Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Svētdiena, 19. februāris, 2017
27. februāris, 2014
Drukāt

“Zaļā josta” nopērk ar Šķēles ģimeni saistīto “Vides pakalpojumu grupu”

Foto: LETA. Attēlā "Zaļās jostas" valdes priekšsēdētājs Jānis LapsaFoto: LETA. Attēlā "Zaļās jostas" valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa

Atkritumu apsaimniekotāja SIA “Zaļā josta” iegādājusies citu atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu “Vides pakalpojumu grupa” (VPG), biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Zaļās jostas” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

“Pateicoties šim darījumam, varēsim veikt sen iecerēto darbības paplašināšanu, realizējot vertikālo integrāciju ar citiem tirgus dalībniekiem, lai nostiprinātu pozīcijas atkritumu un otrreizējo izejvielu apsaimniekošanas tirgū,” norādīja Lapsa.

Viņš skaidroja, ka, izvērtējot uzņēmuma attīstības plānus un konkurentus, VPG īpašniekiem – “Bioinvest” – piedāvāts iegādāties viņu atkritumu apsaimniekošanas biznesu, jo tas saskanēja ar SIA “Zaļā josta” iecerēm paplašināt savu darbību, lai nostiprinātos tirgū kā spēcīgs nozares dalībnieks. “Bioinvest” darījumam piekritis.

Summu, par kādu tika slēgts darījums, Lapsa neatklāj, kā arī nekomentē, pār kādiem līdzekļiem tika nopirkta VPG.

VPG valdes priekšsēdētāja Ieva Jansone pastāstīja, ka uzņēmuma darbībā nekas nemainīsies, darbinieku skaits nemainīsies un viss funkcionēs, kā ierasts. Esot notikusi tikai vadības maiņa, par valdes priekšsēdētāju kļūstot Guntaram Levicam.

Lapsa arī uzvēra, ka pie šī darījuma neplāno apstāties – jau tuvākajā nākotnē iecerēts turpināt sākto, lai kļūtu par vienu no spēcīgākajiem nozares pārstāvjiem Latvijā un uzņemtos konsolidējošo lomu tajā.

VDP padomes loceklis Jānis Vilgerts, kurš ir arī 50% īpašnieks SIA “Per Idea”, kas savukārt ir viens no “Zaļās jostas” īpašniekiem (59%), kā norādīts “Firmas.lv”, atklāj, ka ir informēts par abu firmu finanšu datiem, tomēr nekādā gadījumā neuzskata šo darījumu par interešu konfliktu.

Kā ziņots, VPG 2012.gadā strādājusi ar zaudējumiem 121,3 tūkstošu eiro apmērā, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2012.gadā bija 7 miljoni eiro.

Uzņēmums “Vides pakalpojumu grupa” dibināts 1995.gadā. Līdz 2009.gadam tas darbojās ar savu sākotnējo nosaukumu “Nelsens”. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 742 739 eiro. “Vides pakalpojumu grupas” vienīgais īpašnieks ir SIA “Bioinvest”, kurā 90% pastarpināti pieder Guntaram Kokorevičam, bet 10% – ekspremjera Andra Šķēles ģimenei ar partneriem.

SIA “Zaļā josta” dibināta 2002.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 700 000 latu. “Zaļā josta” pieder SIA “Per Idea” – 59,8%, SIA “Zaļā karte” – 40% un biedrībai “Latvijas zaļā josta”, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums 2012.gadā strādājis ar 3 711 275 eiro apgrozījumu un 516 041 eiro peļņu.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+