×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2016
Drukāt

Zaglis ar viltu iekļūst mitekļos; policija aicina atsaukties cietušos

Foto Valsts policijaFoto Valsts policija

Pirms pāris dienām Valsts policija (VP) aizturēja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par Pārdaugavas iedzīvotāju apzagšanu. Ļaundaris ir izmantojis pensionāru lētticību un, uzdodoties par dažādu iestāžu darbinieku, iekļuvis viņu dzīvokļos, kur veicis zādzības. VP aicina aplūkot aizturētā vīrieša fotogrāfijas un atsaukties arī citus iedzīvotājus, kuri ir cietuši no šī vīrieša pretlikumīgajām darbībām.

Pirms pāris mēnešiem policija bija saņēmusi informāciju par diviem gadījumiem, kad Pārdaugavā pensionāri savos dzīvokļos ielaiduši svešu personu un kļuvuši par noziedzības upuriem. Vienā no gadījumiem svešinieks bija uzdevies par sociālo darbinieku un piedāvājis noslēgt īpašu līgumu. Brīdī, kad mājas saimnieks meklēja dokumentus, lai varētu noslēgt piedāvāto līgumu, viltvārdis nozaga maku ar naudu un kredītkarti, ko vēlāk nelikumīgi izmantoja. Savukārt otrā gadījumā svešinieks, uzdodoties par ūdens skaitītāju pārbaudītāju, bija iekļuvis mājoklī un nozadzis naudu.

Veicot operatīvās darbības, policisti ieguva pierādījumus, ka abus minētos noziegumus, iespējams, izdarījis kāds 1976. gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš sodīts par zādzībām un narkotiku lietošanu.

Noskaidrojot vīrieša iespējamo atrašanās vietu, Rīgas reģiona pārvaldes Kurzemes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti 12. oktobrī aizdomās turamo vīrieti Rīgā aizturēja. Aizturētais ir atzinies arī trīs zādzībās, kas izdarītas pagājušajā gadā. Toreiz viņš bija iekļuvis pensionāru īpašumos, uzdodoties par akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” darbinieku.

Visos gadījumos garnadzis par saviem upuriem bija izvēlējies cilvēkus gados.
Šobrīd policijā ir vērsušies pieci cietušie, taču policistiem ir aizdomas, ka no šī vīrieša pretlikumīgajām darbībām varētu būt cietuši vēl vairāk cilvēku. Valsts policija aicina iedzīvotājus aplūkot aizturētā vīrieša fotogrāfijas un atsaukties arī citus cietušos, zvanot uz tālruņa numuru 67070837, 67070800, 25496824 vai 110.

Šī nav vienīgā reize, kad garnadži izmanto cilvēku lētticību, uzdodoties par dažādu valsts iestāžu un uzņēmumu darbinieku, lai iekļūtu svešos īpašumos un veiktu zādzības. Jau ziņojām, ka šā gada maijā tika aizturēts cits vīrietis, kurš bija izdarījis zādzības no dzīvokļiem, uzdodoties par “Latvijas Gāze” darbinieku, bet vienā gadījumā – par policistu. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un pirms ielaist savā mājoklī svešinieku, lūgt uzrādīt dienesta apliecību un nepieciešamības gadījumā sazināties ar konkrēto uzņēmumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+