Pasaulē
Eiropa

Zāles – Amsterdamā, nauda – Parīzē 0

Gata Šļūkas zīmējums

Pirmdien beidzās mājvietu izvēles maratons tām divām ES aģentūrām, kurām pēc breksita jāatstāj Londona. No 2019. gada 30. marta Eiropas Zāļu aģentūra ar 900 darbiniekiem atradīsies Amsterdamā, bet Eiropas Banku ie­stāde ar tikpat strādājošiem pārcelsies uz Parīzi.

Neparastākais šajā aģentūru izvēlē ir tas, ka trešajā kārtā vajadzēja mest gaisā monētu, lai izšķirtu, kur pārvietot Zāļu aģentūru – uz Milānu vai Amsterdamu, jo tās abas guva vienādu dalībvalstu atbalstu. Jāizvēlas bija no 19 pieteiktajām pilsētām, reālas izredzes bija Vīnei, Kopenhāgenai un Barselonai. Netika vērtēti kritēriji, kura no šīm valstīm ir piemērotāka aģentūrai un uz kuru ātri spētu pārcelties no Londonas, bet pēc politiskā neizšķirta tika piemērota “apolitiska izloze”.

Savukārt Banku iestādes izvēlē trīs izvēlējās no astoņām, izkrita Dublina un Frankfurte, līdz trešajā kārtā no urnas tika izvilkts Francijas galvaspilsētas nosaukums. Vissāpīgāk zaudējumu uztvēra slovāki, jo Bratislavas noraidīšana norādīja uz visu “jauno dalībvalstu” ignorēšanu.

LA.lv