Uncategorized

“Zaļā nedēļa” Berlīnē pulcēs ap 100 Latvijas uzņēmumu0


Nodibinājuma “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš (no kreisās) un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas kā partnervalsts dalību gaidāmajā starptautiskajā lauksaimniecības, dārzkopības un pārtikas industrijas izstādē “Zaļā nedēļa” (“Internationale Grüne Woche Berlin”) Berlīnē.
Nodibinājuma “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš (no kreisās) un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas kā partnervalsts dalību gaidāmajā starptautiskajā lauksaimniecības, dārzkopības un pārtikas industrijas izstādē “Zaļā nedēļa” (“Internationale Grüne Woche Berlin”) Berlīnē.
Foto: LETA

Berlīnē starptautiskajā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē “Zaļā nedēļa”, kas norisināsies no 16. līdz 25.janvārim, piedalīsies apmēram 100 Latvijas uzņēmumu, trešdien žurnālistiem pastāstīja nodibinājuma “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš.

Viņš sacīja, ka Latvijas stenda devīze būs “Jaunā lauku sēta”. “Mēs gribējām parādīt, ka Latvija ir valsts ar savu vēsturisko pagātni, bet mēs ejam uz jauno, moderno,” teica Krastiņš.

Paredzēts, ka Latvijas kopstendu izstādē veidos pieci tematiskie bloki, kuros tiks prezentēti graudaugu, piena un gaļas produkti, Latvijas amatnieku izstrādājumi, dārzkopības un biškopības produkcija, zivju produkcija, kokrūpnieku un mežsaimnieku produkcija un pakalpojumi, kā arī būs tūrisma un ēdināšanas sektori.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs informēja, ka dalībā izstādē, kurā Latvijas stends būs 650 kvadrātmetru platībā, plānots ieguldīt 1,3 miljonus eiro, tostarp piesaistot Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu. “Lielākās izmaksas ir stenda izveidošana, transportēšana un uzstādīšana, kas maksā nedaudz vairāk kā 300 tūkstošus [eiro],” sacīja ministrs.

Pēc Dūklava teiktā, izstādes ietvaros plānotas arī valstu amatpersonu tikšanās, tostarp viņam izstādes ietvaros paredzētas tikšanās ar desmit valstu ministriem, lai pārrunātu iespējamo sadarbību. “Mums ir par ko parunāt,” sacīja Dūklavs, piebilstot, ka tostarp tikšanās plānotas, piemēram, ar ministriem no Uzbekistānas un Kazahstānas, kā arī plānotas tikšanās ar amatpersonām no Ķīnas un Baltkrievijas.

Zemkopības ministrs skaidroja, ka, piedaloties šajā izstādē, Latvijai ir iespēja sevi daudzpusīgi parādīt, kā arī iegūt lielāku atpazīstamību. Turklāt Vācija ir arī izvēlējusies Latviju par partnervalsti izstādes organizēšanā, jo Latvija šogad ir prezidējošā valsts ES Padomē. “Partnervalsti dikti labi rāda un reklamē. (..) Viennozīmīgi mēs šajā konkrētajā izstādē šogad esam ļoti atpazīstami, kas ir svarīgi arī mūsu uzņēmējiem,” sacīja Dūklavs.

Viņš piebilda, ka ieguldītie līdzekļi, lai latvija varētu piedalīties minētajā izstādē, noteikti dos atdevi. “Es pats personīgi domāju, ka [atdeve no ieguldītajiem līdzekļiem] noteikti būs,” teica Dūklavs.

Arī zivju pārstrādes uzņēmuma “Brīvais vilnis” izpilddirektors Māris Trankalis sacīja, ka ilgtermiņā Latvija atgūs izstādē ieguldīto naudu. “Ja desmit uzņēmumiem, kas piedalās šajā pasākumā, piecu gadu laikā izdosies palielināt realizācijas apmēru par 10%, tas atnāks viss atpakaļ,” viņš teica.

Saistītie raksti

Tāpat arī saldumu ražotāja “Laima” eksporta direktore Ieva Jonsone piekrita, ka Latvija, piedaloties izstādē, ir ieguvēja. “Mūsu sausais atlikums ir tieši Latvijas atpazīstamība. Tas ir tas, kas ir vissvarīgākais. (..) Kad jūs prasāt, ko mums vajag no valsts, šis ir vissvarīgākais. Šoreiz valsts [ar dalību izstādē] ir trāpījusi desmitniekā,” viņa sacīja.

Izstāde “Zaļā nedēļa” ir pasaules lielākā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstāde. Latvija minētajā izstādē piedalīsies 20.reizi. Šogad izstādē būs pārstāvētas kopumā 70 valstis.

Pērn izstādi apskatīja kopumā gandrīz pusmiljons apmeklētāju.

LA.lv