×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Zakuli ievēl par FKTK vadītāju

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima šodien aizklātā balsojumā nolēma par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāju iecelt Kristapu Zakuli. Par Zakuli nobalsoja 73 deputāti, pret bija trīs tautas kalpi, bet 17 deputāti balsojumā atturējās. Šorīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā Zakuļa jautājumā atturējās Zatlera reformu partijas (ZRP) politiķi.

Saeimas sēdē debatēs ZRP deputāts Vjačeslavs Dombrovskis pauda neapmierinātību par Zakuļa straujo virzīšanu apstiprināšanai amatā un jautāja, kāpēc tas esot jādara tik sasteigti. Tomēr viņš norādīja, ka ZRP nosliecoties par labu Zakuļa kandidatūrai un solīja, ka ZRP deputāti atbalstīs viņa ievēlēšanu.

Savukārt deputāts Jānis Reirs (V) pārmeta ZRP, ka tai pieticis laika, lai spriestu par ostu attīstību, un uzsvēra, ka FKTK vadītāju nepieciešams ātri iecelt, lai šī institūcija varētu sākt normāli strādāt. Reirs arī norādīja, ka nevienam it kā neesot iebildumu pret Zakuļa kandidatūru, tāpēc neesot pamata vilcināties.

Zakulis līdz šim bija SIA “Lattelecom” Drošības nodaļas vadītājs. No 2000.gada līdz 2009.gadam Zakulis bijis AS “Swedbank” Drošības daļas vadītājs.

Saskaņā ar likumu FKTK priekšsēdētāju un viņa vietnieku amatā ieceļ Saeima uz sešiem gadiem pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma.

Jau vēstīts, ka FKTK padome 2011.gada 21.novembrī nolēma apturēt visu “Latvijas Krājbankas” finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, jo bankā tika konstatēts aptuveni 100 miljonu latu iztrūkums. Saistībā ar “Latvijas Krājbankas” krīzi no amata nolēma atkāpties iepriekšējā FKTK vadītāja Irēna Krūmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+