×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. aprīlis, 2012
Drukāt

Zaķis: nākotne Latvijā ir lielām partijām

dzintars

Einara Repšes topošais politiskais spēks “Vienotībai” varētu atņemt daļu vēlētāju, bet vienlaikus tas liks mobilizēties un nākotnē dot papildu vēlētājus, intervijā aģentūrai LETA atzina partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis (attēlā).

“Repšes veidojums varētu iedot “Vienotībai” tādu zināmu katalizatora funkciju, un atsevišķos procesos, kad mēs esam bijuši varbūt ne pietiekami aktīvi, mums viņu klātbūtne liks mobilizēties. Tas, iespējams, nākotnē mums dos papildu vēlētājus tikai tādēļ, ka mēs kļūsim pragmatiskāki un vairāk pievērsīsimies tām lietām, kur šobrīd ar atsevišķām aktivitātēm esam bijuši nedaudz kūtri,” pieļāva Zaķis.

Runājot par to, kāpēc Repše veido savu biedrību un savas idejas negrib realizēt caur “Vienotību”, Zaķis apgalvoja, ka atsevišķiem indivīdiem ietekmēt lēmumu pieņemšanu “Vienotībā” esot ļoti sarežģīti.

“”Vienotība” veidojas kā viena liela, plaša politiska partija, kur ir dažādi domājoši cilvēki, bet lēmumi tiek pieņemti kolektīvi. Tas vēsturiski tā ir bijis, un patlaban mēs esam nostiprinājušies un izpletušies. Atsevišķiem indivīdiem ietekmēt lēmumu pieņemšanu ir ļoti sarežģīti. Tas ir viens aspekts,” teica politiķis.

Pēc viņa teiktā, otrs aspekts ir, ka, izveidojot finansētu politisko partiju sistēmu, atkarība no dažu cilvēku aktivitātēm, kas spēj organizēt finanšu piesaisti, ir mazinājusies. “Un šie divi aspekti ir noveduši pie situācijas, ka tiem cilvēkiem, kas veido vai vismaz mēģina rosīties ap Einara Repšes tēlu, šiem kungiem ir daudz interesantāks mazs, bet viegli regulējams politisks spēks. Un tieši tāpēc viņi ko tādu mēģina šobrīd organizēt,” norādīja Zaķis.

“Vienotības” politiķis uzskata, ka nākotne tik un tā Latvijā ir lielām politiskām partijām. “Tās būs dažas, bet lielas. Eiropeiskas pēc savas organizācijas, atklātības, demokrātijas un daudziem citiem principiem, viņas būs dažas, bet būs lielas. Šauriem nišu spēkiem nopietnas ietekmes nebūs,” šādu pārliecību pauda politiķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+