×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Šonedēļ Berlīnē atklāj izstādi “Zaļā nedēļa”, kurā centrālā vieta ierādīta Latvijai (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto
Uzziņa

"Zaļā nedēļa" notiks Berlīnē no 16. līdz 
25. janvārim.

Latvija izstādē aizņems 650 kvadrātmetru lielu platību.

Izstādi organizē Zemkopības ministrija sadarbībā ar "Fondu Latvijas lauksaimniecība attīstībai", SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" un Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūtu.

Berlīnē tiks pārstāvēti vairāk nekā 100 Latvijas uzņēmumi un saimniecības.

Tiks prezentēti apmēram 600 produktu veidi.

Latvijas dalība izstādē "Zaļā nedēļa" Berlīnē izmaksā ap 1,3 miljoniem eiro, no kā apmēram puse ir valsts budžeta 
līdzekļi.

Šī ir lielākā Latvijas pārstāvniecība pārtikas izstādē valsts vēsturē, apliecina gan Zemkopības ministrijas speciālisti, gan uzņēmēji. “Internationale Grüne Woche Berlin” jeb “Zaļā nedēļa” Berlīnē sevi reklamē kā pasaulē lielāko pārtikas izstādi.


It kā lielākā pasaulē

“Tā ir lielākā lauksaimnieku izstāde, kāda pasaulē notiek,” pārliecināts ir zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kaut gan ir vēl vismaz septiņas, kas pašreklāmā izmanto šādu raksturojumu. “Šogad jau astoņdesmito reizi, un mēs piedalāmies divdesmito reizi,” žurnālistiem ceturtdien stāstīja ministrs. “Tā nav vienkārša izstāde, bet valsts parādīšana no daudzām citām pusēm. Gribam parādīt sevi kā ļoti pievilcīgu valsti ar augstas kvalitātes pārtikas produktiem, ko varēs tur pasmeķēt. Gribam parādīt savu nacionālo virtuvi. Un vienlaikus arī to, ka mūsu valstij ir ilgtspējīga tālredzīga sapratne par zemes izmantošanu. Un ka mums ir droša pārtika.”

Par Latvijas redzamības palielināšanu Berlīnē liecina salīdzinājums – līdz šim Latvija sevi rādīja 90 kvadrātmetros, bet šogad – septiņreiz lielākā platībā – 650 kvadrātmetros. “Pirmoreiz Latvija ir partnervalsts, 
un tas noticis, pateicoties tam, ka Latvija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienībā,” skaidroja Dūklavs. “Šī gada izstādē jau esam ļoti atpazīstami, kas ir svarīgi tiem uzņēmējiem, kas piedalās. Galvenais, ka pēc tās nejauks ar lietuviešiem vai igauņiem,” piebilda Latvijas stenda idejas autors un ierīkotājs Rihards Krastiņš.

Katru gadu Vācija izstādei izvēlas vienu partnervalsti, kas palīdz izstādes rīkotājai “Messe Berlin” pasākuma organizēšanā. “Zaļās nedēļas” partnervalsts statusu 2015. gadā ieguva Latvija. Statuss gan maksā 100 000 eiro. Tomēr tas garantē, ka izstādes laikā Latvijai tiks pievērsta īpaša uzmanība. Visas izstādes atklāšanas ceremonija un tās viesu uzcienāšana ir Latvijas ziņā. Un zāle nr. 8.2. Partnervalstij būšot iespēja demonstrēt valstī ražoto plašo pārtikas produktu, meža produktu, amatniecības izstrādājumu klāstu, kā arī daudzus izstādes apmeklētājus iepazīstināt ar lauku tūrisma iespējām Latvijā, skaidroja ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Liels paldies Laku avizei par rakstu, taču vēlos precizēt to, ka Zaļās nedēļas 2015 izstādes Latvijas stendu kā katru gadu organizē, veido Latvijas Valsts Agrārās ekonomikas institūts un nevis LLKC, ZM un Fonds Lauksaimniecības attīstībai. Stenda būvnieks ir SIA Lateca. Stendu finansē Zemkopības ministrija, LVAEI un Latvijas Meži.
  Riharda Krastiņa ideja un izvēlētais stils ir Lauku sēta, bet idejas viss mākslinieciskais koncepts un izpildījums ir LVAEI cilvēku, realizācijas- būvnieku darbs . Lūgums žurnālistiem būt korektiem pret tiem, kas patiesībā ir darītāji, domātāji un finansētāji, visu problēmu risinātāji….
  Ar cieņu
  ZM finansēto nac.kopstendu organizācijas projekta vadītāja
  Daina Saktiņa

 2. Izstādi organizē Zemkopības ministrija sadarbībā ar “Fondu Latvijas lauksaimniecība attīstībai”, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūtu.

  Žurnālisti!!!! Un kur tad palika Latvijas Valsts Meži?

Draugiem Facebook Twitter Google+