Sports
Basketbols

Žagars nokļūst pasaules jauno basketbolistu ranga pirmajā vietā2

foto – Sintija ZandersoneĻETA

Latvijas U-18 basketbola izlases līderis Artūrs Žagars pēc lieliski aizvadītā Eiropas junioru čempionāta basketbola vietnes “Draft Express” vērtējumā ir kļuvis par šobrīd “karstāko” jauno spēlētāju pasaulē.

Autoratīvā basketbola portāla “Draft Express” vērtējumā Žagars ir šonedēļ pieprasītākais un apspriestākais jaunais spēlētājs pasaulē. Aiz viņa šajā rangā kā nākamais seko Lebrona Džeimsa 14 gadus vecais dēls Lebrons Džeimss juniors, 24 gadus vecais Losandželosas “Clippers” uzbrucējs Sems Dekers un tikai ceturtais ir Eiropas junioru čempionāta vērtīgākais spēlētājs un čempions, viens no Serbijas izlases labākajiem spēlētājiem Marko Pecarskis.

Žagars pasaules basketbola apskatnieku, novērotāju, skautu un aģentu pastiprinātu uzmanību izpelnījās ar savu lielisko sniegumu Eiropas junioru čempionātā, kurā bija piektais rezultatīvākais spēlētājs un otrais labākais piespēlētājs.

Saistītie raksti

Basketbola apskatnieki Amerikā Žagara vārdu jau loka nākamā gada NBA drafta sakarā, paredzot, ka “karstais” talants no Latvijas varētu pretendēt uz augstu vietu. Tiesa, pagaidām tās ir tikai spekulācijas, jo Žagaram iespējas pieteikties NBA draftam būs vēl vairākus gadus.

18 gadus vecais latviešu saspēles vadītājs, kura aģents ir Kristapa Porziņģa brālis Jānis Porziņģis, arī nākamajā sezonā trenēsies un spēlēs Badalonas “Joventut” kluba sistēmā, turklāt pašlaik viņa vārds vairāk tiek saistīts ar spēlēšanu kluba otrajā komandā “CB Prat”.


LA.lv