Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
26. augusts, 2014
Drukāt

Zāles pret vēzi veido no indēm


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilinoisas universitātes zinātnieki paziņojuši, ka, iespējams, viņiem izdevies radīt zāles, kuras var cīnīties ar vēža šūnām un kuras sastāv no bites, čūskas un skorpiona indes, raksta avīze “The Daily Telegraph”.

Eksperimentos pierādījies, ka šo radību indes spēj likvidēt vēža šūnas. “Mēs sekmīgi ievietojām inžu toksīnus nelielās, nanometru lielās daļiņās, kas laboratorijas apstākļos spēja uzveikt krūts vēža un melanomas šūnas. Inžu toksīni uzbruka tieši vēža šūnām, veselās šūnas neaiztiekot,” paziņoja Ilinoisas universitātes zinātnieks Dipanjans Pans. Ņemot vērā, ka bites, čūskas un skorpiona inde var nodarīt postu arī cilvēka sirds un nervu šūnām, pagaidām eksperimenti veikti tikai laboratorijā, radītās zāles uz cilvēkiem varētu pārbaudīt tikai pēc trim gadiem. “Svarīgākais ir panākt to, ka mēs kontrolējam šo inžu spējas. Tās ir spējīgas un tieši tāpēc – nāvējošas,” sacīja Pans.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+