“Žalgiris” un Vecvagars kļūst par Lietuvas basketbola čempioniem 0

Latvijas basketbolists Kaspars Vecvagars pirmdien ar četriem gūtiem punktiem palīdzēja Lietuvas basketbola grandam Kauņas “Žalgiris” sesto gadu pēc kārtas un 18.reizi kluba vēsturē izcīnīt Lietuvas čempionu titulu.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

“Žalgiris” Lietuvas Basketbola līgas finālsērijas piektajā spēlē savā laukumā ar 97:70 (25:17, 29:14, 20:25, 23:14) sagrāva Klaipēdas “Neptūnas” vienību, bet sērijā līdz četrām uzvarām svinēja panākumu ar 4-1.

Vecvagars sērijas pēdējā spēlē laukumā pavadīja astoņas minūtes un 23 sekundes, trāpot vienīgo tālmetienu un vienu no diviem soda metieniem.

Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, nopelnīja vienu personisko piezīmi un reizi uz pārkāpumu izprovocēja pretinieku, kas viņam deva četrus efektivitātes koeficienta punktus.

“Žalgiris” rindās 16 punktus guva Džeroms Rendls, bet zaudētājiem ar 19 punktiem izcēlās Daniels Jūings.

Kauņas klubs jau pirmajā puslaikā, kuru aizvadīja ļoti rezultatīvi, ieguva ievērojamu pārsvaru 54:31, kuru bez problēmām nosargāja līdz cīņas beigām.

Finālsērijas pirmajai spēlei Vecvagars tika pieteikts, tomēr laukumā viņš tā arī neizgāja, taču “Žalgiris” savā laukumā guva uzvaru ar 83:72, savukārt otrajā spēlē latvietis nospēlēja desmit minūtes, guva četrus punktus, bet Kauņas klubs zaudēja ar 54:76. Savukārt trešajā mačā viņam sešas ar pusi spēlētas minūtes un trīs punkti, bet komandai uzvara 78:54, kamēr ceturtajā mačā latvietis nospēlēja piecas ar pusi minūtes, punktus neguva, bet “Žalgiris” guva uzvaru ar 74:50.

Vecvagars tiek gaidīts arī Latvijas izlasē, kas pirmdien sāka gatavoties Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram.

Iepriekšējās divas sezonas saspēles vadītājs Vecvagars gandrīz pilnībā izlaida smagas ceļgala traumas dēļ, laukumā atgriežoties pagājušajā vasarā, kad iekļuva Latvijas valstsvienības sastāvā dalībai Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pērn Kauņas vienība ar latvieti pagarināja līgumu pēc sistēmas 1+1.

Lietuvas čempionāta pusfinālā “Žalgiris” ar 3-0 uzvarēja Utenas “Juventus”, bet “Neptūnas” sīvā cīņā ar 3-2 pārspēja titulēto Viļņas “Lietuvos Rytas”. Pieckārtējā valsts čempione “Lietuvos Rytas” tikai otro reizi pēdējo 18 gadu laikā neiekļuva vietējā čempionāta finālā, kamēr “Neptūnas” finālā ir tikai otro reizi, atkārtojot pirms diviem gadiem gūto sasniegumu.

Ar 32 uzvarām 36 spēlēs “Žalgiris” uzvarēja regulārajā turnīrā, bet “Neptūnas” ar 19 panākumiem bija trešā.

Ceturtdaļfinālā Kauņas klubs ar 3-0 uzveica Pasvāles “Pieno žvaigždes”, bet “Neptūnas” ar 3-1 pārspēja pēdējo trīs gadu Baltijas Basketbola līgas (BBL) čempionus “Šiauliai”.

Nu jau astoņpadsmitkārtējā Lietuvas čempione “Žalgiris” šosezon startēja arī ULEB Eirolīgā, kur nevarēja pārvarēt turnīra otro posmu.