×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Zaķis tiesā apgalvo, ka panākumus vēlēšanās nodrošināja viņa labie darbi (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien Rēzeknes tiesā deputāts Dzintars Zaķis apgalvoja, ka panākumus vēlēšanās viņam nodrošinājuši labie darbi.

Zaķis apgalvoja, ka ne balsu pirkšanā, ne pirkšanas organizēšanā neesot piedalījies, ka vēlēšanu rezultāti ir taisnīgi un godīgi.

Viņaprāt, mēģinājumi saistīt viņu ar balsu pirkšanas lietu esot provokācija.

Pēc Zaķa teiktā, panākumus vēlēšanās viņam nodrošinājusi saistība ar ceļu atjaunošanu Sakstagala, Rikavas un Mežvidu pagastos.

Zaķis atzina, ka ar apsūdzēto uzņēmēju Andri Kozuli viņi esot seni paziņas. Viņi bieži kopā makšķerējot. Taču no Zaķa ievēlēšanas par Saeimas deputātu Kozulim nekāds tiešs labums nevarētu būt.

Šodien Kozuļa aizstāvis advokāts Oskars Rode lūdza tiesu uzaicināt nopratināt pārējos piecus vēlēšanu komisijas locekļus. Šodien tika nopratināti divi komisijas pārstāvji. Kopumā šodien nopratināti astoņi liecinieki.

Nākamā tiesas sēde, kurā tiks turpināta liecinieku pratināšana, paredzēta 5.maijā.

Jau ziņots, ka šodien Rēzeknes tiesa turpināja skatīt krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par desmit vēlētāju balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Šajā lietā uz apsūdzēto sola sēdušies uzņēmējs Andris Kozulis un kāds Andrejs Sačkovskis. Lieta ir saistīta ar balsu pirkšanu Viļānu pusē, kur tā esot notikusi par labu “Vienotības” politiķim Zaķim, kuram ir izdevies iekļūt jaunajā Saeimā. Apsūdzētais Kozulis ir Zaķa draugs, taču politiķis savu saistību ar balsu pirkšanu kategoriski noliedz.

Abi vīrieši apsūdzēti pēc Krimināllikuma 90.panta par kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Abiem apsūdzētajiem kā drošības līdzeklis piemērots aizliegums tuvoties konkrētām personām un izbraukt no valsts, vēsta “lsm.lv”.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka, prokuratūra uzskata, ka apsūdzētās personas pamudināja vēlētājus par dažāda apmēra naudas atlīdzību piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās Latgales vēlēšanu apgabalā, balsojot par politiskās partijas deputātu kandidātu sarakstu un par vienu konkrētu deputātu, un balsošanas gaitā vēlēšanu zīmē ar “+” atzīmēt attiecīgo deputāta kandidātu, bet nosvītrot atlikušo kandidātu vārdus un uzvārdus.

Viens no apsūdzētajiem ir Zaķa draugs, Viļānu novada deputāts un uzņēmējs Kozulis, bet otrs apsūdzētais Sačkovskis esot Sakstagala puses iedzīvotājs. LTV ziņoja, ka Drošības policija (DP) saistībā ar iespējamo balsu pirkšanu par labu deputātam Zaķim veikusi kratīšanu pie uzņēmuma “Vlakon” īpašniekiem Aļonas un Andra Kozuļiem. Savukārt Sačkovskis tika stāstījis, ka pazīst deputātu Zaķi un ir balsojis par viņu, jo šis politiķis esot labs.

Jau ziņots, ka DP sākusi vairākus kriminālprocesus par iespējamu 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu vairākām partijām vai to kandidātiem. Pašlaik līdz tiesai ir nonākušas divas šādas lietas, viena ir izbeigta, bet vēl četrās izmeklēšana turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Latgalieshiem taads Zakjis varbuut patiesi ir pa praatam!

 2. Zaķi, ieskaties uzmanīgāk savā mūlī, tu pats tam tici? Divi jenotības spices “labie darboņi”-Zaķis un Āboltiņa. Var pārsmieties!!!

 3. Aivars Lembergs par ,,darbiem,, kurus paveica Zakjis,jau buutu cietumaa….

 4. vēlēšanu zīmē ar “+” Atbildēt

  … un šitādus mēs ievēlam; turklāt šis nav vienīgais. Mīļā LA, atklāj valsts noslēpumu – publicē Zaķa labo darbu sarakstu!

 5. Senāk šos ”labos darbus” vajadzēja atstrādāt Siguldas kūdras purvā…

 6. Bārļiem Grimm ir tāda “Lügenmärchen”. Tur bija trīs zeļļi, kas vēlējās noķert Zaķi. Devās tam pakaļ uz kruķiem un ķekatām. Viens bija kurls, otrs akls, trešais mēms, un ceturtais maisā un nevarēja pakustēt kājas. /nejautā tikai par ceturto, skaties pasakas nosaukumu/

  • Vai jūs vēlaties zināt, kā tas notika? Aklais pirmais ieraudzija zaķi, kurš pāri laukam skrēja teciņiem, mēms sauca pie klibā un tizls sagrāba to pie rīkles.

 7. mūsu vietējais putins

 8. Ilgi nebiju tik pamatīgi smējies! Paldies, Zaķa kungs! Jūsu labo darbu jūrja nav vienkāršam cilvēkam pat pārskatāma…

Draugiem Facebook Twitter Google+