×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. februāris, 2012
Drukāt

Zaķis: atpalikušu teritoriju attīstība jāveicina ar reāliem darbiem

zakis

Atpalikušu teritoriju attīstības veicināšanai īsā laika posmā jāveic reāli darbi, par kuriem jāvienojas ar šo pašvaldību pārstāvjiem, atzina “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis (attēlā), komentējot šonedēļ izskanējušos Zatlera Reformu partijas (ZRP) ministru piedāvājumus Latgales reģiona attīstībai.

Zaķis atzīmēja, ka būtiski ir runāt par mazāk attīstītiem reģioniem visā Latvijā, ne tikai par Latgali, piemēram, Ilūkste nav Latgalē, bet situācija tur būtiski neatšķiroties.

“Vienotības” politiķis norādīja, ka situācijas uzlabošanai jābūt reālai politikai un pavisam īsā laikā jāveic reāli darbi.

Kā piemērus Zaķis minēja infrastruktūras sakārtošanu, piemēram, uz daudzām apdzīvotām vietām joprojām nav asfaltēti ceļi. Viņš arī iebilda pret publiski paustajiem apgalvojumiem, ka pa šādiem ceļiem neviens nebraukšot, jo patlaban neviens tur nebrauc tikai tāpēc, ka ceļi ir briesmīgā stāvoklī. “Kad būs ceļi, tad cilvēki brauks,” apgalvoja deputāts.

Zaķis arī norādīja, ka steidzami vajadzētu sakārtot infrastruktūru, kas saistīta ar internetu, virszemes televīziju un radio, jo vēl arvien valstī ir vietas, kur nav pieejamas pārraides latviešu valodā.

“Vienotības” politiķis uzsvēra, ka jāstimulē darbavietu attīstība, piemēram, patlaban nav īsti ērts atbalsts uzņēmumiem subsidēto darba vietu veidošanā. Tāpat struktūrfondu līdzekļi jāizmanto augstu pievienoto vērtību radošu uzņēmumu veidošanā.

Zaķis skaidroja, ka būtu jāpievērš uzmanība valsts kapitālsabiedrībām, kas var attīstīties šādos reģionos, piemēram, Daugavpilī “Latvijas Dzelzceļš” varētu attīstīt nopietnu ražotni.

“Jāiesaista šo reģionu cilvēki, jāsēž kopā un jāvienojas par konkrētiem darbiem,” uzsvēra deputāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+