×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
1. aprīlis, 2017
Drukāt

Zaļā partija vēlas pārņemt IZM, Šadurskis esot zaudējis tautas uzticību (13)

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis ŠadurskisIzglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Foto - LETA

Valdošajā koalīcijā ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas (LZP) 28.kongresa rezolūcijas projektā tiek pausta gatavība uzņemties vadīt Izglītības un zinātnes ministriju, jo pašreizējais izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V) esot zaudējis gan politiskā spēka, gan tautas uzticību.

LZP kongress šodien plāno pieņemt vairākas rezolūcijas, un rezolūcijas projektā par izglītības reformas jautājumiem tiek uzsvērts, ka partija uzskata, ka pašlaik virzītais izglītības un zinātnes modelis ir neatbilstošs nacionālajai drošībai un tautas dzīvotspējai. Skolu tīklam jābūt visaptverošam un to nevar veidot, par pamatu uzsverot kritēriju – “cik ir skolēnu”. Skolu sistēmas reforma ir jāuzskata arī kā ieguldījums demogrāfijas uzdevumu risināšanā, nevis tikai kā budžeta ietaupījums, kā tā pašlaik tiek īstenota, akcentē “zaļie”.

Atsevišķa rezolūcija tiek veltīta Latvijas ārpolitikai, kurā tiek uzsvērts, ka Latvijai jāveido patstāvīga un atbildīga ārpolitika, ņemot vērā Latvijas platību, atrašanās vietu un spēku. Pārmaiņas, kuras uzspiež korporāciju pārnacionālais globālisms, pēc LZP pārstāvju domām, virza pasauli uz haosu, tautu unikalitātes zudumu un civilizācijas degradāciju.

Pašreizējo laiku LZP vērtē kā parejas periodu, kurā norisinās bezkompromisa izvēles starp diviem attīstības ceļiem: viens no tiem – uz pārrobežu globālismu, milzu teritorijām ar vienoto valdību, kurā valda bezrobežu multisurogātiska kultūra un statistiski mehāniska pārvalde. Pretējais ceļš – uz tautu daudzveidības saglabāšanu, nacionālo valstu stiprināšanu un aizsardzību, kur katrai tautai ir savai attīstībai garantēta teritorija, bet pārējā pasaule šajā teritorijā ir tikai viesi.

LZP kongresā ir sagatavota rezolūcija arī atjaunojamo energoresursu atbalstam un Latvijas mežu ilgtspējīgai apsaimniekošanai.

Kā ziņots, šodien notiek partijas vadības vēlēšanas, un uz LZP valdes priekšsēdētāja amatu izvirzītas kādreizējā premjera Induļa Emša un partijas līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Edgara Tavara kandidatūras.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Nav vis zaudeejis!

 2. Šadurskis labi strādā Atbildēt

  Ierastām silēm tas łoti nepatīk. Ja kāds šajā lietā ir zaudējis “tautas uzticību” tad tas nav Šadurskis bet visiem redzami oportunistiskā ZZS.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Skola maksā naudu, kā zināms. Bet – tiem, kas nejēdz vai pat nevēlas mācīties, tas maksā nesalīdzināmi dārgāk, jo šiem skolas naudu nākas maksāt visu mūžu un arvien lielāku.”

  Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2010. gads): Šīs valsts saeimas “tautas kalpi” esot “galīgajā lasījumā skatījuši grozījumus “Izglītības likumā” un veikuši virkni redakcionālo izmaiņu, kā arī noraidījuši virkni iesniegto priekšlikumu, tajā skaitā – arī kārtējo reizi NORAIDĪJUŠI priekšlikumu noteikt Latvijā vidējo izglītību kā obligātu”…
  —–
  Mediju ziņa (2009. gads): Savā runā šīs valsts “izglītības ministre” T. Koķe (ZZS) esot “īpašu uzmanību veltījusi pārmaiņām Latvijas izglītībā pēc neatkarības atgūšanas, fokusējoties uz izglītības reformu, kas saistīta ar neatkarīgas un kritiskas domāšanas veicināšanu un stiprināšanu”. “Izglītībā svarīgi stiprināt autonomiju un atvērtību daudzveidībai, kas balstīta uz cilvēcīgām vērtībām un veltīta pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai, jāuzsver atbildība un uz pierādījumiem balstīta lēmumu pieņemšana, jāpaplašina un jāpilnveido izglītības finansēšanas mehānismi, šādā veidā būtiski paverot un paplašinot izglītības pieejamību un izglītībā iekļaujot ikvienu šīs valsts sabiedrības pārstāvi (u.t.t., un taml. “tukšpadsmit blablabla…”)”, esot klāstījusi Koķe…
  —–
  Mediju ziņa (2008. gads): “Tuvākajos gados, iespējams, varētu tikt plānots aizliegt pārcelt nesekmīgus skolēnus uz nākamo klasi”, esot atzinusi “izglītības un zinātnes ministre” T. Koķe (ZZS). Jau desmit gadus skolēni tiek pārcelti no klases uz klasi neatkarīgi no atzīmēm un nesekmības, bet, pēc Koķes paustā, “nav neiespējami, ka varētu tikt mainīta pieeja”…
  —–
  .
  “’Rullē’ “valsts”! Uz kuru pusi?…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 25.05.2008., Nr.7. )
  .
  ‘Biedru grupa’ nospriedusi:
  “‘Rullē’ “valsts” uz grāvja pusi ~
  Kaut kas izglītības sfērā,
  ‘Salaists dēlī, pilnā mērā’!…”
  .
  “Ilgtspējīgi” šajā “valstī”,
  Pieļāvuši ‘SILES balsti’,
  To, ka zināšanas vājas,
  “Principā – pie… (pakaļkājas)”.
  .
  Skolām tiekot ‘dzīti cauri’,
  Visi – arī tie, kam pauri,
  ‘Cietāki’ par cirvja pietiem ~
  Pildās “valsts” ar ‘truliem mietiem’…
  .
  Drīzāk gailis izdēs olu,
  Nekā – pabeigs (palīg)skolu,
  Kaut uz trijniekiem, ar pūlēm,
  SILES lops, kurš uzspļauj ‘šūlēm’:
  .
  “Tie, kas pārāk gudri skaitās,
  Šito “valsti” tikai ‘maitās’ ~
  Domās (pasarg’ Die’s!!!) ar galvu,
  Nevis – ‘rīs un kasīs spalvu’!
  .
  Izglītība nav ‘no svara’,
  Tur, kur SISTĒMAI ir vara:
  Galvenais – ‘pie SILES rauties’,
  Ne – ar reizrēķinu ‘kauties’!
  .
  Zināt Valodu? ‘Nav iekšā(s)’:
  Referenti ‘suflēs’ priekšā,
  To, kas ‘paužams’ sabiedrībai ~
  Kāds te ‘rezons’ izglītībai?!…
  .
  Kāpēc ‘manīm’ mocīt prātu,
  Ja – var NOPIRKT atestātu?!
  “Shēmot” neiemāca skolā ~
  ‘HUĻI’… (bikses) deldēt solā?!…”

  MUĻĶU Zemes “leiputrijā”,
  Izglītībā – “tumšs kā rijā”:
  Prāta “gaisma” apdzisusi ~
  ‘Rullē’ “valsts”! Uz kuru pusi?…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, necilvēcīgi trulu analfabētu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 5. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 6. Izglītības ministram ir jābūt no saskaņas, tad visi grafisti iemācisies rakstīt latviski !

 7. Priekš IeM un ĀM “zaļiem”, kiška tonka, no čekas bail, ka jāķerās klāt puslīdz sakarīgam izglītības ministram?

 8. Dot neko nevēlas,tikai ņemt?

 9. No tiem pašiem vēžiem? Atbildēt

  IZM pārņems KPV.LV!

 10. Jā pie mums jau tā ir,līdzko kāds grib izdarīt kādā nozarē reformas,sakārtot nozari,tā viņš ir slikts,kā šoreiz Šadurskis.Laikam jau labāk,ka viss paliek pa vecam,dzīvojam atkal Sūnu ciemā,un uzskatām,ka valstī viss kārtībā.Uzskatu,ka ministrs pareizi darīja,vismaz vienam ministram rūp sakārtot savu vadīto nozari.Jā,un zaļie nu būs tie,kas varēs kaut ko izdarīt izglītības jomā-tukša runāšana,tā ir nopietna nozare.kurā vajag specifiskas zināšanas,kādas ir Šadurskim.

 11. Rotēsim uz nākamo nozari!

 12. no zaļiem laukiem Atbildēt

  Pārāk skaļi teikts, ka zaudējis tautas uzticību. Un – kas to saka? Ne jau tauta, tai neviens nav jautājis. Indulis Emsis nav zaudējis tautas uzticību? Un pati Zaļā partija, kas nezin kādēl saucas par zaļo?

Draugiem Facebook Twitter Google+