Mobilā versija
+2.3°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
18. februāris, 2015
Drukāt

Žagars: Radošā ekonomika pārdod sajūtas un statusu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Radošā ekonomika ir dažādu sajūtu un arī statusa pārdošana, intervijā “Rietumu radio” sacīja aktieris un uzņēmējs Juris Žagars.

“Mēs teātrī ražojam preci, un cilvēki tērē savu naudu un laiku, lai nopirktu sajūtu. Tāpat viņš nopērk sajūtu, iegādājoties dizaina lampu vai krēslu – krēsls ir krēsls, un uz tā var sēdēt, taču, ja tas ir interesanti izveidots, tas cilvēkam rada arī kādas sajūtas,” sacīja Žagars. “Mūsdienu modernajā mārketingā ir jārēķinās, ka ļoti efektīva prece ir arī statuss, un arī to var izmantot kā labu instrumentu, lai sasniegtu labākus pārdošanas rezultātus savam produktam.”

Žagars pauda uzskatu, ka radošā ekonomika ir daudz mazāk radoša, nekā dažkārt tiek uzskatīts, jo, piemēram, teātra vadītājam ir jāveido izrādes un jāizvērtē, uz kurām cilvēki nāks, uz kurām nenāks.

“Tas nenozīmē, ka mums jārada tikai lēti produkti, lai cilvēkiem patiktu. Cilvēki nāk un tērē laiku arī nopietniem produktiem, taču mums ir jādomā par to, lai zāle būtu pilna,” sacīja Žagars. “Protams, jārēķinās arī ar to, ka mūsdienās ļoti nozīmīga mārketinga sastāvdaļa ir statusa pirkšana – cilvēki dodas uz kādiem pasākumiem vai iegādājas noteiktas preces, lai apliecinātu savu statusu sabiedrībā. Tas ir ļoti efektīvs instruments, lai sasniegtu labākus pārdošanas rezultātus savam produktam.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vispāŗ ierosinu sadalīt teātrus pa interešu grupām: kapustņiku teātris; statusu teātris – ar attiecīgiem izgriezumiem, papēžiem un pulksteņiem; peļņas teātris; kabarē utt. Nu un tad varbūt, ja kaut kas paliek pāri, var izveidot arī vienkārši – Teātri.

  2. Galīgi nepiekrītu , ka es esu uz teātri “pirkt sajūtu”. Es eju teātri, lai redzētu, piedzīvotu un pēc tam pārdomātu kaut ko nozīmīgu vai nu Latvijai, vai man kā cilvēkam vai pasaulei. Acīmredzot arī Žagars labi iejuties mūsu teātru “kapustņiku kultūrā”, kur tiešām var nopirkt “sajūtu” un vairāk neko.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+