×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2012
Drukāt

Zaķis atpirks automašīnu no sava uzņēmuma

Foto - LETAFoto - LETA

“Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis (V) nedēļas nogalē ticies ar viņam piederošā uzņēmuma SIA “Datoru centrs” vadību un vienojies, ka viņš no uzņēmuma atpirks jauniegādāto automašīnu “Volvo XC60”, tādējādi atrisinot “morāli ētiskās dabas jautājumu”.

Kā aģentūrai LETA sacīja Zaķis, kaut arī šī automašīna “tīri labi noderētu saimniecībā uzņēmumam”, lai atrisinātu situāciju, pieņemts lēmums automašīnu pārdot. Tas tikšot izdarīts iespējami ātri – jau šonedēļ.

Politiķis tagad nožēlo, ka, iegādājoties automašīnu, izveidojusies šāda situācija. Pēc Zaķa domām, atpērkot automašīnu, šī “morāli ētiskās dabas problēma” tikšot atrisināta.

Atpērkot automašīnu no uzņēmuma, Zaķim būs jāsamaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Automašīna tikšot iegādāta par tirgus cenu, ko noteikšot ekspertīzē. Savukārt, taujāts, kur tiks gūti līdzekļi mašīnas iegādei, deputāts skaidroja, ka viņš ir aizdevis naudu savam uzņēmumam, līdz ar to šīs aizdevums tikšot atmaksāts, lai iegādātos automašīnu.

Kā ziņots, portāla “Pietiek.com” rīcībā nonākušie dokumenti liecina, ka Zaķis gadu mijā ticis pie jaunas automašīnas “Volvo XC60”, nenomaksājot valstij aptuveni 8800 eiro (6160 latu) PVN. Publicētajā deputāta e-pasta vēstuļu sarakstē ar “Mūsa Motors Rīga” šīs lietas sakarā tiek apspriesta nepieciešamība kādam starpniekuzņēmumam Lietuvā maksāt 1000 eiro (700 latus), lai varētu tikt īstenota nodokļa apiešanas shēma.

Zaķis pārmetumus noraida un apgalvo, ka neesot bijis aktīvi iesaistīts automašīnas iegādes darījumā. Zaķis aģentūrai LETA iepriekš izvairījās atbildēt, vai viņš ir zinājis, kam ir paredzēts 1000 eiro maksājums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+