×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Zaķa automašīnas pirkuma lietu KNAB nosūtījis izvērtēšanai VID

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis, ka lielākā daļa “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Dzintara Zaķa (V) darbību jautājumā par auto iegādes lietu jāvērtē Valsts ieņēmumu dienestam (VID), un nosūtījis tam biroja rīcībā esošo informāciju, šodien vēsta portāls “Pietiek.com”.

KNAB esot konstatējis, ka Zaķa rīcību var izvērtēt tikai saskaņā ar KNAB likuma normu, kura paredz, ka birojs var “kontrolēt likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” izpildi, kā arī citos normatīvajos aktos valsts amatpersonām noteikto papildu ierobežojumu ievērošanu”.

Saskaņā ar KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka oficiālo skaidrojumu birojs uzskata, ka tieši VID vajadzētu izvērtēt ne tikai to, vai Zaķis ir precīzi deklarējis savus ienākumus, izdevumus un darījumus, bet arī Zaķa “izdevumu neatbilstību ienākumiem un izvairīšanos no nodokļu un nodevu nomaksas”, – šo informāciju KNAB 7.jūnijā pārsūtījis VID, norāda portāls.

“Pietiek.com” norāda, ka pašlaik VID rīcībā ir gan KNAB pārsūtītā informācija, gan trīs portāla iesniegumi. Tajos gan aprakstīta Zaķa īstenotā nodokļu apiešanas shēma, gan īpaši norādīts uz iespējamo deputāta un SIA “Mūsa Motors Rīga” vai tās darbinieku īstenotā simulatīvā darījuma shēma, iesaistot arī kādu Lietuvas uzņēmumu, kura nosaukumu Zaķis tā arī nav gribējis atklāt.

Portāls arī vēsta, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) datiem Saeimas deputāts Dzintars Zaķis (V) pagaidām tā arī nav veicis solīto darījumu, atpērkot automašīnu “Volvo XC60” no pašam piederošā SIA “Datoru centrs”.

Jau vēstīts, ka portāla “Pietiek.com” rīcībā nonākušie dokumenti liecina, ka Zaķis gadu mijā ticis pie jaunas automašīnas “Volvo XC60”, nenomaksājot valstij aptuveni 8800 eiro (6160 latu) pievienotās vērtības nodoklī. Publicētajā deputāta e-pasta vēstuļu sarakstē ar “Mūsa Motors Rīga” saistībā ar šo lietu tiek apspriesta nepieciešamība kādam starpniekuzņēmumam Lietuvā maksāt 1000 eiro (700 latus), lai varētu tikt īstenota nodokļa apiešanas shēma.

Tagad Zaķis apmierinājis frakcijas iepriekš izteiktās prasības, kā risināt gadījumu ar automašīnas iegādi, – viņš atvainojies, paudis nožēlu un nomaksās PVN, atpērkot automašīnu no sava uzņēmuma.

Ja Latvijā sekotu Rietumeiropas standartiem, tad deputāta mandāts Zaķim būtu jānoliek, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda sabiedriskās politikas centra “Providus” pētnieks Valts Kalniņš.

Savukārt 74% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Saeimas deputātam Dzintaram Zaķim pēc “auto skandāla” būtu jāatstāj “Vienotības” frakcijas vadītāja amats, liecina pētījumu aģentūras “TNS” sadarbībā ar telekompāniju LNT veiktais pētījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+