×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Zaķa lieta vēršas plašumā (16)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Dzintars Zaķis

Drošības policija (DP) sākusi izvērtēt Viļānu novada domes deputāta un “Vienotības” vietējās nodaļas vadītāja Jura Vidiņa iesniegumu par iespējamo balsu pirkšanu Latgalē par labu “Vienotības” pārstāvim Dzintaram Zaķim.

Vidiņš grib partijas attīrīšanos

Vidiņš publiski apgalvo, ka viņa rīcībā esot atsevišķi fakti, kas liecinot par masveidīgu vēlētāju balsu pirkšanu atsevišķos Latgales novados. Par “vajadzīgo balsojumu” piedāvāti 5 – 40 eiro. Vidiņš gan neapgalvo, ka šo balsu pirkšanu par labu sev būtu organizējis pats Zaķis, iespējams, to darījis “kāds sponsors”.

Vidiņš noliedza, ka iesniegums Drošības policijā un paziņojums par iespējamo balsu pirkšanu būtu saistīti ar politisko greizsirdību un vilšanos, ka viņš nav ievēlēts 12. Saeimā, viņš tikai gribot, lai “partija attīrītos no šādiem subjektiem”.

Nesaprotamas lietas

Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vija Dundeniece atzina, ka Gaigalavas pagastā vēlēšanās aktīvāki nekā parasti bijuši cilvēki no tālākiem laukiem un Dzintaram Zaķim vēlēšanu biļetenos bijis negaidīti daudz plusu, pārējiem kandidātiem – svītrojumu. “Vairāk nekā parasti uz nobalsošanu bija ieradušies arī iedzīvotāji, kuri varbūt tā biežāk mēdz lietot alkoholu. Citādi viss noritēja kā parasti, un aizdomas par iespējamo balsu pirkšanu neradās,” stāstīja Dundeniece.

Sokolku pagasta pārvaldes vadītāja Lūcija Veselova otrdien “Panorāmā” stāstīja, ka uz vēlēšanām gājuši gandrīz visi – gan no tālākiem nostūriem, gan no centra, tie, kuri nekad nav gājuši uz vēlēšanām. “Pēc tam, saņēmuši naudu, pa taisno gāja uz veikalu. Bija piedzērušies – kas bija, tas bija… Summas – kā nu kurš, it kā no rīta pa pieciem eiro, vēlāk 15. Tālākos nostūros par 20 eiro aģitējuši.” Sokolkos par “Vienotību” nobalsojuši 111 vēlētāji. Plusiņi Dzintaram Zaķim ielikti 77. Arī tas pagasta pārvaldes vadītāju pārsteidzis.

Rēzeknes novada Sakstagala pagasta vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Daugule pieļāva domu, ka Sakstagala pagastā iespējams ticis balsots “pēc instrukcijas”. “Atklātus balsu uzpirkšanas gadījumus vēlēšanu iecirknī vai tā tuvumā nenovērojām. Tomēr šoreiz vēlēšanās piedalījās arī vairāki tādi cilvēki, kas tajās parasti nepiedalās, daži vēlēšanu iecirknī bijuši ieradušies arī manāmi iereibuši. Radās iespaids, ka daži no viņiem ir samācīti, kā jābalso,” stāsta Daugule. Kāds vīrietis vēlēšanu iecirknī uzreiz sācis meklēt balsošanas biļetenus ar “Vienotības” Dzintaru Zaķi, vēl kādam rokā bijis papīrs, iespējams, ar balsošanas instrukciju.

Apstrīdēs vēlēšanu rezultātus?

“Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars vakar intervijā Latvijas Radio teica, ka, saglabājoties aizdomu ēnai, Dz. Zaķa iecelšana nozīmīgos amatos nebūs iespējama. Kampars neizslēdza iespēju, ka tad, ja atklāsies vēl arī citi pārkāpumi vēlēšanās un ja tie būs ietekmējuši vēlēšanu rezultātus, varētu būt nepieciešams rīkot atkārtotas vēlēšanas.

Partija “Saskaņa” devusi mājienus, ka tā varētu apstrīdēt Latgales apgabala rezultātus. Centrālā vēlēšanu komisija gan skaidro, ka vēlēšanu rezultātus tā var pārskatīt tikai pēc notiesājoša sprieduma.

Zaķis: tas viss ir izdomājumi

Dz. Zaķis Latgales apgabalā startēja ar 3. kārtas numuru, bet pēc vēlētāju veiktajām atzīmēm biļetenos pakāpās uz pirmo vietu sarakstā. Par “Vienotību” Latgalē balsoja 16 187, Zaķim bija 4554 plusi un 2804 svītrojumi. Zaķis patlaban neredzot iemeslu, lai pašlaik noliktu 12. Saeimas deputāta mandātu. Viņš uzskata, ka pret viņu “tiek organizētas rupjas provokācijas” un viņam esot aizdomas par “Saskaņas centra” saistību ar to. Intervijā LTV “Panorāmā” otrdien Dz. Zaķis atkārtoja, ka ar balsu pirkšanu viņam nav nekādas saistības un viņa ievēlēšana ir “apjomīga darba rezultāts”. Lai Drošības policija noskaidro patiesību.”

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. zzzzzzzzzzzzzzzzzz Atbildēt

  Monvīds ŠVARCS!

