Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
25. septembris, 2013
Drukāt

Zagreba zaudē ES uzticību

LETALETA

Horvātijai bija nepieciešami desmit gadi, lai iestātos ES, bet attiecības ar Briseli tai izdevies sabojāt nieka trīs mēnešos. Strīds par noziedznieku izdošanu apdraud Horvātijas dalību Šengenas līgumā par bezvīzu režīmu un draud Zagrebai ar sankcijām. Nesaskaņu pamatā ir pretrunīgi vērtētās izmaiņas likumos par izdošanu, ko Horvātija pieņēma tikai dažas dienas pirms pievienošanās ES – 1. jūlijā. Izmaiņās teikts, ka Horvātijai nav jāizdod cilvēki, kuri tiek turēti aizdomās par noziegumiem, kas pastrādāti pirms 2002. gada, kad tika ieviesta Eiropas aresta ordera sistēma, kas regulē izdošanas kārtību ES dalībvalstu starpā. Brisele uzskata, ka 2002. gada noteikšana par atskaites punktu ir pretrunā ES tiesībām un ir jāatceļ.

Pievienot komentāru

Itālijā turpina meklēt lavīnas apraktos cilvēkusLavīnas nogruvumā zemestrīču satricinātajā Itālijā cietusi viesnīca "Hotel Rigopiano" Gransaso kalna nogāzē, kur, domājams, gājuši bojā vairāki cilvēki.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+