Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
7. janvāris, 2015
Drukāt

“Zaļā nedēļa” Berlīnē pulcēs ap 100 Latvijas uzņēmumu

Foto: LETAFoto: LETA

Nodibinājuma "Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai" valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš (no kreisās) un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas kā partnervalsts dalību gaidāmajā starptautiskajā lauksaimniecības, dārzkopības un pārtikas industrijas izstādē "Zaļā nedēļa" ("Internationale Grüne Woche Berlin") Berlīnē.

Berlīnē starptautiskajā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē “Zaļā nedēļa”, kas norisināsies no 16. līdz 25.janvārim, piedalīsies apmēram 100 Latvijas uzņēmumu, trešdien žurnālistiem pastāstīja nodibinājuma “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš.

Viņš sacīja, ka Latvijas stenda devīze būs “Jaunā lauku sēta”. “Mēs gribējām parādīt, ka Latvija ir valsts ar savu vēsturisko pagātni, bet mēs ejam uz jauno, moderno,” teica Krastiņš.

Paredzēts, ka Latvijas kopstendu izstādē veidos pieci tematiskie bloki, kuros tiks prezentēti graudaugu, piena un gaļas produkti, Latvijas amatnieku izstrādājumi, dārzkopības un biškopības produkcija, zivju produkcija, kokrūpnieku un mežsaimnieku produkcija un pakalpojumi, kā arī būs tūrisma un ēdināšanas sektori.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs informēja, ka dalībā izstādē, kurā Latvijas stends būs 650 kvadrātmetru platībā, plānots ieguldīt 1,3 miljonus eiro, tostarp piesaistot Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu. “Lielākās izmaksas ir stenda izveidošana, transportēšana un uzstādīšana, kas maksā nedaudz vairāk kā 300 tūkstošus [eiro],” sacīja ministrs.

Pēc Dūklava teiktā, izstādes ietvaros plānotas arī valstu amatpersonu tikšanās, tostarp viņam izstādes ietvaros paredzētas tikšanās ar desmit valstu ministriem, lai pārrunātu iespējamo sadarbību. “Mums ir par ko parunāt,” sacīja Dūklavs, piebilstot, ka tostarp tikšanās plānotas, piemēram, ar ministriem no Uzbekistānas un Kazahstānas, kā arī plānotas tikšanās ar amatpersonām no Ķīnas un Baltkrievijas.

Zemkopības ministrs skaidroja, ka, piedaloties šajā izstādē, Latvijai ir iespēja sevi daudzpusīgi parādīt, kā arī iegūt lielāku atpazīstamību. Turklāt Vācija ir arī izvēlējusies Latviju par partnervalsti izstādes organizēšanā, jo Latvija šogad ir prezidējošā valsts ES Padomē. “Partnervalsti dikti labi rāda un reklamē. (..) Viennozīmīgi mēs šajā konkrētajā izstādē šogad esam ļoti atpazīstami, kas ir svarīgi arī mūsu uzņēmējiem,” sacīja Dūklavs.

Viņš piebilda, ka ieguldītie līdzekļi, lai latvija varētu piedalīties minētajā izstādē, noteikti dos atdevi. “Es pats personīgi domāju, ka [atdeve no ieguldītajiem līdzekļiem] noteikti būs,” teica Dūklavs.

Arī zivju pārstrādes uzņēmuma “Brīvais vilnis” izpilddirektors Māris Trankalis sacīja, ka ilgtermiņā Latvija atgūs izstādē ieguldīto naudu. “Ja desmit uzņēmumiem, kas piedalās šajā pasākumā, piecu gadu laikā izdosies palielināt realizācijas apmēru par 10%, tas atnāks viss atpakaļ,” viņš teica.

Tāpat arī saldumu ražotāja “Laima” eksporta direktore Ieva Jonsone piekrita, ka Latvija, piedaloties izstādē, ir ieguvēja. “Mūsu sausais atlikums ir tieši Latvijas atpazīstamība. Tas ir tas, kas ir vissvarīgākais. (..) Kad jūs prasāt, ko mums vajag no valsts, šis ir vissvarīgākais. Šoreiz valsts [ar dalību izstādē] ir trāpījusi desmitniekā,” viņa sacīja.

Izstāde “Zaļā nedēļa” ir pasaules lielākā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstāde. Latvija minētajā izstādē piedalīsies 20.reizi. Šogad izstādē būs pārstāvētas kopumā 70 valstis.

Pērn izstādi apskatīja kopumā gandrīz pusmiljons apmeklētāju.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+