Pasaulē
Eiropa

Zagļu banda nozagusi zelta tualetes podu, kura vērtība ir miljons dolāru0

Foto: AP Photo/Scanpix/LETA

Zagļu banda sestdien no mākslas izstādes Lielbritānijas Blenemas pilī, kur dzimis Vinstons Čērčils, nozagusi 18 karātu zelta tualetes podu, applūdinot Pasaules mantojuma sarakstā ietverto īpašumu, paziņoja vietējā policija.

Saistībā ar zādzību no 18.gadsimta aristokrātiskā nama Oksfordšīrā aizturēts 66 gadus vecs vīrietis.

“Likumpārkāpēji ielauzās pilī nakts laikā,” informēja vietējā policija, piebilstot, ka zādzības laikā neviens cilvēks nav cietis.

Detektīvinspektors Džess Mailns sacīja, ka nozagtais mākslas darbs bija savienots ar ēkas kanalizācijas sistēmu, tādēļ zādzības rezultātā “ir nodarīts būtisks kaitējums un appludināšana”.

“Uzskatām, ka noziedznieku grupa nozieguma brīdī izmantoja vismaz divas automašīnas,” viņš piebilda, atzīstot, ka pagaidām likumsargiem nav izdevies vērtīgo mākslas darbu atrast.

Sestdienas rītā pēc zādzības pils tika slēgta apmeklētājiem.

Darba kārtībā esošais zelta klozetpods, kam itāļu mākslinieks Maurīcio Katelans devis nosaukumu “Amerika”, novērtēts miljons dolāru vērtībā. Ceturtdien Blenemas pilī tika atklāta Katelana darbu izstāde.

Blenemas pilī zelta tualetes pods bija apskatāms istabā blakus tai, kurā 1874. gada 30. novembrī dzimis Čērčils. Bija plānots, ka pilī tas apskatāms būs līdz 27.oktobrim.

Pods reiz bija apskatāms Ņujorkas Gugenheima muzejā, un tas tika piedāvāts ASV prezidentam Donaldam Trampam, kurš no muzeja vēlējās aizņemties Vinsenta van Goga gleznu “Ainava ar sniegu” savām Baltā nama privātajām telpām.

Blenemas pils ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tajā mīt 12.Mārlboro hercogs ar ģimeni.

LA.lv