Sports
Citi sporta veidi

Zāģerim otrā vieta “Arnold Pro Strongman” kvalifikācijā0

Latvijas spēkavīrs Dainis Zāģeris aizvadītajā nedēļas nogalē Katovicē (Polija) izcīnīja otro vietu prestižo “Arnold Pro Strongman” sacensību kvalifikācijas sērijā.
Līdz ar to Zāģeris ieguvis iespēju piedalīties arī “Arnold Pro Strongman” kvalifikācijas sērijā Austrālijā.

Par sacensību uzvarētāju ar 64,5 punktiem kļuva slovēnis Matjažs Belšaks, kamēr Zāģeris no viņa atpalika tikai par 2,5 punktiem.

Divu dienu ilgajās sacensībās spēkavīriem bija jāveic desmit spēka vingrinājumi. Kvalifikācijas sērija tika atklāta ar 175 kilogramu nešanu 20 metru distancē, kam sekoja 150 kilogramus smaga baļķa celšana uz reizēm.
Latviešu spēkavīram to izdevās pacelt sešas reizes. Trešais vingrinājums bija stafete, kurā, veicot noteiktu attālumu, jānes divas 100 kilogramus smagas mucas un maisi. Kā pirmspēdējais vingrinājums bija automašīnas turēšana, savukārt sacensību pirmā kārta tika noslēgta ar vingrinājumu “pulkstenis”.

Apkopojot pirmās sacensību dienas rezultātus, līdera lomā izvirzījās kanādietis Maksims Budro, savukārt Zāģeris ieņēma ceturto vietu, no pirmās pozīcijas atpaliekot vairāk nekā desmit punktus.
“Pirmā sacensību diena bija emocionāli un fiziski grūta, jo nespēju noskaņoties, arī vingrinājumi bija neparocīgi. Likās, ka ar uzrādītajiem rezultātiem esmu izstājies no cīņas par godalgotajām vietām,” atzina Zāģeris.

Otrajā sacensību dienā dalībniekiem atkal nācās pievarēt piecus spēka vingrinājumus – 7,5 tonnas smagas automašīnas vilkšanu pret kalnu, vilkme no zemes uz maksimālo svaru, 40 kilogramus smaga krucifiksa turēšana uz laiku, nēšu (465 kilogrami) nešana un Atlanta akmeņu celšanu.

Saistītie raksti

Šie vingrinājumi Zāģerim bija parocīgāki. Turklāt sacensību gaitā latviešu spēkavīrs pat izvirzījās vadībā un šķita, ka uzvara tiks arī izcīnīta, tomēr noslēdzošajā vingrinājumā 200 kilogramus smagais akmens izslīdēja latvietim no rokām. To izdevās pacelt ar otro reizi.
Zaudētais laiks Zāģeri kopvērtējumā ievietoja otrajā vietā. Tomēr, pateicoties tam, ka pirmās vietas ieguvējs Belšaks jau bija iekļuvis “Arnold Pro Strongman” kvalifikācijas sērijā Austrālijā, tajā tika arī latviešu spēkavīrs.

Nākamajā gadā notiks sērija, kurā no Austrālijas un citām kvalifikācijām spēcīgākie vīri iegūs tiesības sacensties “Arnold Pro Strongman” pasaules čempionātā, kas notiks ASV pilsētā Kolumbusā.
Līdz šim šāda līmeņa sacensībās no Latvijas startējuši tikai Raimonds Bergmanis un Raivis Vidzis.

LA.lv