×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
23. jūnijs, 2018
Drukāt

Zakatistovs apgalvo, ka viņa privātīpašumā notikusi nelikumīga iekļūšana (9)

Atis Zakatistovs. Foto - Timurs SubhankulovsAtis Zakatistovs. Foto - Timurs Subhankulovs

Kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizdomās turētais “KPV LV” valdes loceklis Atis Zakatistovs apgalvo, ka viņa privātīpašumā notikusi nelikumīga iekļūšana.

Zakatistovs sociālajā tīklā “Facebook” raksta, ka viņa privātīpašumā – pagrabā un šķūnītī – kāds ir pabijis un par to viņš informēšot arī policiju. Zakatistovs domā, ka personas, kuras iekļuvušas privātīpašumā, varbūt neesot vēlējušās ko paņemt, “bet kaut ko atstāt”.

“Ja tur kaut kas ir atstāts, tad kāds var to atrast un izmantot pret mani. Man iekšēji, un ,manuprāt, attaisnojami, ir tāda kā paranojas sajūta. Rakstu “Facebook”, jo vēlos publiski šo pateikt. Ja manās mājās tagad atradīs kādus brīnumus, tad jūs un es zināsiet, ka tos varbūt ir ielicis kāds cits. Bet varbūt šis ieraksts arī atbaidīs tos, kam būtu vēlēšanās ko tādu darīt,” norāda Zakatistovs.

Jau ziņots, ka KNAB kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu šonedēļ aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, “KPV LV” valdes locekli Zakatistovu un uzņēmēju, AS “Eco Baltia” padomes priekšsēdētāju Viesturu Tamužu. Vēlāk gan trijotne atbrīvota un viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Pagājušā gada jūnijā sāktajā kriminālprocesā divas personas atzītas par aizdomās turētām par politiskās organizācijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, kas izdarīta personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī par krāpšanu, kas izdarīta personu grupā un lielā apmērā.

Tāpat vēl viena persona atzīta par aizdomās turēto par politiskās organizācijas nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā.

Balstoties uz KNAB preses paziņojumā un aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, no kriminālprocesa materiāliem izriet, ka 2016.gada pavasarī Tamužs vienojās ar politiskās organizācijas valdes locekli, ka personu grupā izkrāps finanšu līdzekļus lielā apmērā no kāda uzņēmuma, ko KNAB apzīmējis ar burtu “B”, nolūkā tos novirzīt politiskās organizācijas nelikumīgai finansēšanai.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs paziņojis uzņēmuma “B” valdes priekšsēdētājam, ka vēlas nolīgt kādu personu stratēģisku konsultāciju sniegšanai personīgi viņam kā padomes priekšsēdētājam. 2016. gada 1.jūnijā tika noslēgts līgums starp uzņēmumu “B” un uzņēmumu “Per capita” par konsultāciju sniegšanu. “Firmas.lv” dati liecina, ka “Per capita” pilnībā pieder Zakatistovam.

Analoģisks līgums par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu tika noslēgts arī 2016.gada 30.decembrī. Saskaņā ar līgumu, ik mēnesi uzņēmums “B” pārskaitīja naudas līdzekļus 2000 eiro apmērā un pievienotās vērtības nodokli uz “Per capita” bankas kontu.

Tas turpinājās līdz 2017.gada jūnijam, kad plašsaziņas līdzekļos parādījās ziņas par Saeimas deputāta, Zakatistova un Tamuža sarunām.
Sarunās Zakatistovs paziņojis, ka saņem no uzņēmēja 2000 eiro mēnesī. Savukārt uzņēmējs jautājis par viņam iegūstamo nosacīto labumu, vai tā būs nauda, vai vara, vai ekonomikas ministra postenis.

KNAB uzskata, ka minētie finanšu līdzekļi tika novirzīti maksājumu veikšanai, kuru rezultātā, pamatojoties uz noslēgtiem līgumiem, politiskajai organizācijai bija iespējams bez maksas izmantot partijas biroja telpas.

Krāpšanas rezultātā iegūtie finanšu līdzekļi lielā apmērā tika izmantoti “KPV LV” finansēšanai.

Tāpat KNAB uzskata, ka Saeimas deputāts kārtējā valsts amatpersonas deklarācijā par 2015.gadu norādīja nepatiesas ziņas par ienākumiem lielā apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kaimiņš malacis. Mācās no lielajām partijām. Tāpat kā citas partijas ar partiju finansēšanu taisa rebas. Caur šiem uz laiku arestētajiem tauta vairāk uzzina par sapuvušo sistēmu, kas mūs ved purvā…Bet par slepenām okšķerēšanām īpašumos jādod riktīgi par pirkstiem, kaut arī tie būtu likumsargi…Visam ir savs mērs. Cik tad var? Valstiskā visatļautība iet pāri mēram…

 2. Tas bija kriminālnoziedznieks Vaškevičs, kurš slēpjas no Latvijas tiesas un meklē kādu ievārījuma burciņu pārtikai !

 3. Ņemot vērā faktu ka pie mums vēl valda vecie komūnisti/oligarhi, tas ir pilnīgi ‘normaļno´.

 4. Vai Latvijas Avīze pati arī kaut ko prot uzrakstīt? Atbildēt

  Cik ilgi atgremosiet privatās plašsaziņas “LETA” neoliberālismu? LA – nespējnieku māja!

 5. Priecīgu līgošanu! Atbildēt

  Skaidrības labad,nepieciešami vēl vismaz “A” un “C”!

 6. tagad tacu visiem ir saujamie ja juti kad lien ieksa bliez nost

 7. Atis ir reāli gudrs vecis. Pat mazliet par gudru vidējam latvietim. Bet varbūt vismaz ar viņa palīdzību kāds kaut ko vairāk sapratīs. Par dzīvi protams, ne par politiku.

 8. Šo visu zinājis kopš 16. gad un tikai tagad rīkojas nevairo uzticību Knabā

Draugiem Facebook Twitter Google+