×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. septembris, 2016
Drukāt

Brauc “pa zaķi” un no sodiem nebaidās: kāds pasažieris Rīgā sodīts jau 137 reizes (1)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

137 – tik daudz reižu “Rīgas satiksme” sodījusi kādu pasažieri, portāls “La.lv” noskaidroja uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Pasažieris esot gados jauns cilvēks un turpinot “braukt pa zaķi”.

“Vasaras mēnešos tika identificēta viena persona – “rekordists”, kura ir saņēmusi ļoti daudz līgumsodu un tos turpina saņemt. Šobrīd to skaits jau ir sasniedzis 137, un pret personu tiek uzsākts tiesvedības process. Šīs personas rīcība nav izprotama, taču, ņemot vērā, ka šis bezbiļetnieks ir ļoti jauns, tad “Rīgas satiksmes” prasības apmierināšanas gadījumā piedzītā summa personai ātrāk vai vēlāk būs jāapmaksā,” komentē uzņēmuma Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Ik mēnesi Rīgā kontrolieri veic tūkstošiem pārbaužu, visvairāk autobusos. Jaunākie dati liecina, ka augustā sabiedriskajā transportā pieķerti 5,2 tūkstoši bezbiļetnieku. Maksimālais sods par braukšanu bez biļetes ir 50 eiro, – ja līgumsods ir piemērots vismaz trīs reizes gada laikā.

2015.gadā vidēji mēnesī līgumsodi tika izrakstīti apmēram par 133 tūkstošiem eiro, taču labprātīgi tika apmaksāti apmēram 24 tūkstoši eiro, liecina uzņēmuma dati. “Rīgas satiksmē”, ka daļu atgūt neizdosies. Uzņēmums sadarbojas ar parādu piedziņas kompāniju.

Biļete Rīgas sabiedriskajā transportā 1,15 eiro, maksa tika paaugstināta pērn. Tā rezultātā sarucis pasažieru skaits, kas brauc par pilnu maksu, atzīts uzņēmuma pārskatā par 2016.gada 1.pusgadu. Salīdzinot ar gadu iepriekš, ieņēmumu apjoms sarucis par 190 tūkstošiem. Savukārt bez maksas pārvadāto pasažieru skaita īpatsvars ir pieaudzis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā lai dzīvo tādā valstī, kur sodu sistēma sākot ar neprofesionāliem kontrolieriem, fantastiski efektīvu iekasēšanas veidu un beidzot ar augstām amatpersonām ar izkrāptām milzu naudām ieguldītām privātmājas vērtības celšanā?
    Tiešām neviens nekonstatēja, ka sodīts jau pāri par dažām reizēm? Vai tiešām tur debīli aunapieres sēž krēslos? Kāpēc nekas netika darīts, lai tādu sistēmu uzlabotu? Un kāpēc nereaģē aunapieres priekšnieks, kura paspārnē notiek pilnīga bezatbildība? Kam jānotiek, lai kas mainītos?

Draugiem Facebook Twitter Google+