×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

“Zaļās karotītes” dalībniekiem sola priekšrocības iepirkumos

Foto: LETAFoto: LETA

"Zaļās karotītes" dāvātā kūka Latvijas ģimenēm Ziemassvētku pasākumā Rīgas pilī.

Turpmāk Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas jeb “Zaļās karotītes” dalībniekiem valsts un pašvaldību iepirkumos būs priekšrocība un lielākas iespējas uzvarēt, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

“Patlaban valsts un pašvaldību iestādes sāk izsludināt jaunus konkursus par pārtikas iegādi, kur viens no vērtēšanas kritērijiem ir dalība pārtikas kvalitāte shēmā. Līdz ar to izjūtam interesi no pārtikas ražotājiem par iespēju iegūt “Zaļo karotīti”. Zvana arī esošie dalībnieki, kuriem jau nepieciešams iepirkumu komisijai iesniegt dokumentus, kas apliecina, ka viņi ir pārtikas kvalitātes shēmas dalībnieki,” sacīja Šure.

Patlaban “Zaļā karotīte” ir piešķirta 150 dažādiem pārtikas produktiem, taču šis skaits varētu pieaugt, ja ražotāji jutīšot reālu labumu – priekšrocības iepirkumos, norādīja Šure.

Viņa arī atzina, ka “Zaļās karotītes” kvalitātes kritēriju iekļaušana iepirkumu kritērijos kopš šā gada 1.janvāra ir vienīgā “legālā iespēja, kā Latvijas valstij aizsargāt un palīdzēt vietējiem ražotājiem cīņā ar lētāku importa produkciju”.

LPUF sadarbībā ar ministriju un nozares speciālistiem ir izstrādājusi arī kritērijus “Bordo karotītei”, kuru varēs iegūt uzņēmumi, kuru produkta pilns ražošanas cikls tiek veikts Latvijā un produkts atbilst paaugstinātas kvalitātes standartiem. Arī šīs kvalitātes zīmes kritērijus ir plānots iestrādāt iepirkumu kritērijos. Mērķis ir ieviest šo kvalitātes zīmi 2014.gada beigās.

Tad darbosies gan “Zaļā karotīte”, kas nozīmēs – ražošana notiek Latvijā un 75% no izejvielām ir vietējās izcelsmes, gan “Bordo karotīte”, kas nozīmēs – izejvielas tiek ievestas, bet pārstrādes process veikts Latvijā.

Uzņēmumi, kas būs saņēmuši karotītes zīmes, ar atvieglojumiem varēs saņemt preču zīmi “Rīgas marka”, jo būs izpildījuši jau noteiktās kvalitātes prasības.

Kā ziņots, Zemkopības ministrija sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju pērn izstrādāja ieteikumus pārtikas produktu un ēdināšanas pakalpojumu iepirkumu veicējiem, kuros cita starpā ir iekļauts arī priekšlikums dokumentos ietvert paaugstinātas prasības attiecībā uz produktu kvalitātes līmeni, paredzot, ka papildu vērtēšanas kritēriju punktus piešķirs produktiem, kuru kvalitātes prasības atbilst normatīvajiem aktiem par nacionālo pārtikas kvalitātes shēmu vai bioloģiskās lauksaimniecības shēmu.

Tāpat arī “Noteikumos par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem” ir iekļauta prasība pēc augstas kvalitātes produktu piegādēm. Šajos noteikumos ir noteikts, ka pārtikas iepirkumos konkrētu sabiedrības grupu uzturā prioritāri ir jāizvēlas tādi produkti, kuriem izvirzītās kvalitātes prasības atbilst normatīvajiem aktiem par nacionālo pārtikas kvalitātes shēmu vai bioloģisko lauksaimniecības shēmu.

Nacionālā pārtikas kvalitātes shēma ir noteikumu kopums, kuru mērķis ir veicināt kvalitatīvu lauksaimniecības un pārtikas produktu ražošanu un sniegt patērētājiem garantijas par saražotā produkta kvalitāti, nosakot papildprasības Eiropas Savienības tiesību aktos un Latvijas normatīvajos aktos noteiktajām vispārīgajām prasībām dzīvnieku vai augu izcelsmes produktu tirgus apritei.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+