojot ar uzticības zaudēšanu. Vēlāk premjers izteica neuzticību Jaunzemei-Grendei, aicinot apvienību virzīt jaunu kultūras ministru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+