×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. decembris, 2012
Drukāt

Zaķi nepārvēl “Vienotības” valdē

Foto-LETAFoto-LETA

Sestdien, 1.decembrī, kongresā “Vienotība” ievēlēja partijas valdi 15 cilvēku sastāvā, taču partijas Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis (attēlā) valdē netika ievēlēts.

Zaķis žurnālistiem sacīja, ka viņu šāds rezultāts nepārsteidz, šādu “noskaņojumu varēja nolasīt”, taču viņš neesot centies kādu ietekmēt. Savu nepārvēlēšanu valdē Zaķi skaidroja ar “neveiksmēm sabiedriskajā telpā”. Tāpat Zaķis norādīja, ka frakcijā varētu pārrunāt jautājumu par to, vai viņš turpinās to vadīt. Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka šodienas lēmums ir “normāls demokrātisks process” un ir labi tas, ka valdē būs jaunas sejas.

Savukārt partijas valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa žurnālistiem sacīja, ka Zaķa nepārvēlēšana valdē nevarētu būt par pamatu, lai pārskatītu viņa esamību frakcijas vadītāja amatā. Kad atklātībā nāca gadījums ar Zaķa automašīnas iegādi, frakcijā jau notikušas sarunas, un frakcija izteica atkārtotu uzticību Zaķim, kad viņš atvainojās un samaksāja nodokļus. “Nedomāju, ka frakcija atgriezīsies pie šī jautājuma atkārtotas izskatīšanas,” piebilda partijas līdere. Tās kompetences, kuras vajadzīgas frakcijas vadītājam, tika atbalstītas jau iepriekš, pauda Āboltiņa.

Partijas valdes sēdes esot atklātas un Zaķis tajās varēs piedalīties.

Partijas valdē ievēlēts premjers Valdis Dombrovskis, Saeimas deputāti Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs, Lolita Čigāne, Edvards Smiltēns, Jānis Reirs, Ina Druviete, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, labklājības ministre Ilze Viņķele, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karīna Korna, Eiropas Parlamenta deputāti Kārlis Šadurskis un Inese Vaidere, kā arī Zemgales nodaļas vadītāja Inga Priede un Rīgas nodaļas vadītājs Olafs Pulks.

Uz 14 valdes locekļu amatiem pretendēja 27 kandidāti.

Savukārt par partijas valdes priekšsēdētāju ievēlēta līdzšinējā partijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+