×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Zaļā partija piebalso Lemberga pozīcijai vērsties pret “Kālija parka” ieceri Ventspilī uzglabāt amonija nitrātu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Edgars Tavars

Latvijas Zaļā partija (LZP) atbalsta Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) pozīciju un iebilst pret AS “Kālija parks” ieceri Ventspils pilsētas teritorijā uzglabāt sprādzienbīstamo amonija nitrātu, aģentūrai LETA paziņoja LZP biroja vadītāja Līga Bulmeistere.

“Ventspilnieki nedrīkst būt amonija nitrāta sprādzienbīstamās zonas ķīlnieki,” uzskata LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, “Ventspils ir viena no vecākajām pilsētām mūsu valsts teritoriālajās robežās, kā arī viena no deviņām lielākajām Latvijas pilsētām. Gadsimtiem ilgi šeit dzīvojuši, dzīvo un dzīvos mūsu valsts iedzīvotāji, kuri ar lepnumu runā savā valodas izloksnē – ventiņu mēlē. Šis kultūras mantojums, kam ir iespēja pastāvēt un attīstīties savās senču tēvzemes sētās, ir visas Latvijas bagātība.”

AS “Kālija parks” iecere, kas paredz pilsētas teritorijā uzglabāt amonija nitrātu, var “Ventspils iedzīvotāju nākotnes likteņus” pakļaut nopietnam apdraudējumam, teikts partijas paziņojumā. Partija zinot, ka katastrofas, kas saistītas ar amonija nitrāta sprādzienbīstamību, mūsu gadsimtā esot notikušas vairākkārt – 2001.gadā Tulūzā, Francijā, 2004 gadā Ziemeļkorejā, 2013.gada aprīlī ASV.

“Es kā LZP priekšsēdētājs pilnībā atbalstu Ventspils pilsētas pašvaldības un pilsētas galvas Lemberga pozīciju nepieļaut tik potenciāli sprādzienbīstamas vielas, kāds ir amonija nitrāts, uzglabāšanu pilsētas teritorijā, pakļaujot riskam iedzīvotājus,” izteicies Tavars un slavējis, ka “Ventspils pašvaldība gadiem ilgā darbā pierādījusi, ka sekmīgu ekonomiskās telpas un infrastruktūras attīstību ir iespējams sabalansēt ar zaļajiem principiem”.

Tavars uzskata, ka videi un dzīvībai bīstami izejvielu krājumi jāuzglabā speciāli pielāgotās neapdzīvotās zonās, ievērojot īpašu piesardzību transportēšanas un citu darbību laikā, kā arī nosakot augstas prasības drošības noteikumu ievērošanā.

Jau ziņots, ka Ventspils ostā strādājošā stividorkompānija AS “Kālija parks” iecerējusi būtiski palielināt amonija nitrāta pārkraušanas apjomus, kā arī sākt šo potenciāli bīstamo kravu īslaicīgu uzglabāšanu termināļa kupolveida noliktavās.

Lembergs iepriekš paudis viedokli, lai šī stividorkompānijas “Kālija parks” iecere netiktu īstenota, Ventspils dome esot gatava darīt visu iespējamo, kaut vai “gulties uz sliedēm”. “Es gribu skaidri un gaiši pateikt savu personīgo pozīciju. Uzskatu, ka ir absolūti nepieļaujami uzglabāt [amonija nitrātu]. Tā ir ārkārtīgi sprādzienbīstama masa. Ja te glabāsies kaut vai 1000 tonnas, nerunājot par 10 000 vai 40 000 tonnām, no pilsētas var pāri nekas nepalikt. Tāpēc tas ir absolūti nepieļaujami, un mēs kā pašvaldība darīsim visu, lai šāda glabāšana Ventspils pilsētas teritorijā nenotiktu. Šāda veida glabāšanu var veikt tikai tālu no apdzīvotajām vietām, jo tā ir sprāgstviela, desmitiem tūkstošu tonnu sprāgstvielu. Tā ir atombumba. To nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut,” savu viedokli par šo ieceri iepriekš pauda Lembergs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latvijā taču nav Zaļās partijas rietumeiropas izpratnē!
    Tikai ” piegulētāji ” Lembergam un Brigmanim.
    ZZS- pilnīgi neloģisks veidojums, jo zemnieki ir vieni no lielākajiem vides piesārņotājiem, zaļie valsts ” attīstības interesēs” vienmēr tiks pieklusināti.

Draugiem Facebook Twitter Google+