×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Rīgas pils mūra sienu jau rotā desmitiem aizdegtu svecīšu (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Godinot Brīvības cīņās kritušos Latvijas karavīrus, šodien visā Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena.

Rīgas pils mūra sienu jau rotā desmitiem aizdegtu svecīšu

Zaķusalā izspēlē kauju ar Bermonta karaspēku

Pieminot vēsturiskos Brīvības cīņas notikumus Rīgā, Zaķusalā, norisinās kaujas rekonstrukcija, kuru organizē biedrība “Latviešu karavīrs”.

Visas dienas garumā Rīgas iedzīvotāji un svētku apmeklētāji varēs aplūkot izglītojošu ekspozīciju par 1919.gada 11.novembra notikumiem, plkst.15 tiks demonstrēta Latvijas brīvības cīņu kaujas epizode, kuras laikā izspēlēs kauju ar Bermonta karaspēku. Pasākumā karavīru dziesmas skandēs vīru kopa “Vilki”. Pēc kaujas apmeklētāji varēs sildīties pie ugunskura kopā ar “Rīgas brīvības cīņu” dalībniekiem.

Kaujas rekonstrukcijā piedalīsies aptuveni 100 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstures rekonstrukcijas klubiem.

Pie Brīvības pieminekļa militāro parādi vērojuši tūkstošiem cilvēku

Rīgā pie Brīvības pieminekļa militāro parādi par godu Latvijas armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku šodien vēroja vairāki tūkstoši rīdzinieku un pilsētas viesu.

Latvija ir tik stipra, cik ir mūsu katra vēlme to aizstāvēt, par godu Lāčplēša dienai rīkotajā militārajā parādē pie Brīvības pieminekļa šodien teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzrunā klātesošajiem uzsvēra, ka savu ieguldījumu valsts aizsardzībā var sniegt ikviens valsts iedzīvotājs. Lai gan būtiska loma valsts aizsardzībā ir sabiedroto bruņotajiem spēkiem, kas ir gatavi aizstāvēt Latviju, tomēr arī pašiem ir jābūt gataviem cīnīties par valsti.

Viņš arī pauda gandarījumu par Latvijas karavīru profesionalitāti, kas tiek novērtēta arī starptautiskajā līmenī, un starptautiskie partneri vienmēr varējuši paļauties uz Latvijas bruņotajiem spēkiem.

Uzrunā prezidents klātesošajiem atgādināja, ka Lāčplēša dienā ir jāpiemin varoņi, jo pirms 97 gadiem bija izšķirošs brīdis, kad sākās visas valsts atbrīvošana un nosargāta tikko nodibinātās valsts neatkarība. Viņš novēlēja, lai varoņu stāsti un drosme ietekmē ikvienu.

Uzrunas noslēgumā prezidents vērsās pie Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Zemessardzes un jaunsargiem, pateicoties par pašaizliedzību un drosmi. “Jūs esat mūsu tautas spēka un drosmes simbols. Tikai kopā mēs veidojam spēku, ko nevienam nebūs pārspēt,” teica Vējonis.

Parādē piedalījās aptuveni 370 karavīri, zemessargi, robežsargi, policisti un ugunsdzēsēji. To komandēja Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris pulkvedis Armands Saltups, bet pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais vadonis Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Parādē piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube. Parādi pagodināja arī citas valsts augstas amatpersonas.

Šogad parādi klātienē vēroja īpaši daudz skolēnu, teju visas Brīvības pieminekļa laukuma labās puses pirmās rindas bija ieņēmuši bērni. Vēlāk bērni pulciņiem vien devās nolikt ziedus pie pieminekļa. Ziedus nolika arī valdības pārstāvji, Saeimas deputāti, ārvalstu militārie atašeji un citas amatpersonas un nevalstiskās organizācijas.

Tāpat parādi, greznojušies ar sarkanbaltsarkanajām lentītēm, vēroja Latvijā dienošie ASV karavīri.

Bērniem liela interese par ieročiem

ASV un NBS karavīri iepazīstināja interesentus ar NATO karavīru ekipējumu.

Parādes sākumā, godinot Latvijas brīvības cīnītājus, notika īpaša svinīgā godasardzes maiņa pie Brīvības pieminekļa.

Pēc parādes Valsts prezidents piestāja aprunāties ar sanākušajiem iedzīvotājiem.

Jau vēstīts, ka šodien piemiņas pasākumi sākās plkst.9 ar ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā. Savukart plkst. 11 notika vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos un pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. bermonts uz klepera, nu jā, labi zirgi jau viņiem nav bijuši, labi zirgi kaukāzā

Draugiem Facebook Twitter Google+