×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Žagars pret Jaunzemi-Grendi vērsīsies tiesā

LETALETA

Līdzšinējais Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktors un valdes loceklis Andrejs Žagars, kuru kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (RP) šodien nolēma atbrīvot no operas vadītāja amata, pret ministri vērsīsies tiesā par goda un cieņas aizskaršanu, vēsta sabiedrisko mediju vienotais portāls “lsm.lv”.

 

Ministre Žagaru no amata atbrīvojusi uzticības zaudēšanas dēļ atbilstīgi likuma “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” 63.pantam. Tas nosaka, ka valdes locekli var atsaukt, ja tam ir svarīgs iemesls. Par tādu uzskatāma rupja pilnvaru pārkāpšana, pienākumu neizpilde vai nepienācīga izpilde, nespēja vadīt sabiedrību, kaitējuma nodarīšana sabiedrības interesēm, kā arī uzticības zaudēšana.

Pēc Žagara domām, ministre viņu apmelojusi, kā arī izplatījusi nepatiesu informāciju par operas finansiālo situāciju. Arī ministres apgalvojumi par ilgo prombūtni, Žagara ieskatā, nav patiesi, un tā nav bijusi tik ilga. Ministre norādījusi, ka viņš bijis prom vismaz 200 dienas, bet pēc Žagara aprēķiniem, tās bijušas tikai nedaudz vairāk kā 80 dienas, vēsta “lsm.lv”.

Jau vēstīts, ka kultūras ministre Žagaru šodien atbrīvojusi no operas vadītāja amata un izveidojusi jaunu LNO valdi triju valdes locekļu sastāvā. Valdē iecelts LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos, komponists Arturs Maskats, vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore, muzikoloģe Daina Markova.

Tā kā Maskats atteicies darboties jaunajā valdē, uz vakanto valdes locekļa amatu visdrīzākajā laikā izsludinās konkursu. Līdz trešā valdes locekļa atrašanai operu vadīs Eglīte.

Jaunajai valdei uzdots organizēt un nodrošināt LNO pilnu finanšu un juridisko auditu par laikposmu no 2009. gada 1. janvāra līdz 2013. gada 11. septembrim.

Ņemot vērā Žagara sasniegumus radošajā jomā un viņa ilggadējo darba pieredzi starptautiskās sadarbības veidošanā, jaunajai valdei ir tiesības piedāvāt viņam amatu, kurā viņa pieredze būtu noderīga LNO turpmākai izaugsmei.

“Augstu vērtēju Latvijas Nacionālās operas un arī Andreja Žagara ieguldījumu operas un baleta žanra attīstībā un popularizēšanā Latvijā un pasaulē. Uzskatu, ka jaunievēlētā valde pieliks visas pūles, lai turpinātu Latvijas Nacionālās operas tradīciju un sasniegumu izaugsmi, tās virzību uz izcilību. Operas mākslinieciskās prioritātes 2014. un 2015.gadam jau ir pilnībā definētas, un esmu pārliecināta, ka jaunā operas vadība tās veiksmīgi īstenos,” paziņojumā uzsvēra Jaunzeme-Grende.

Jau ziņots, ka Kultūras ministrijas izsludinātā konkursā uz LNO trīs valdes locekļa amata vietām konkursa komisija pēc pretendentu uzklausīšanas kā atbilstošākos amatam kultūras ministrei ieteica Maskatu, Žagaru un Eglīti.

Jaunzeme-Grende, pretēji konkursa komisijas rekomendācijai, atteicās iekļaut valdes sastāvā līdzšinējo operas direktoru Žagaru, aizbildinoties ar vēstuli, ko ministrei iesnieguši divu arodbiedrību vadītāji. Kopumā LNO ir piecas arodbiedrības.

Rezultātā par LNO valdes locekļiem tika izraudzīta līdzšinējā vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja Eglīte un Latvijas Televīzijas (LTV) kultūras raidījumu satura redaktore, muzikoloģe Daina Markova, bet Maskatam tika piedāvāts valdes priekšsēdētāja amats, no kura viņš gan atteicās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+