×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Zaka Vailda roka skola

zaksvailds

15. maijā Rīgā atgriežas Zaks Vailds – ģitārpasaules kulta persona, Ozija Osborna “pirmā ģitāra” un dziesmu autors, lai kopā ar paša dibināto mūziķu apvienību “Black Label Society” uzstātos koncertzālē “Palladium”.

 

Rokmūzikas ģitāristu aprindās klīst leģendas, ka skolas gados jaunais Zaks spēlējis ģitāru pat divpa-dsmit stundas pēc kārtas – sācis, pārnākot no skolas un beidzis no rīta, pirms tajā atgriezās. Protams, atlikušais laiks skolas skolā pavadīts saldos sapņos. Kas zina, par ko toreiz tālajā Ņūdžersijā sapņoja jaunais metālmūzikas piekritējs, taču viņa pašreizējā dzīve, iespējams, pārspēj ne viena vien ģitārmīļa un zibenīgu smagā metāla pirkstumežģu piekritēja karstākos sapņus.

Zaks Vailds (45) gājis slavas rotātu karjeras ceļu. Divdesmit gadu vecumā viņš nosūtīja savu demo ierakstu slavenajam Ozijam Osbornam, pēc kā tika nekavējoties pieņemts par vadošo ģitāristu un dziesmu līdzautoru Ozija komandā. Gaišmatainais milzis iemantoja nebeidzama enerģijas lādiņa un kaismīga šovmeņa slavu, ko nav zaudējis līdz pat šai dienai. Vailds palika uzticīgs Ozijam līdz pat 1995. gadam, bet arī desmit gadus pēc tam Ozijs paziņoja, ka tieši blondais ģitāru vikings būs viņa jaunā albuma “Black Rain” vadošā ģitāra. Viņus saista arī ciešas draudzības saites – Ozijs ir Zaka trešā dēla Džeses krusttēvs.

Paralēli Zaks kopš 1998. gada muzicējis ar paša izveidotu mūziķu apvienību “Black Label Society”, kurā viņš ir līdervokālists, soloģitārists un spēlē arī taustiņinstrumentus. Grupa izdevusi deviņus studijas albumus, jaunākais no tiem – “Order Of The Black” – pilns ar smagiem ģitāras “rifiem”, turpina gūt ievērojamus panākumus ASV mūzikas tirgū.

Grupas rūdījums ne vienam vien mūziķim devis stabilu pamatu turpmākajai karjerai – “Black Label Society” īsi pirms pāriešanas uz rokmūzikas grandu grupu “Metallica” ir spēlējis arī basģitārists Roberts Trujillo, kurš pirms tam arī bija izpelnījies godu spēlēt Osborna grupā.

Nereti “Black Label Society” spēlē Osborna koncertos kā iesildītāji, un arī Rīgā Vailds reiz nodemonstrēja apskaužamu izturību, nospēlējot divus koncertus pēc kārtas – vispirms ar savu grupu, bet pēc tam kā ģitārists kopā ar Osbornu. Saspringts ir arī šīs vasaras Eiropas turnejas grafiks – koncerti notiek gandrīz katru dienu, pirmais gaidāms lielākajā ceļojošajā rokfestivālā “Sonisphere” Varšavā kopā ar “Metallica”, “Machine Head” un “Gojira”.

 

Tomēr pasaulē Zaku pazīst ne tikai viņa virtuozo smagā metāla solo dēļ – tūkstošiem ģitāristu un ģitāru kolekcionāru uzskata par godu savā kolekcijā iegūt kādu no leģendārā “Gipson Les Paul” ģitārām, kuru dizainu – slaveno “buļļa aci”– radījis tieši Vailds. Patiesībā viņš ir veselas Zaka Vailda “parakstītu” rokmūzikas preču industrijas autors.

 

Iegūstot īpašumā kādu no daudzajiem Zaka “parakstītajiem” ģitāru efektu pedāļiem vai ģitāru stīgām, ikviens var “nopirkt” kādu gramu Zaka vīrišķās nepieradinātības, galu galā – sajusties kā īstens rokeris.

Starp citu, uzzināt to, vai tāds patiešām esat, iespējams, lasot Zaka pērn iznākušo autobiogrāfisko grāmatu “Metāla rokasgrāmata bērniem” (“Bringing Metal to the Children”), kuras lasītājs skaita punktus desmit jautājumos, lai noteiktu, vai viņam vispār ir vērts turpināt…

 

Koncerta sākums plkst. 20, ieeja no plkst. 19.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena – Ls 19

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+