×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. augusts, 2013
Drukāt

Zaharjins un Segals parakstījuši līgumus par atteikšanos no LM akcijām

Foto - LETAFoto - LETA

Grūtībās nonākušā metalurģijas uzņēmuma “Liepājas metalurgs” (LM) akcionāri Ilja Segals un Sergejs Zaharjins pirmdien parakstīja līgumus par atteikšanos no viņiem piederošajām LM akcijām, aģentūrai BNS sacīja Zaharjins.

“Šodien mēs [Segals un Zaharjins] ar juristiem strādājām pie līguma parakstīšanas, līgumus parakstījām un, pievienojot pavadvēstuli, nosūtījām kreditoru klubam,” sacīja Zaharjins.

Viņš pastāstīja, ka tāpat pirmdien uzņēmuma akcionāri līdz galam saskaņoja tiesiskās aizsardzības plānu un papīra formātā to nogādāja katram no kreditoru kluba pārstāvjiem.

Jau vēstīts, ka pirmdien beidzas termiņš kreditoru kluba izvirzītajam ultimātam – LM akcionāriem Kirovam Lipmanam, Zaharjinam un Segalam jānodod savas kompānijas akcijas kreditoriem, ja viņi nav gatavi ieguldīt LM līdzekļus. Lipmans pirmdien paziņoja, ka  ir gatavs ieguldīt uzņēmumā līdzekļus, tiklīdz pārējie divi lielākie akcionāri –  Zaharjins un  Segals – būs parakstījuši vienošanos par atteikšanos no visām viņiem piederošajām kompānijas akcijām.

LM ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Gan kreditoru klubs, gan uzņēmuma vadība patlaban meklē kompānijai investoru.

Liepājas tiesa maijā ierosināja uzņēmuma  tiesiskās  aizsardzības procesa lietu un uzdeva līdz 26.jūlijam iesniegt kompānijas glābšanas plānu. LM tiesai iesniedza lūgumu pagarināt plāna iesniegšanas termiņu par mēnesi, ko tiesa apmierināja.

LM ir lielākais darba devējs Liepājā – kompānija nodarbina aptuveni divus tūkstošus cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā. Kompānijas lielākie īpašnieki ir privātpersonas – Zaharjins, Segals un Lipmans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+