×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. maijs, 2013
Drukāt

Zaharjins un Segals gatavi atdot akcijas; Lipmans iebilst

LETALETA

AS “Liepājas metalurgs” lielākie akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals konceptuāli piekrīt kreditoru kluba piedāvājumam pārdot akcijas par simbolisku cenu – vienu latu -, šodien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem teica “Prudentia” vadošais partneris un valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Viņš paskaidroja, ka turpmāk notiks sarunas par iespējamo akciju pārdošanu, kā arī notiks diskusijas ar trešo akcionāru Kirovu Lipmanu, kurš ir paziņojis, ka noraida šo piedāvājumu.

Krastiņš piebilda, ka viena nedēļa būtu optimāls termiņš, kurā pēc pušu sarunām varētu kļūt skaidrāka tālākā rīcība.

Šodien valdības sēdē tika uzklausīts “Prudentia” ziņojums par situāciju ar “Liepājas metalurgu”. Kā žurnālistiem teica ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, akcionāri ir izpildījuši tikai vienu no kreditoru kluba izvirzītajām piecām prasībām, tādēļ turpināsies sarunas par turpmāko rīcību.

Viņš uzsvēra, ka šobrīd neviens no iespējamajiem tālākās rīcības scenārijiem netiek uzskatīts par prioritāru. Svarīgākais ir saglabāt uzņēmumu, tādēļ vai nu akcionāri veic nepieciešamos ieguldījumus, vai par simbolisku maksu pārdod uzņēmuma akcijas.

Pēc premjerministra Valda Dombrovska (V) domām, labākais risinājums būtu, ja paši uzņēmuma akcionāri risinātu uzņēmuma problēmas. “Līdz šim esam saskārušies ar to, ka akcionāri nāk ar pretrunīgiem redzējumiem. Laika ir ļoti maz, tāpēc gribētos cerēt, ka akcionāri spēs vienoties par visām pusēm pieņemamu risinājumu,” teica valdības vadītājs.

Komentējot piedāvājumu par akciju pārpirkšanu, viņš uzsvēra, ka tas ir kreditoru izteiktais piedāvājums, lai akciju sabiedrība varētu turpināt savu darbu, jo tam ir nepieciešami būtiski uzlabojumi uzņēmuma pārvaldībā. Lai gan optimālāk būtu, ja paši akcionāri ieguldītu savus līdzekļus vai piesaistītu investoru, premjers uzskata, ka iespējams ir arī kreditoru kluba izteiktais piedāvājums.

Kā ziņots, “Liepājas metalurga” mazākuma akcionārs Kirovs Lipmans pilnībā noraidījis piedāvājumu, atklātā vēstulē to nodēvējot par “kategoriski nepieņemamu”.

Vēstuli Lipmans nosūtījis Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), Valsts kases pārvaldniekam Kasparam Āboltiņam un “Prudentia Advisers” valdes priekšsēdētājam Kārlim Krastiņam.

Vēstulē akcionārs atkārtoti norāda, ka ir gatavs personīgi iesaistīties uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijā, tai skaitā piesaistot stratēģisko investoru, taču, lai tas notiktu, nepieciešams izpildīt vairākus nosacījumus – Lipmanam jāļauj iepazīties ar auditorkompānijas “Ernst&Young Baltic” veiktā “Liepājas metalurga” audita atzinumu, kā arī abiem lielākajiem akcionāriem – Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam – jāpārdod visas savas akcijas jaunajam investoram. Tāpat jānomaina uzņēmuma vadība.

“Liepājas metalurga” akcionārs vēstulē gan atzīmē, ka viņam ir nepieņemama situācija, kurā viņam vienlaikus ar Sergeju Zaharjinu un Iļju Segalu tiek piedāvāts risinājums iespējamības formā, turklāt, lai tas tiktu īstenots, viņam faktiski ir jāatdāvina visas piederošā uzņēmuma akcijas “par baltu velti”.

Tāpat Lipmans vēstulē norāda, ka viņa iepriekš minēto nosacījumu nekavējoša izpilde pretēji “Prudentia Advisers” apgalvojumam ir iespējama, ja vien šajā jautājumā tiktu izrādīta atbilstoša politiska griba.

“Atsevišķi vēlos atzīmēt, ka atšķirībā no Zaharjina un Segala esmu gatavs arī finanšu ieguldījumiem uzņēmumā un varu arī definēt konkrētas summas, termiņus, ja vien tiks izpildīti manis iepriekš uzstādītie nosacījumi,” vēstulē norāda Lipmans.

Kā ziņots, šodien AS “Liepājas metalurgs” lielākajiem akcionāriem – Zaharjinam, Segalam un Lipmanam – bija jāsniedz atbilde uz uzņēmuma kreditoru piedāvājumu pārdot sev piederošos kopā 93% “Liepājas metalurga” akciju uzņēmuma lielākajiem kreditoriem vai to norādītajām personām par vienu latu katram no pārdevējiem.

Šāds piedāvājums tika izteikts “Liepājas metalurga” kreditoru kluba pieaicinātā finanšu konsultanta “Prudentia” 3.maija vēstulē akcionāriem.

Uzņēmuma lielākie kreditori ir AS “Latvenergo”, AS “Citadele banka”, AS “SEB banka”, “Stemcor” un Valsts kase.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+