×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Zaļā ekspedīcija – redzētais neiepriecina (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušajā nedēļā zaļās ekspedīcijas “Mana jūra” dalībnieki uzsāka ceļu gar jūras malu no Lietuvas robežas uz Ainažiem.

Otrdien, 19.jūlijā, pirmie simts kilometri bija pievārēti un ceļotāji sasnieguši Pāvilostu. Kā stāsta ekspedīcijas dalībnieki, diemžēl redzētais jūras krastā neiepriecina, atkritumu šovasar esot vairāk nekā pērn un, kā varot secināt, tad lielākie mēslotāji esot tie, kas dzīvo uz sauszemes, nevis tie, kas kuģo pa jūru. Daudz izmesto pārtikas iepakojumu esot ar marķējumu lietuviešu valodā.

Ekspedīcijas mērķis ir meklēt praktiskus risinājumus situācijas uzlabošanai Latvijas piekrastē, tādēļ kampaņas piektajā gadā ne tikai tiek turpināta jūras piesārņojošo atkritumu sabiedriskā monitoringa programma, bet pievērsta uzmanība arī virknei citu problēmu – mūsu piekrastes bioloģisko daudzveidību apdraudošajām invazīvajām sugām, apkopojot informāciju par to izplatību un rosinot rast risinājumus cīņai ar tām bez videi un veselībai kaitīgu metožu izmantošanas; bioloģiskās daudzveidības apzināšanai un aizsardzībai, aicinot ikvienu piekrastes apmeklētāju iesaistīties dabas aizsardzības pasākumos un iedziļināties to iepazīšanā, ar attiecīgi atbildīgu attieksmi arī izbaudot piekrastes sniegtos labumus; tūrisma un saimnieciskās darbības radīto vides slodžu samērošanai ar vides interesēm, vērtējot esošo situāciju un aktualizējot diskusiju par atbildīgu piekrastes apsaimniekošanu tuvākajos gados gaidāmo attīstības ieceru kontekstā; meklējot un ar atbildīgo dienestu palīdzību novēršot pamanītos pārkāpumus, ko konstatēsim ekspedīcijas marš­rutā.

Ekspedīcijas beigās tiks paziņots par stāvokli Latvijas Zilā karoga peldvietās, sniedzot vērtējumu par to, cik tīras un pasaules augstākajiem standartiem atbilstoši apsaimniekotas ir Latvijas pludmales.

Jānis Ulme, Vides izglītības fonda vadītājs, kampaņas “Mana jūra” eksperts, aicina šajā pasākumā kaut uz vienu dienu piedalīties ikvienu, kuru tas interesē. Šobrīd viņu bariņā esot 30 cilvēku.

Kāpēc gan cilvēki turpina mest atkritumus jūras krastā? Zane Ruģēna, kampaņas vadītāja, saka, ka tas esot iesīkstējis paradums, pie kura maiņas vēl krietni jāpiestrādā.

Kampaņa “Mana jūra” notiek jau piekto gadu. Šogad tā norit sadarbībā ar Latvijas Vides aizsardzības fondu, Liepājas, Ventspils, Jūrmalas un Rīgas pašvaldībām, kā arī Vides izglītības fonda Zilā karoga programmu un starptautisko projektu “Blastic”.

Tās ietvaros katru vasaru tiek mērots vairāk nekā 500 kilometrus garš ceļš gar Latvijas jūras piekrasti. Ekspedīcijas laikā tiek veikts jūras piesārņojošo atkritumu monitorings, iepazīta daba, notiek tikšanās ar vides ekspertiem, koncerti un nodarbības.

Plašāka informācija par kampaņu pieejama interneta vietnē www.manajura.lv, kā arī sociālajā kontā Facebook.com https://www.facebook.com/tirajuravieno/.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kapēc pašvaldība ar savu policiju nerūpējas par kārtību, slaisti.

  2. Arvien vairāk biezo tusējas jūrmalā un pa roku galam aizsviež savus atkritumus.
    Leišu marķējums norāda, cik daudz pārtikas ražots uz vietas Latvijā…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.3
Alūksne +22.5
Daugavpils +23.9
Saldus +24.1
Liepāja +20.4
Jelgava +25.2
Ventspils +19.5
Limbaži +22
Madona +24.5
Rēzekne +22
Draugiem Facebook Twitter Google+