Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
26. augusts, 2014
Drukāt

Zāles pret vēzi veido no indēm


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilinoisas universitātes zinātnieki paziņojuši, ka, iespējams, viņiem izdevies radīt zāles, kuras var cīnīties ar vēža šūnām un kuras sastāv no bites, čūskas un skorpiona indes, raksta avīze “The Daily Telegraph”.

Eksperimentos pierādījies, ka šo radību indes spēj likvidēt vēža šūnas. “Mēs sekmīgi ievietojām inžu toksīnus nelielās, nanometru lielās daļiņās, kas laboratorijas apstākļos spēja uzveikt krūts vēža un melanomas šūnas. Inžu toksīni uzbruka tieši vēža šūnām, veselās šūnas neaiztiekot,” paziņoja Ilinoisas universitātes zinātnieks Dipanjans Pans. Ņemot vērā, ka bites, čūskas un skorpiona inde var nodarīt postu arī cilvēka sirds un nervu šūnām, pagaidām eksperimenti veikti tikai laboratorijā, radītās zāles uz cilvēkiem varētu pārbaudīt tikai pēc trim gadiem. “Svarīgākais ir panākt to, ka mēs kontrolējam šo inžu spējas. Tās ir spējīgas un tieši tāpēc – nāvējošas,” sacīja Pans.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+