EPA/Scanpix

“Žalgiris” droši iekļūst starp Eiropas TOP-4 komandām; Strēlniekam Eirolīga beigusies 0

Lietuvas grands Kauņas “Žalgiris” ceturtdien ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālā savās mājās ar rezultātu 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) uzvarēja Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Grieķijas klubu Pirejas “Olympiakos”, sasniedzot turnīra finālturnīru.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

“Žalgiris” sērijā līdz četrām uzvarām triumfēja ar 3-1.

Strēlnieks ceturtdienas mačā guva 17 punktus, taču ar to bija par maz, lai Pirejas komanda paildzīnātu šo sēriju.

Kauņas klubs 1999.gadā kļuva par Eirolīgas čempioni, bet toreiz šo turnīru vēl rīkoja Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA), savukārt pēcāk Vecā kontinenta labākie klubi apvienojās, izveidojot ULEB jeb Eiropas Basketbola līgu savienību. Kopš ULEB izveides “Žalgiris” labāko četriniekā nebija ticis.

Ceturtdien aizvadītajā mačā Strēlnieks spēlēja 21 minūti un 17 sekundes, sametot 17 punktus, kas viņam bija labākais rādītājs šajos četros mačos. Viņš trāpīja trīs no četriem divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un piecus no piecus “sodiņiem”.

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja četras rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu bumbu, nopelnot vienu piezīmi un izprovocēja trīs pretinieku pārkāpumus, kas viņam deva 22 efektivitātes rādītāja punktus, kas bija labākais rādītājs “Olympiakos” komandā.

Tikmēr “Žalgiris” rindās 21 punktu sameta Kevins Pangoss, bet 20 punktus guva Edgars Ulanovs, kurš izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas. Savukārt “Olympiakos” komandā 19 punktus sameta Vasilis Spanulis.

“Žalgiris” bija labāks spēles pirmajās trīs ceturtdaļās, pirms pēdējām desmit minūtēm esot vadībā 78:56, beigās grieķu klubam starpību samazinot, taču neizglābojoties no zaudējuma.

Jau vēstīts, ka sērijas pirmajā mačā Pirejās ar 87:78 uzvarēja “Žalgiris”, bet otrajā mačā “Olympiakos” revanšējās ar 79:68, kamēr sērijas trešajā spēlē “Žalgiris” jau mājās uzvarēja ar 80:60.