×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Latvija ir ES dalībvalsts, nevis atrodas Putina Eirāzijas sastāvā (22)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Pirms kāda laiciņa minējām, kādu lēmumu pieņems prezidents Bērziņš. Atsauksies Putina ielūgumam un brauks uz Maskavu svinēt 9. maiju vai nebrauks? Un katrs pie sevis domājām – ja man prasītu, es nu gan nebrauktu!

No valsts vadītāja paģērējām, lai viņš paustu skaidru un latviešu tautu nepazemojošu lēmumu. Lai beigtu izlocīties un bailīgi lūrēt pār plecu labākā kaimiņa virzienā, lai vismaz šoreiz ir Latvijas vārda cienīgs valstsvīrs.

Pirms nedēļas Krievijas vēstniecības darbinieki vērsās ar lūgumu pie vairākām Latvijas pašvaldībām, lai ļaujot izmantot iestādes telpas svinīga pasākuma rīkošanai. Runa ir par ordeņu pasniegšanu padomju armijas veterāniem 9. maija uzvaras gadadienā. Ja Muhameds (Bērziņš) neiet pie kalna, tad kalns (Krievijas vēstniecība) var atnākt pie Latvijas pašvaldībām. Vairākums Latvijas pašvaldību darbinieku, ilgi neprātojot, piekrita Krievijas vēlmei! Izņēmums bija vienīgi Ogres pašvaldība, tā prasīja padomu Drošības policijai. Tāpēc rodas pamatots jautājums – bet kā ir ar mums pašiem?

Ja kāds nav pamanījis, tad Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, nevis atrodas Putina Eirāzijas sastāvā. Šobrīd pārņem sajūta, ka daudzas pašvaldības to nav pamanījušas. Varbūt, saņemot ES finansējumu infrastruktūras attīstībai, kaut ko ir matījušas, bet nav aizdomājušās – dalība Eiropas Savienībā nozīmē arī piederību Rietumu kultūrai un tās vērtībām.

Krievijas maigās varas koncepts paredz dažādu pasākumu rīkošanu tautiešiem ārpus Krievijas. Pie krievu pasaulei piederīgiem tautiešiem tiek pieskaitīti ne tikai krievi, bet arī citu tautību ļaudis, kuriem mīļa krievu kultūra, mentalitāte un vērtības. Šīs ļaužu grupas un atsevišķi indivīdi tiek izmantoti, lai kādā valstī veidotu Krievijai draudzīgi noskaņotu sabiedrisko domu. Vienkāršiem vārdiem sakot – tie ir “zaļie cilvēciņi” starp mums. Uzzinot, cik daudz pašvaldību piekrita atvēlēt savas telpas padomju armijas slavināšanas pasākumam, manī nostiprinājās pārliecība, ka esam pati zaļākā valsts Eiropā! Vai varbūt tur tikai skaitāmies, bet sirdī piederam krievu pasaulei?

Nereti tiek atgādināts – pašvaldības ar politiku nenodarbojas, tās risina vienīgi sava pagasta vai pilsētas saimnieciskos jautājumus. Šoreiz ir gadījums, kad pašvaldības vistiešākā veidā nodarbojas ar politiku, un ļoti žēl, ka nav tam pienācīgi sagatavojušās. Uzrunātie darbinieki nejūt nedz notikumu kontekstu, nedz izprot labdaru patiesos mērķus un neaizdomājas, kādas valsts teritorijā atrodas viņu pašvaldība. Drošības policijai vajadzēja jau iepriekš paredzēt līdzīgu situāciju un laikus izsūtīt pašvaldību vadītājiem rekomendējoša rakstura vēstuli. Pie viena norādot – pie mums ir demokrātija, tā nav draudu vēstule, vien palīgs domāšanai. Galavārds jāteic pašiem pagastvečiem, bet cerēsim, ka tas būs Latvijas pagastveča cienīgs lēmums.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Tātad atliek vienīgi piebilst ka turpmāk vēlēšanās nevajadzētu vairs balsot par tām partijām ,kas šo pazemojumu ir pieļāvušas.Paši redzat ko jūs esat savēlējuši.Cerams ka kārtējo reizi šādas kļūdas vairs vēlētāji nepieļaus. Jelgavā par Rāviņu būtu vis skaidrs .Ir bijis komunists un pakaļā līdējs moskaļiem no laika gala ,un par Latgales pašvaldībām D – pils un Rēzeknes arī vis ir skaidrs.

