Foto-LETA

Žagars vienojas par sadarbību ar vairākiem Ķīnas opernamiem 0

Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktors Andrejs Žagars 4.Vispasaules teātru forumā Pekinā uzstājās ar referātu “Klasiskās operas perspektīva un attīstība” un vienojās par sadarbību ar vairākiem Ķīnas opernamiem, aģentūru LETA informēja LNO komunikāciju daļas vadītāja Katrīna Leiškalne.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10
Lasīt citas ziņas

Foruma norises laikā tika nodibināti jauni kontakti un pārrunātas vairākas nozīmīgas sadarbības iespējas, tostarp ar Šanhajas operteātra un Šanhajas starptautiskā mākslas festivāla vadību par LNO dalību šajā festivālā šā gada 18.-21.oktobrī. Tāpat arī tikšanās laikā ar Šanhajas operas viceprezidentu tika pārrunātas trīspusēja kopražojuma iespējas ar LNO un Honkongas operu piedalīšanos.

Veiksmīgi noritēja Žagara tikšanās ar Pekinas nacionālā izpildītājmākslas centra vadošajiem pārstāvjiem, kuras laikā tika saņemts apstiprinājums par viņu vizīti LNO 2013.gada Rīgas operas festivāla laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt tikšanās laikā ar Honkongas operas māksliniecisko vadītāju Vorenu Moku un Honkongas operas valdes locekli tika pārrunātas nākotnes sadarbības iespējas, organizēt LNO Riharda Vāgnera operas “Klīstošais holandietis” viesizrādes Honkongā 2013. gada oktobrī un LNO viesizrādes Makao festivālā, kā arī Moka piedalīšanos Džakomo Pučīni operas “Toska” izrādē un Džuzepes Verdi mūzikas Gala koncertā 2013.gada Rīgas operas festivālā.

Ir nodibināts labs kontakts un pārrunātas nākotnes sadarbības iespējas arī ar Singapūras operas valdes priekšsēdētāju un Seulas mākslas centra Izpildītājmākslas departamenta projektu vadītāju Sung Van Songu.

Šī gada pasākuma formāts nodrošināja iespēju apskatīt daudzus operas un teātra mākslas attīstībai nozīmīgus tematus, tostarp sadarbību un pieredzes apmaiņu starp operteātriem, jaunas auditorijas piesaisti, operu iestudēšanu un jaunāko tehnoloģiju izmantošanu tajās. Forumā piedalījās delegāti no visiem kontinentiem, pārstāvot tādus prestižus operas teātrus kā Metropolitēna operas teātris, Vīnes valsts opera, Čikāgas operteātris, Minhenes opera, Singapūras liriskā opera, Japānas jaunais nacionālais teātris, Omānas karaliskais operas teātris, Vašingtonas nacionālā opera, Šanhajas operteātris, Pekinas operteātris un daudzi citi ievērojami opernami.

Pēdējo gadu laikā Ķīnā novērojama ļoti aktīva opernamu celtniecība, kad pēc pasaulē slavenu arhitektu projektiem ir uzcelti grandiozi opernami, un tieši šīs opermākslas popularitātes dēļ Ķīnas opernamu vadītāji meklē sadarbības partnerus starp labākajiem pasaules operas teātriem.

Latvijas Nacionālajai operai, kura ir iemantojusi plašu starptautisku atpazīstamību un ietekmi mākslas pasaulē, ir izveidojusies laba ilgtermiņa sadarbība ne tikai ar Eiropas, bet arī ar Āzijas valstu teātriem – LNO trupa vairakkārt ir viesojusies Taivānā, Honkongā, Makao, tāpat arī Pekinā un citās Ķīnas pilsētās.

Reklāma
Reklāma

LNO direktors Žagars atzīst, ka dalība pasaules operu un teātra forumā ir lieliska iespēja mūsu teātrim attīstīt un veidot jaunus sadarbības virzienus, iegūt jaunu pieredzi un zināšanas, kā arī būt lietas kursā par aktuālākajām skatuves mākslas tendencēm un tehnoloģiskajiem risinājumiem. Pēc Žagara domām, mūsu uzdevums ir ne tikai iegūt jaunus instrumentus Latvijas operas un baleta mākslas attīstībai, bet arī dalīties ar pašmāju sasniegumiem, inovācijām un pieredzi, kas tiek augstu vērtēta visas pasaules mērogā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.