×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Zaļie cilvēciņi? Viņus ātri likvidēs. Saruna ar zemessardzes komandieri brigādes ģenerāli Leonīdu Kalniņu (33)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Latvijā par modes jēdzienu ir kļuvis termins “hibrīdkarš” un aizvien vairāk politiķi sākuši runāt par valsts aizsardzību un pat par iespējamo rīcību tā saucamajā “X stundā”. Tāpēc uz sarunu par valsts aizsardzību redakcijā aicinājām zemessardzes komandieri brigādes ģenerāli Leonīdu Kalniņu. Tieši brīvprātīgajiem militārajiem formējumiem var būt galvenā nozīme valsts nosargāšanā pret potenciālajiem iebrucējiem. Tāpēc zemessardze jānostiprina, tai jāsagatavo jauni komandieri. Ģenerālis uzskata, ka Latvijas valsts būtu labāk aizsargāta, ja augstskolās studentiem obligāta būtu militārā apmācība. Komandieri intervēja Voldemārs Krustiņš un Ģirts Vikmanis.

V. Krustiņš: – Pēdējā laikā dažādi eksperti loka jēdzienu “hibrīdkarš”. Ja ticam dažiem no viņiem, tad atrodamies nevis tradicionālā kara apstākļos, bet hibrīdkarā. Mūsu lasītāji jautā – kas ir hibrīdkarš? Šajā kontekstā gribu jums jautāt, kurš atbild par valsts aizsardzību Latvijas novados, pagastos? Vai katrā novadā jābūt zemessardzes rotai, vadam?

– Vēlos lasītājiem definēt hibrīdkaru, teritoriālo un kolektīvo aizsardzību. Zemessardze ir dislocēta visā Latvijā. Kādreiz zemessardzes bataljoni bija izvietoti katrā rajonā, bet pēc administratīvās reformas mainījās arī zemessardzes bataljonu izvietojums. Taču katrs no zemessardzes bataljoniem var tikt iesaistīts uzdevumu izpildē visā Latvijas teritorijā. Piemēram, zemessardzes bataljons, kura štābs dislocēts Dobelē, vajadzības gadījumā var tikt sūtīts uz jebkuru vietu Latvijā, arī uz valsts austrumiem. Zemessardze atbild arī par piekrastes aizsardzību un kiberaizsardzību, šo pienākumu izpilde neietilpst regulāro Nacionālo bruņoto spēku veidu pamatuzdevumos. Pavisam valstī ir 18 zemessardzes bataljoni, kā arī divas atsevišķas vienības – psiholoģisko operāciju atbalsta vads un kiberaizsardzības vienība. Ja pilsonis vēlas iestāties vai atbalstīt zemessardzi, viņam jādodas uz dzīvesvietai tuvāko vienību, kur viņam atbildēs uz visiem jautājumiem par iesaistes un sadarbības iespējām. Ja kāds jautā, kādā veidā zemessardze iesaistās viņa sētas vai pagasta aizsardzībā, tad zemessardzes likumā ir noteikts sniegt atbalstu sabiedrībai ārkārtas situācijā un to seku likvidēšanā. Piemēram, iepriekšējos gados, kad bija plūdi Ogres upē vai Daugavā, tad zemessargi iesaistījās to novēršanā, sadarbojoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Šo hibrīdkaru jau var redzēt komentāros. Pauļi, rītdieņi, erasi , vecie un citi Kremļa bonzas piesavinoties latviskus vārdus visādi mēģina nomelnot tos cilvēkus, kuri domā par Latvijas aizsardzību. Lai kā jūs censtos – neizdosies!

 2. Vai ir arī iespēja gados vecākiem cilvēkiem, kuri ir apmācīti jau padomju laikā rīkoties ar ieročiem kļūt, teiksim par snaiperiem?
  Jo šādiem nav motivācijas bēgt un saglabāt sevi, tie var iet uz visu banku, paņemot līdzi kādu daļu uzbrucēju līdz paši tiek nogalināti. Ja tas ir iespējams, kā jārīkojas?

 3. Kas nu kuram vairak patik ,pelites,vaverites vai zali cilvecini.Tas esot parejos.

 4. Kas ta šis par “gudrēli”atradies. Diez ,vai zin aiz kura gala kalašņikovu turēt un pa kuru galu lode skries ārā ha-ha -ha.
  Tiešām ,kur viņš ņēmis visu to ,ko tur samurgoja???? Ak ,Dievs,un tādi ir Latvijas armijas virsnieki_,pat ģenerāļi. Smieklīgāku veidojumu par tā saucamo zemessardzi iedomāties nevar pat mūsu Latvijā, un tie nu būs tie ĪSTIE un VIENĪGIE karotāji . Tam vīriņam ir piemetusies orālā caureja ha -ha,lej pa deviņi mēmi.

