×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2012
Drukāt

Žagars joprojām nav saņēmis līguma projektu ar LNO

Foto - LETAFoto - LETA

Līdzšinējais Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktors Andrejs Žagars vēl nav saņēmis no Kultūras ministrijas (KM) līguma projektu par operas turpmāko vadību.

Žagars pirmdien Latvijas Radio sacīja, ka vēl joprojām nav saņēmis līguma projektu un nezina, ko KM viņam gatavojas piedāvāt.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) savukārt norādīja, ka “juristi strādā” pie šā jautājuma un, visticamāk, līguma projekts jau ir ceļā.

Tomēr Žagars joprojām nesniedza skaidru atbildi, vai parakstīs līgumu, kurā būtu ietverti KM darba grupas izvirzītie nosacījumi par izmaiņām operas valdē, audita veikšanu un citiem veicamajiem pasākumiem.

“Es tomēr gribu to vispirms izlasīt, jo man ir svarīgi, kādu atbildību uzņemsies ministrija un valsts.. Ekonomijai, ja tā radīs kādus tālākejošus kvalitātes zudumus, es īsti nepiekrītu.. Mana kā vadītāja atbildība ir nevis nīkulīgi uzturēt šo žanru, bet saglabāt izcilību,” viņš teica.

Jau vēstīts, ka Žagars pirmdien plānoja iepazīties un sniegt atbildi kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei par piedāvātajiem nosacījumiem darba līgumā par turpmāku operas vadīšanu. Žagara sacītais žurnālistiem piektdien, 30.decembrī, liecināja, ka līgumu viņš cer saņemt 2.janvārī. Tad viņš izvērtēšot, vai piekrist līguma nosacījumiem.

Kultūras ministre iepriekš neapstiprināja atkārtoti operas direktora amatā Žagaru, kurš bija vienīgais pretendents konkursā uz šo amatu un kuru virzīja arī KM izveidotā konkursa komisija. Ministre savu lēmumu pamatoja ar iespējamām nopietnām finanšu problēmām operā.

Tomēr piektdien Jaunzeme-Grende pieļāva, ka ar Žagaru varētu noslēgt terminētu līgumu ne ilgāk kā uz gadu ar konkrētiem uzdevumiem tuvāko triju mēnešu laikā. Tostarp operā būs jāveic jauns finanšu un funkcionālais audits. Viņa uzstāj arī uz likuma par operu grozīšanu, lai paplašinātu operas valdi no pašreizējā viena līdz trim valdes locekļiem, kā arī uz sabiedrības uzticības padomes izveidošanu, kas sekotu LNO darbībai.

Žagars uzsvēra, ka neparakstīs bezatbildīgu līgumu. Visbūtiskāk esot saprast, vai KM un viņa redzējums darbībai laika posmā no 2012. līdz 2015.gadam sakritīs.

Ziņots arī, ka ministre ir ierosinājusi disciplinārlietu pret KM valsts sekretāri Solvitu Zvidriņu, kas ir valsts kapitāldaļu turētāja LNO, un uz izmeklēšanas laiku atstādinājusi viņu no amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+