×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Zaķusalas TV torni plāno pārbūvēt par mūsdienīgu tūrisma objektu (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti šodien atbalstīja lokālplānojuma izstrādes sākšanu 4,9 hektārus lielai teritorijai ap radio un televīzijas torni Zaķusalā.

To ierosinājis VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC), kas iecerējis TV torni un tam pieguļošo teritoriju padarīt par mūsdienīgu pilsētvides sastāvdaļu, kas būtu pievilcīga tūrisma un brīvā laika pavadīšanas vieta gan iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem.

Būvniecības iecere paredz TV torņa un tam piegulošā ēku kompleksa rekonstrukciju, piemēram, skatu laukuma un restorāna pārbūvi. Savukārt apkārtējā teritorijā plānots izveidot daļēji iedziļinātu, slēgtu būvi un brīvdabas zonu, kurā atrastos Latvijas modelis mērogā 1 pret 4000 ar stilizētu reljefu, upēm, ceļiem un pilsētām.

Trīs stāvu apjomā starp torņa balstiem plāno izbūvēt ekspozīciju telpas.

Tāpat iecerētas autostāvvietas, gājēju tuneļa paplašināšana un pārbūve un citi uzlabojumi.

Līdz šim elektromagnētiskā starojuma dēļ zemesgabals ir noteikts kā tehniskās apbūves teritorija. LVRTC norāda, ka patlaban tiek izmantoti jauni risinājumi apraidē, tāpēc zemesgabalam iespējams noteikt jaunu zonējumu, kas ļautu to izmantot plašāk un daudzpusīgāk. Lai to paveiktu, nepieciešams izstrādāt lokālplānojumu.

Lokālplānojuma izstrādes izmaksas segs LVRTC. Par lokālplānojuma izstrādi galīgais lēmums vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Jau ziņots, ka Rīgas dome šovasar atļāva sākt lokālplānojuma izstrādi Zaķusalas ziemeļu daļai, kur iecerēts izveidot biznesa un konferenču centru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas būtu ļoti jauki! Es mīlu skatīties raidījumu par ceļošanu, tūrismu “орел и решка” . Raidījumā, kurš bija veltīts Rīgai, raidījuma vadītājam no Zaķusalas torņa palika sliktas atmiņas. Tur arī viss parādīts: nesakopta vide, ķēdes nožogojums, torņa skatlaukumam -netīri logi, utt. Un tāds priekšstats radīsies visiem tūristiem plašājā pasaulē par Rīgu. Man bija kauns skatīties. Cerams, ka drīz viss mainīsies!

Draugiem Facebook Twitter Google+