×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Žagars uzskata, ka operā pret viņu nostājušies neveiksminieki

Foto - LETAFoto - LETA

Līdzšinējais Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktors Andrejs Žagars uzskata, ka operas darbinieku vairākums nebūt nav nostājušies opozīcijā pret viņu – pretinieku rindās esot tikai neveiksminieki, kurus gan viņš vārdā nenosauc.

“Kādam varētu rasties iespaids, ka liela daļa mākslinieku iestājas pret mani. Tā nebūt nav. Visi mūsu vadošie solisti – [Jānis] Apeinis, [Inga] Šļubovska, [Raimonds] Bramanis, [Andris] Ludvigs, [Liene] Kinča un citi – ir normāli cilvēki, viņi visu ir panākuši ar saviem spēkiem un talantu, kas par solistiem izauguši no kora dziedātājiem. Bet pret mani iestājas neveiksminieki. Viņu vidū, ir, piemēram, viens no mūsu zināmajiem tenoriem, kuram neizdevās iedzīvoties Itālijā un kurš atgriezās. Vai arī, atvainojiet, koriste, kura ne pēc kādiem parametriem neatbilst solistei – ne pēc balss, ne faktūras. Viņi ir tie, kas stāv pirmajās rindās pret mani,” otrdien publicētā intervijā laikrakstam “Telegraf” klāstīja Žagars.

Savukārt attiecībā uz vienu no skaļākajiem kritiķiem – orķestra arodbiedrības vadītāju Aldi Grundi, kuram ir saites ar Nacionālo apvienību – Žagars norādīja, ka gribētu, lai ļaudis vairāk domā par mākslas un iestudējumu kvalitāti un tikai pēc tam – par personīgajām ambīcijām un politiku.

Jau vēstīts, ka LNO arodbiedrības uzskata, ka operas mākslinieciskajam vadītājam jābūt LNO galvenajam diriģentam.

LNO orķestra arodbiedrības līderis Aldis Grunde aģentūrai BNS norādīja, ka arodbiedrības neatbalsta līdzšinējā operas direktora Andreja Žagara palikšanu amatā un nevēlas arī turpmāk viņu redzēt kā operas māksliniecisko vadītāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+