×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
26. jūlijs, 2016
Drukāt

Zaļais vasaras piedzīvojums LVM dabas parkā Tērvetē

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Jau vairāk nekā desmit vasaras Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē bērniem piedāvā meža vidi izzinošu nometņu organizēšanai, apvienojot atpūtu dabā ar aktīvu darbošanos, radošajām un sportiskajām aktivitātēm. Biedrības “Tērvetes meža izglītības centrs” organizētā dabas nometne “Meža stāsti Tērvetē” droši vien ir vienīgā vieta Latvijā, kur jaunajai paaudzei ir iespēja tik daudz un daudzveidīgi izzināt mežu – Latvijas “zaļo zeltu”. Šogad jau trīs nometnēs LVM dabas parkā Tērvetē pulcējās 82 bērni vecumā no 6-12 gadiem, pārstāvot visus Latvijas reģionus.

Dabas nometne “Meža stāsti” LVM dabas parkā Tērvetē noritēja trīs atsevišķos posmos, atbilstoši nometnes dalībnieku dažādajām vecuma grupām. Nometnei sākoties, bērni satrauktām sirdīm iekārtojās “Zaļajā nometnē” dižā priežu meža dzīlēs, kas ir īpaši veidota vieta meža vidē. Tur bērnus sagaidīja allaž smaidīgie un enerģiskie nometnes pedagogi, kas aicināja iekārtoties jaunajos koka namiņos, izrādīja servisa mājas un kopīgās pulcēšanās vietas – vigvama – priekšrocības.

Izziņas bagātās nometnes dienas bija piesātinātas ar aktīvu darbošanos no agra rīta līdz vēlam vakaram LVM vides izglītības programmas “Izzini mežu” ietvaros. Sprīdīša, Anneles, Meža mātes, Maijas un Paijas diena aicināja bērnus doties pārgājienā dabā, ieklausīties Latvijas meža stāstos, pētīt, meklēt un salīdzināt. Pārdomātas, katram vecumposmam atbilstošas izzinošās nodarbības rīta cēlienā piedāvāja parka vides izglītības speciālistes. Pēcpusdienas un vakara cēlieni aizvadīti, iesaistoties radošajās darbnīcās un sporta aktivitātēs un jautros muzikālos pārsteigumos – dejās un dziesmās

Nometnes dalībnieki apmeklēja arī jaunāko parka objektu – Tauriņu māju –, kur ne tikai priecājās par Āzijas, Dienvidamerikas un Āfrikas kontinenta krāsainajiem tauriņiem, bet arī devās savdabīgā “ceļojumā” no Latvijas mežiem un tropiem. Mazākie nometnes dalībnieki kopā ar Dobeles skautu vienības vadītāju piedalījās komandas saliedēšanas spēlēs dabas parkā un nometnes izskaņā iepazina vienu no noslēpumainākajiem dabas nostūriem – Pokaiņu mežu. Neizpalika tikšanās ar tīru mežu aizstāvi Cūkmenu, kuram šogad bija jauna programma, ko bērniem piedāvāt.

Ar Sprīdīša sparu un atklājēja gars apveltītie nometnes dalībnieki pārbaudīja savus spēkus virvju un koka konstrukciju takā “Laimīgās zemes gaisa takas”. Piedzīvojumu takā pāris metru virs zemes varēja redzēt priedi tādu kādu to neredzam ikdienā – novērtēt tās proporcijas no stumbra līdz galotnei, redzēt izmaiņas priedes mizā un novērtēt tās patiesi ievērojamo augstumu. Tā gan laikam tas ir – dižākās priedes meklējamas Tērvetes noslēpumainajā mežā!

Nometnes lielākie dalībnieki – 9-12 gadus veci skolēni – devās ekskursijā uz Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu (MeKA), kur kopā ar laboratorijas vadītājiem noskaidroja koksnes materiāla izmantošanas iespējas būvniecībā un vēroja fizikālās un mehāniskās testēšanas procesu. Savukārt LVM kokaudzētavā Jelgavā iepazinās ar priežu, egļu, ozolu stādiem, pētīja pavisam šobrīd vēl sīciņos koku mazuļus, no kuriem nākotnē izaugs staltas priedes un kupli ozoli.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.6
Alūksne +23.2
Daugavpils +22.5
Saldus +22.7
Liepāja +24.3
Jelgava +22.4
Ventspils +18.8
Limbaži +23
Madona +23.7
Rēzekne +23.0
Draugiem Facebook Twitter Google+