Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
26. augusts, 2014
Drukāt

Zāles pret vēzi veido no indēm


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilinoisas universitātes zinātnieki paziņojuši, ka, iespējams, viņiem izdevies radīt zāles, kuras var cīnīties ar vēža šūnām un kuras sastāv no bites, čūskas un skorpiona indes, raksta avīze “The Daily Telegraph”.

Eksperimentos pierādījies, ka šo radību indes spēj likvidēt vēža šūnas. “Mēs sekmīgi ievietojām inžu toksīnus nelielās, nanometru lielās daļiņās, kas laboratorijas apstākļos spēja uzveikt krūts vēža un melanomas šūnas. Inžu toksīni uzbruka tieši vēža šūnām, veselās šūnas neaiztiekot,” paziņoja Ilinoisas universitātes zinātnieks Dipanjans Pans. Ņemot vērā, ka bites, čūskas un skorpiona inde var nodarīt postu arī cilvēka sirds un nervu šūnām, pagaidām eksperimenti veikti tikai laboratorijā, radītās zāles uz cilvēkiem varētu pārbaudīt tikai pēc trim gadiem. “Svarīgākais ir panākt to, ka mēs kontrolējam šo inžu spējas. Tās ir spējīgas un tieši tāpēc – nāvējošas,” sacīja Pans.

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no Latvijas (1)Tīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+