Sports
Basketbols

Žagars spēlēs Eiropas U-18 klubu izlasē pie izcilā trenera Skariolo0

foto: Adidas NGT

18 gadus vecais Artūrs Žagars, kurš jūnijā pirmo reizi piedalīsies Latvijas valstsvienības treniņos, šonedēļ uzaicināts piedalīties NBA pirmsdrafta nometnē Itālijas pilsētā Trevīzo

Šogad NBA drafta nometnē Trevīzo no 2. līdz 5. jūnijam piedalīsies 1996. gadā dzimušie spēlētāji, kuri pieteikušies NBA draftam vai var tikt izvēlēt automātiski. Pavisam pašlaik pieteikti 40 spēlētāji, starp kuriem nav Latvijas basketbola audzēkņu.

Nometnē un tajā notiekošās spēlēs piedalīsies arī Eiropas klubu U-18 vecuma jauno talantu izlase, uz kuru tad arī aicināts Badalonas “Joventut” kluba jaunatnes sistēmā spēlējošais saspēles vadītājs Artūrs Žagars. Viņš savas komandas sastāvā šajā sezonā izcīnīja Spānijas U-18 čempionāta sudrabu un tika atzīts par labāko piespēlētāju, tāpat ar savu komandu aizkļuva līdz Eirolīgas jaunatnes turnīra finālam Belgradā.

Žagaram tā būs vēl viena treniņu un atrādīšanās iespēja starp kontinenta labākajiem vienaudžiem, bet šo komandu trenēs patiešām izcils speciālists, Spānijas vīriešu izlases galvenais treneris Seržio Skariolo. Viņa vadībā spāņi izcīnījuši trīs Eiropas čempionu titulus, Londonas olimpisko sudrabu un Rio bronzu.

Žagars nebūs vienīgais Baltijas basketbola audzēknis šajā komandā – starp uzaicinātajiem ir arī Eirolīgas jaunatnes turnīra vērtīgākais spēlētājs lietuvietis Deivids Sirvidis (“Lietuvos Rytas”) un Bambergas “Brose Basket” sistēmā Vācijā esošais igaunis Henrijs Drells.

Saistītie raksti

Pārējie Eiropas klubu U-18 izlases spēlētāji būs divi senegālieši Birams Faijē (“Gran Canaria, Spānija) un Amars Silla (Madrides “Real”, Spānija), pērnā gada Eiropas U-16 čempionāta vērtīgākais spēlētājs francūzis Kilians Haijess (“Cholet”), divi Krievijas basketbola jaunie talanti Ņikita Mihailovskis (“Avtodor”) un Pāvels Zaharovs (“Zenit”), divi Grieķijas klubu pārstāvji Nikos Rogavopuloss (“AEK”) un Aleksejs Pokuševskis (“Olympiacos”) un vēl divi francūži no Tonijam Pārkeram piederošā Vilerbanas “ASVEL” kluba sistēmas Teo Maledons un Malkoms Kazalons.

Lielākā daļa no šiem basketbola talantiem šovasar klātienē būs redzami Eiropas U-18 čempionāta spēlēs Ventspilī, Liepājā un Rīgā.

LA.lv