Pasaulē
Vēsture

Rakstītas laikā no vīra slepkavības līdz laulībai ar Onasi: pārdotas Žaklīnas Kenedijas vēstules 0

Intīmas vēstules, kuras Žaklīna Kenedija rakstījusi kādam britu diplomātam, noraidot viņa laulības piedāvājumu vairākus gadus pēc Džona Kenedija slepkavības, trešdien tika pārdotas izsolē Londonā.

Sarakstē starp Kenedija atraitni un Deividu Ormsbiju Goru, kurš Kenedija prezidentūras laikā bija Lielbritānijas vēstnieks ASV, viņa ir izskaidrojusi iemeslus, kāpēc nevēlas precēties ar bijušo diplomātu.

“Mēs kopā esam tik daudz pazinuši, dalījušies un zaudējuši; pat ja nenotiek tā, kā tu tagad vēlētos – es ceru, ka mīlas un sāpju saite nekad netiks pārgriezta,” Kenedija rakstīja Ormsbijam Goram pēc viņa bildinājuma 1968.gadā.

“Tu esi kā mans mīļais brālis un mentors, un vienīgais man zināmais oriģinālais gars – kas tu biji arī Džekam,” viņa piebilda.

Šīs vēstules ir daļa no lielāka dokumentu krājuma, kas tika atrasts Ormsbija Gora ģimenes mājā, un tajā ir arī vēstules no Džona Kenedija un Lielbritānijas premjerministriem. Šis dokumentu krājums tika pārdots “Bonhams” izsolē Londonā par 100 000 britu mārciņu (116 000 eiro).

Ormsbijs Gors 1968.gada vasarā bija piedāvājis Kenedijai “slepenu salaulāšanos” un nosauca kategorisko noraidījumu par “nepanesamu”.

Diplomāta sieva 1967.gadā gāja bojā autoavārijā, un Kenedija, kuras vīrs tika noslepkavots 1963.gadā, rakstiski izteica Ormsbijam Goram līdzjūtību.

Žaklīna 1968.gadā apprecējās ar Grieķijas kuģu magnātu Aristoteli Onasi un paskaidroja šo izvēli savā pēdējā vēstulē Ormsbijam Goram.

“Tev un man bija kopīgas tik daudzas dzīves un nāves, cerības un sāpes – mums tās vienmēr būs kopīgas un vienmēr mūs saistīs kopā,” rakstīja Žaklīna.

“Ja es spēju atrast kādu atveseļošanos un mierinājumu – tam jābūt kopā ar kādu, kurš nav visas manas pagātnes un sāpju pasaules daļa; es to tagad spēju atrast, ja pasaule mums to ļaus.”
Žaklīnas Kenedijas 18 vēstules Ormsbijam Goram aptver laika posmu no viņas vīra slepkavības līdz laulībai ar Onasi.

Ormsbijs Gors bija vēstnieks no 1961. līdz 1965.gadam, kad viņš atgriezās Lielbritānijā. Viņš gāja bojā autoavārijā 1985.gadā.

LA.lv