Latvijā
Politika

Zaļā partija debatē par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem17

Foto LETA

Latvijas Zaļā partija (LZP) šodien kongresā diskutēja par ierosinājumu nepilsoņu bērnus automātiski atzīt par valsts pilsoņiem un atteikties no pilsonības iegūšanas valsts nodevas (28,46 eiro). Šādus rezolūciju kongresam bija sagatavojuši LZP biedri Oļegs Stoļarovs un Arvīds Ulme. “Mēs kā Latvijas tauta esam pārāk mazi, lai dalītos krievos, latviešos, pilsoņos, nepilsoņos,” debatēs uzsvēra Stoļarovs.

“Valsts nodevas atcelšana būtu simbolisks signāls nepilsoņiem par valsts gatavību un vēlmi veidot abpusēji pozitīvas attiecības ar viņiem – ilgstošiem Latvijas iedzīvotājiem un nodokļu maksātājiem. Pilsoņu skaita palielināšana ir valsts attīstības interesēs. Tā veicinās saliedētas un uz Latvijas kopīgām tautas vērtībām balstītas sabiedrības attīstību, vienlaicīgi pastiprinot piederības sajūtu Latvijas Republikai un patriotismu, “ teikts rezolūcijā.

Tādēļ LZP aicina atkārtoti izskatīt Saeimā skatīt likumprojektu, kas paredz izbeigt nepilsoņa statusa piešķiršanu pēc 2018. gada 1. jūnija dzimušajiem bērniem un atzīt viņus par Latvijas pilsoņiem, ja vien vecāk nav viņam izvēlējušies citas valsts pilsonību. LZP arī aicina atcelt valsts nodevu pilsonības iegūšanai, pirmreizēji iesniedzot naturalizācijas dokumentus.

“Baidīties no nepilsoņu bērniem un uzturēt spēkā regulējumu, ko pieņēmām pirms daudziem gadiem valsti veidojot, kad situācija bija cita, ir smieklīga. Esam izauguši un pietiekami stipri, lai šādu visiem saprotamu rīcību paveiktu,” debatēs par šiem ierosinājumiem teica LZP dibinātājs Indulis Emsis.

Viņam iebilda Saeimas deputāts Kārlis Seržants. “Šobrīd neviens nevar pateikt, cik Latvijā dzīvo Krievijas pilsoņu un man nav pārliecības, ka šie bērni izaugot būs lojāli Latvijai. Viņi var palikt Krievijas ietekmes zonā un tad vēlēšanās būs tādi rezultāti, ko negribētos piedzīvot,” brīdināja Seržants. Viņš arī atgādināja, ka LZP kā nacionāli konservatīva partija nedrīkstētu atbalstīt šādas izmaiņas.

Balsojumā Stoļarova un Ulmes ierosinājumu atbalstīja 147 LZP delegāti, pret bija 99 un vēl 91 atturējās. Līdz ar to rezolūcija tika noraidīta. Līdzīgu priekšlikumu pērn bija sagatavojis arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, bet tas neguva Saeimas atbalstu.
LZP kopā ar partiju “Latvijas Zemnieku savienība” veido šobrīd valdošo politisko spēku – apvienību Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) , kurai ir noslēgti sadarbības līgumi arī ar Liepājas partiju, partiju “Latvijai un Ventspilij”, Daugavpils novada partiju un politisko novada attīstības biedrību “Līvāni”.

LA.lv