 2. Господи, вы со своим русофобством совсем мозги последние растеряли. Всего то, посольство попросило выделить помещения, наверное не за бесплатно же. Для чего, для того, чтобы старикам ветеранам вручить памятные медали. Почему не в посольстве, да чтобы старикам было легче добраться. Они же не только в Риге живут. А вы, раскричались как ненормальные. Вот для америкосов отдали все помещения и задарма, и ещё полы вылизали. Тьфу!

  • Latvieši tatāru valodu nezin.Vai Jūs nevarētu runāt cilvēciski !?

   • Vieni lumpeņi brēc – sobačij jazik, citi lumpeņi – okupantu valoda! Starpības nekādas, ja neskaita to, ka pirmie valkā trenuškas, otrie prievītes sien…

    • >tv 27. aprīlis, 2015 17:31
     Ну а вы, как истинный абориген, одеты в одни лишь бусы!

   • >antiglobalisti 27. aprīlis, 2015 16:05
    По человечески? С вами?! Слишком много чести, к тому же я татарского тоже не знаю.

 3. Izlasíju rakstu un brínos, vai Latvija ir ” Multju Zeme” ar maziem iznjémumiem? Nezinu, vai Latvijá ir Krievijas véstniecíba, jo nedzívoju tur n-tos gadus. Ja ir, tad lai ríko savus tussinjus savá véstniecíbá!!!! Varbut Latvijas pas’valdíbas alkst Ukrainas pieredzi???? Kas s’ajás pas’valdíbás ir pie varas, gljévulji un míkstmies’i???

 4. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Latvijas tautas vietnieku namā ir divas komunistu frakcijas – ZZS un Saskaņa. Saviedros tā pūlai lai nokļūtu kara noziedznieka Puķina imperijā. Viņu līderu dumjums un veletāju lētticiba lieciana ,ka vēl esam Mērnieku laios. Par katru cenu pašlabuma meklēšana. Tautas izglītība nav latviešu ievērības cienīga. Viltību un nekaunību var iegūt bez skolas diploma. Popularitāti ar nenpelnītas naudas izšķērdēšanu. Patiesībātikai muzikālā izglītība balstās un tautas veselīgā saprāta pamatiem. Tapēc pasaules laurus plūc tikai ģeniji a la Gidons Kremers, Baiba Skride, Maris Jansons, Elīna Garanča,kori un latviešu muzikķi gandrīz visos pasaules orķestros, trupās. Pasr latviešu sportistiem pasaules lielajā sportā arī neko nedzird.Tāpat kā zinātnē lATVIJAI JĀBŪT TAUPĪGAI UN GUDRAI!

  • ZZS sastāv vien no bijušiem komunistiem (mētelīšu virinātāju paveids-apgriezt mētelīti uz otru pusi),bet Saskaņa ir komunisti.

 5. 9.maijs – Eiropas diena! Nav nekāds brīnums, ka Putina Eirāzijas telpai piederīgie 9.maijā nesvin visas civilizētās ES svētkus – tikai cenšas sabojāt svētkus visiem citiem. Apkaunaties, mākslinieka kung’ – un aizbrauciet uz Angliju pamācīties:
  “Teikmanis: Latvija dzīvo pēc Eiropas laika un 9.maijā atzīmē Eiropas dienu” (LA, 9.5.2012.)

