×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
7. aprīlis, 2018
Drukāt

Zaļā partija debatē par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem (18)

Foto LETAFoto LETA

Latvijas Zaļā partija (LZP) šodien kongresā diskutēja par ierosinājumu nepilsoņu bērnus automātiski atzīt par valsts pilsoņiem un atteikties no pilsonības iegūšanas valsts nodevas (28,46 eiro). Šādus rezolūciju kongresam bija sagatavojuši LZP biedri Oļegs Stoļarovs un Arvīds Ulme. “Mēs kā Latvijas tauta esam pārāk mazi, lai dalītos krievos, latviešos, pilsoņos, nepilsoņos,” debatēs uzsvēra Stoļarovs.

“Valsts nodevas atcelšana būtu simbolisks signāls nepilsoņiem par valsts gatavību un vēlmi veidot abpusēji pozitīvas attiecības ar viņiem – ilgstošiem Latvijas iedzīvotājiem un nodokļu maksātājiem. Pilsoņu skaita palielināšana ir valsts attīstības interesēs. Tā veicinās saliedētas un uz Latvijas kopīgām tautas vērtībām balstītas sabiedrības attīstību, vienlaicīgi pastiprinot piederības sajūtu Latvijas Republikai un patriotismu, “ teikts rezolūcijā.

Tādēļ LZP aicina atkārtoti izskatīt Saeimā skatīt likumprojektu, kas paredz izbeigt nepilsoņa statusa piešķiršanu pēc 2018. gada 1. jūnija dzimušajiem bērniem un atzīt viņus par Latvijas pilsoņiem, ja vien vecāk nav viņam izvēlējušies citas valsts pilsonību. LZP arī aicina atcelt valsts nodevu pilsonības iegūšanai, pirmreizēji iesniedzot naturalizācijas dokumentus.

“Baidīties no nepilsoņu bērniem un uzturēt spēkā regulējumu, ko pieņēmām pirms daudziem gadiem valsti veidojot, kad situācija bija cita, ir smieklīga. Esam izauguši un pietiekami stipri, lai šādu visiem saprotamu rīcību paveiktu,” debatēs par šiem ierosinājumiem teica LZP dibinātājs Indulis Emsis.

Viņam iebilda Saeimas deputāts Kārlis Seržants. “Šobrīd neviens nevar pateikt, cik Latvijā dzīvo Krievijas pilsoņu un man nav pārliecības, ka šie bērni izaugot būs lojāli Latvijai. Viņi var palikt Krievijas ietekmes zonā un tad vēlēšanās būs tādi rezultāti, ko negribētos piedzīvot,” brīdināja Seržants. Viņš arī atgādināja, ka LZP kā nacionāli konservatīva partija nedrīkstētu atbalstīt šādas izmaiņas.

Balsojumā Stoļarova un Ulmes ierosinājumu atbalstīja 147 LZP delegāti, pret bija 99 un vēl 91 atturējās. Līdz ar to rezolūcija tika noraidīta. Līdzīgu priekšlikumu pērn bija sagatavojis arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, bet tas neguva Saeimas atbalstu.
LZP kopā ar partiju “Latvijas Zemnieku savienība” veido šobrīd valdošo politisko spēku – apvienību Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) , kurai ir noslēgti sadarbības līgumi arī ar Liepājas partiju, partiju “Latvijai un Ventspilij”, Daugavpils novada partiju un politisko novada attīstības biedrību “Līvāni”.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Tagad pilniba,neparprotami un atklati,”zalie cekisti censas iznicinat ES un NATO Valsts Latvijas Neatkaribu.Ta neparprotami ir Valsts nodeviba.Ilgadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.

 2. zzs viss skaidrs, zaļie sāk un “zemnieki” tūdaļ piebalsos, komunistu āža kāja lien ārā!

 3. Nožēlojamie nelgas, nobijās no pārdesmit nepilsoņu bērniem gadā, un tie vēl skaitās zaļie. Jā, ko gan var gaidīt no tāda demagoga kā Seržants ??

 4. Zaļie taču visur Eiropā ir kreisie, bet Seržats kaut ko vāvuļoja par labējiem, galīgi sagājis sviestā, un varēja to jautājumu vienreiz atrisināt, Igaunija jau sen to ir paveikusi, tāpat Igaunijā ir vēlēšanu tiesības pašvaldību līmenī arī nepilsoņiem, un valsts no tā tikai iegūst. Man darba darīšanās bieži sanāk būt Igaunijā, un varu salīdzināt abas kaimiņu valstis, jāsaka, ka Latvija gandrīz vienmēr šajā ziņā zudē.

 5. Kā Krievijas prezidenta vēlēšanas rādīja Putinu ,tā pat kā senāk Ļeņinu un Staļinu , pielūdz visi Latvijā dzīvojošie krievi un nospiedošs krievu vairums pašā Krievijā.
  Jautājums : vai paši latvieši ir lojāli savai valstij? Neskaitāmas aptaujas liecina ,ka ticība saeimai un valdībai ir mikroskopiskas un pēc katrām saeimas vēlēšanām tautā rodas kārtējā vilšanās.
  T.s. partiju kongresos notiek tikai bezgalīga diskutēšana,līdzīgi darbojas t.s. saeimas izmeklēšanas komisijas.
  Cienījamie politikāņi , diskutējiet tikai tālāk!

 6. Šiem “zaļajiem” ar dabu un tās aizsardzību nav nekāda sakara, pilnīgi fiktīva organizācija

 7. Arī nodokļu maksātājs Atbildēt

  Papīrs,ka ir pilsonis,pilnīgi neko nenozīmē.Par pilsoni var kļūt cienot valsti kurā dzīvo .

 8. Zaļā partija – visglumākā Latvijas partija! Ar pašu nelabo gatava iet, ka tik pie varas. Un skat’, tik grūti laiki pienākuši, pat vecie čekas stukači jāvelk no pagultes ārā.

 9. Arvīds Ulme - atkal aktivizēts čekas aģents? Atbildēt

  Lūk, kā aktivizē vecos čekas aģentus! Ko, Ulme, reiz pārdevis mugurkaulu – tā arī tu dancosi līdz nāvei pēc čekistu stabules. …

 10. Arvīds Ulme - atkal aktivizēts šekas aģents? Atbildēt

  Lūk, kā aktivizē vecos čekas aģentus! Ko, Ulme, reiz pārdevis mugurkaulu – tā arī tu dancosi līdz nāvei pēc čekistu stabules. …

 11. Saskaņas galda palieku smarža?

 12. … Smiekligi ir so cilveku tik atklati nodevigais un turpinosais meginajums, atsakt ‘patriota’ Vejona debates par pieskirsanu pilsonibu nepilsonu berniem …. !!!

  … LZP parada tas pro Kremlisko attieksmes novirzienu daudzos no vinu biedriem, un ar to sevi pazemina latviesu elektorata acis, ka LX partijas stutetaja … lidzigi parejam ZZS sastavdalam ….!!!

  … Atklajas. kas ir kas uz velesanam … !!!

 13. Tauta, neticiet salašņām!!! Tās ir pirmsvēlēšanu lamatas. Viņi bija kategoriski pret pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem. Un tas šmoņdurska murgs arī tiks atcelts ar bliezienu pret fašismu.

 14. Kauns, ka LZP ir tik daudz Kremļa stutētāji.

Draugiem Facebook Twitter Google+