 2. Nevar būt! Viņš taču ir nevainīgs kā avs.

 3. Tiešām tas ir iespējams ka bija balsu pirkšana.Jo lidz šim brīdim Latgalē nezināja par Zaķi neko .Viens otrs stāstija par Zaķa šmugulēsanos ar nodokļiem,bet kas to nedara mūsu laikos.Valsts šiverīgos cilvēkus kuri grib darīt labu Latvijai.aplikuši ar nodokļu nastu.Lielākais nopelns ir žīdiņam V.Dombrovskim.Lai viņš kaklu nolauž E.P.tautas bende.

 4. fakti=vis bus skaidrs Atbildēt

  a. ja kads kurš pretendē uz saeimu grib maksāt, viņš to darītu pats, vai liktu kadam citam to darīt.
  b. ja pats nedarija, tad vai kads cits to darītu par savu pašu naudu, ja ne tikai – ka varbut viņam kaut kas atlektu atpakaļ ja zaķis tiktu ievelēts.
  c. tatad, jaskatās kuras biznesses tur deva vienotibai naudu. tad jau vis bus skaidrs

 5. Vienotības dzeltenajā lapelē jau bija norādījums kā balsot-Zaķim +, bet pārejiem nekā!

 6. Te nu Hermanim taisnība, lielai daļai lumpeņu būtu jāliedz balsot. Taču to jau nevar izdarīt.
  Saeima ir vēlētāju spogulis un nu pašiem mums nepatīk tajā paskatīties.

 7. latvietis parastais Atbildēt

  nu pierādit nez vai ko varēs. bet fakti liecina ka pirkšana bijusi. ir iesniegums+ novadā balsojums stipri atšķiras no turpat blakus novadu balsojuma. vienā reģionā tomer vairāk vai mazāk vienādi balso. bet kā lai pierāda? pat ja izdosies atrast pāris balotāju kas liecinās ka saņēmuši naudu lai balsotu kā vajag, to vienalga izsludinās par provokāciju un apmelošanu. kas ir bomža un dzērāja lieciba pret ” cienijama politiķa apgalvojumu”? nekas, to pat vērā neņems

 8. Ja drošībnieki gribēs, tad balsu pirkšanu izskaitļos momentāni. Paņemam kaut vai Viļānu novadu un trīs pēdējās vēlēšanas (vietējās pašvaldību un tikko notikušās Eiroparlamenta un Saeimas). Balsstiesīgo skaits – vidēji ap 5000. Pašvaldību vēlēšanās nobalsoja – 2586, Eiroparlamenta – 1363, bet Saeimas – 3087(?!). Par „Vienotību” nobalsoja: pašvaldību – 302, Eiroparlamenta – 404, Saeimas – 1106(?!). Vislielākais plusiņu skaits: par Dombrovski uz Eiroparlamentu 299, par Arbidānu no „Saskanas centra” uz vietējo pašvaldību – 386, bet par Zaķi uz Saeimu – 654(?!). Šie skaitļi izsaka visu, protams, ja ir vēlēšanās tajos iedziļināties. Un tas tikai par vienu novadu!

 9. Tas nu ir noticis – kaut kas vēlēšanas uzpirkts un dod viltotus rezultātus. Jā tā būtu cita persona- teiktu vai tā var būt, bet tumšo darījumu vīram ? Tas tad ir tas vārīgākais – vai pats rīko vai konkurenti pagrūž…

 10. Par Vidiņu un Viņķeļa dzimtas klanu viss ir skaidrs. Šoreiz es vairāk ticu Zaķim.

  • ...arī balsotājs Atbildēt

   … vai vēlēšanu rezultātu nevarēja iespaidot tas, ka- pēc paša Zaķa teiktā: viņš personīgi piedalījies debatēs ar vēlētājiem visos vēlēšanu iecirkņos ? Manuprāt, tas balsu skaitu iespaido daudz vairāk, nekā ar slavināšanas makulatūru pārpildītas vēlētāju pastkastes

 11. Tas nu ir noticis – kaut kas vēlēšanas uzpirkts un dod viltotus rezultātus. Jā tā būtu cita persona- teiktu vai tā var būt, bet tumšo darījumu viram Zaķim?
  Pirmais vienkāršakais – Zaķis atkāpjas no deputāta vietas. Otrs un pat dažu uzpirkšanas gadījumu dēļ – pārvēlēšanas latgalē un trešais jau spītīgi vainu pierādot pārvēlēšanas Latvijā.

 12. Pirkt balsis veeleesanaas jaaatlauj ar likumu.galu galaa mums ir demokraatija un tirgus ekonomika ,kur paardod un peerk visu ja ir pieprasiijums un piedaavaajums.Saeimas deputaati paardodas partiju sponsoriem un peleekiem kardinaaliem, paceltam iikskim,tad kaapeec nevar piepelniities ,,mazais,, cilveeks veeleesanu komeedijaa?

 13. Domāju ka Latgalē jābalso no jauna,jo patiesi ko Atsevišķs kanddidāta ko labu izdarījis laukos,tā manuprāt ir noziedzīga darbība un ja reiz ar Boldānu kā izrīkojas? un Zaķis citādāks būtu ja tā ir patiesi noticis?

 14. Vēlēšanās būs jāatkārto tik ilgi, kāmēr Saskaņa neiegūs 51%. Tas ir – līdz bezgalībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+