  • Butíbá jau visai saeimai jábrauc uz Angliju “smelties gudríbas”. Nav ko celt nastu, ja nevar pavilkt! Latvijas parkos ir daudz solinju, kur pasédét, bet tie nav tik silti un ienesígi!!!! Latvija atrodoties 89. vietá Pasaules labáko valstu sarakstá, bet UK- 21.! Vinjiem pietrúks múz’inja to visu mácoties, un kas tad vadís Latvijá palikus’os s’ajá apmácíbu laiká? Krievija, izoléta no citám valstím, meklé kádu s’tjirbu ká ielíst Latvijá, lai péc tam bazúnétu pasaulé, ká Latvija vinjus míl. Pas’valdíbám: PRÁTINJ NÁC MÁJÁS!!!

 6. Patiesībā, citējot L. Lapsu, Latvija ir “Mazkrievija”, jeb, kā vēsta senāks stāsts, latvieši ir tie paši leiši, tikai stipri pārbijušies un runā krieviski!

 7. Pārdzīvojām krustneškarus,pārdzīvojām krievu carus,pārdzīvosīm arī latviešu āmurgalvas-kangarus, jo īpaši tos,kuriem patīk krievu patagas. piem. Lembergs,Bērziņš, Bartaševičs,Šķēle,Šlesers un citi Krievu kalpi.

 8. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Zivis pūst no galvas! Ja mūsu pirmā(s) persona(s) visos jautājumos, kas skar latviešus, ar dziļu radušās situācijas izpratni, izsaka šaubas un sapratni par ģeopolitisko situāciju. Ēēēē šī radušās situācijas izpratne un pārdomāta ēēē rīcība, kur jāņem vērā vēsturiskā situācija, kas rada bažas, tad ēēē’, ko mēs no tādas valdības varam prasīt?!?
  Sen bija skaidri un nepārprotami jāformulē valsts nostāja sakarā ar ”neuzvaramiem”, ar TV kanālu, ar skolu reformu īpaši garīgi apdalītiem, ar iebraucēju vēlmi sēt naidu un arī reālu darbību darbību iet pret mūsu valsts interesēm- vienu vārdu sakot, ar dziļu situācijas izpratni.

 9. Kur palicis pašvaldību ministrs? Uūūūūū un neatsaucas – vai arī …

 10. Negribas tā runāt, bet vai nav tā: pašvaldības bija, ir un būs, bet augstajos krēslos vara var būt gan viena, gan otra un – cik gan valstis nav bijušas Latvijas teritorijā pēdējo simts gadu laikā? Labāk pa labam sadzīvot ar visiem. Ja nu atkal mainās kaut kas? Kalpu gars.

 11. Ka tik visa Eiropas Savienības neatrodas Putina Eirāzijas sastāvā. Redz, ka Polija nepiekrita baikeru braucienam, bet Vācija visiem piešķirusi Šengrena vīzes (tajā pašā laikā gan arī nepiekritot!), un nav pamata tiem traucēt. Tā kā tā lieta daudz nopietnāka par telpu izīrēšanu.

 12. Ir taču tāds “iestādījums” kā Pašvaldību savienība ar labi atalgoto Jaunsleini priekšgalā – kāpēc viņi neko nav darījuši? Nav taču noslēpums, ka gana liela daļa pašvaldību deputātu… kā lai pieklājīgāk izsakās… nu, nav viņi ar pienācīgu kvalifikāciju. Tieši tāpēc tik pieredzējušam darbonim kā Jaunsleinis jau nu gan vajadzēja savus biedrus “apgaismot” par situācijas divdomību, kā arī ieteikt risinājuma variantus.

 13. Nesen skatoties raidījumu ,,lielais jautājums,, tauta uzzināja,ka ES finansējums pagastu infrastruktūrā ir zemē nomesta nauda,jo iedzīvotāju bēgšanu no pagastiem uz Rīgu un tālāk uz ārzemēm tas neaptur.Baņķieris Rungainis tēlaini sacīja kapēc investēt pagastu notekūdeņu attīrīšanai ,ja nav sūdu kurus attīrīt.Nesen 3 zvaigžņu ordeni piešķīra uz ASV aizbraaukušam Lielajam Vilim,teiciena ,,muļķu zeme,, autoram, par ko jūsmo tauta un kas visu it kā nostāda savās vietās.

Draugiem Facebook Twitter Google+