  Taču hibrīdkara jēdzienu tā arī nenodefinēja,jo pats nezin. Kara skolu tāds pat nezina kur atrodas ,droši vien Anglijā apmeklējis 2-vu nedēļu civilos kursus ; tos pašus nesekmīgi un vēl par mūsu naudu.

 5. Nevajag muldēt.Nekāda “‘gatavības pakāpe”” nav-neviens nezin,kas jādara un kur ir jāiet?1Instrukciju nav,iero”ču arī nav un vispār-ej cirst ar visu savu domu gājienu…Labāk pasaki kuros krūmos nu muksi.

 6. Krievijas kanāla ziņas un miskastnieka putina propogandas raidījumi ir vienkārši jāaizvieto ar mūsu pašu ziņām un mūsu pašu propogandu.Tas tehniski ir ļoti vienkārši.Tajā skaitā iesaitot arī satelītu TV.Savādāk lai taču raida savas programmas.Galu galā vajag tikai to gribēt un problēmu nebūs.

 7. Nevajaga vēlamo uzdot par esošo- tie “zaļie cilvēciņi” drīzāk lokalizēs augstprātīgo jenerāli. Zemessardze padarīta par šeftmaņu biznesa lauciņu.

  • Zaļo vīriņu kompānijā ir jāiefiltrē mūsu aģenti – karavīri ,kuri vajadzīgajā brīdī iznīcinās zaļo vīriņu fenomenu no iekšpuses.

 8. BALTKRIEVIJĀ GAN, BET NE LATVIJĀ!?? Zemessardzē diemžēl notiek tā, kā apraksta Prātnieks: VIŅIEM patrioti VAIRS NAV VAJADZĪGI!!! Tie pa vienam tiek NOVIRZĪTI REZERVĒ. Tā tas bija arī ar manu paziņu, kurš šobrīd atvaļināts vienīgi savas pārliecības dēļ pret LATVIJU! Ja paanalizētu un JOKA PĒC savāktu informāciju no atvaļinātajiem zemessargiem, tad atklātos VISAS NELIKUMĪBAS UN PRETPATRIOTISKI GĀJIENI NO VIŅU KOMANDIERU PUSES!??? Viens pat teica tik necilus vārdus, ka skudriņas pārskēja ķermenim… LŪK KĀ IR AR 99% atvaļinātajiem zemessargiem, kas ir PAŠĀ BRIEDUMĀ UN VARĒTU MIERĪGI TURPINĀT DIENESTU, JA NEBŪTU ŠĀDU KOMANDIERU, KAM LATVIJA PIE KĀJAS…Taču KURŠ to DZIRD????????????

 9. Generālin papīros jābūt visam pēc reglamenta. Ģenerālis Kārlis Krēslin’š runā ko citu. Zemessardzē ir izveidojusies “”kasta”” , kur šoferu dēli tiek labos robos. Man divi paziņas , jauni puiši ( tas bija pirms 10 gadiem ,), cītīgi gatavojās militāram dienestam un beigās viņus uzmeta “”šoferu “” dēla intrigām. Arī Leronards Inkins no biedrības Latvietis runā “” aiz priekškara “” par problēmām zemessardzē. Uzskatu, ka zemessardzei jābūt LAI VISA TAUTA AR UZTICĪBU , DROŠI VAR SADARBOTIES AR ZEMESSARDZI, lai nebūtu izredzēto kasta. Es , mēs, stāviet pie ratiem!

 10. Ko tad neaizstavat valsti no Asv okupacijas ?

 11. KĀ TEICA LUKAŠENKO — JA BALKRIEVIJĀ PARĀDĪSIES ZAĻIE CILVĒCIŅI , TAD VIŅI TIKS LIKVIDĒTI UZ VIETAS !

 12. … @ rihards: –

  … ‘ … vajag dzivot miera ar kaiminem …’ !!!!!!!!!!!!!!

  … Tu, Kremla mergli esi zombets urla, vai kads 5. kolonnas agents, kuram PASAULES … SOMIJAS, BALTIJAS, POLIJAS vesture ir IESTUCETA – ATGREZENISKI – PA OTRO GALU …!

  …PATIESIBAS UN TAISNIBAS SAJEGA UN CILVECISKAS IZJUTAS TEV IR SVESAS … NEESOSAS GARA ATRIBUCIJAS !!!!

  …. SADA SITUACIJA – TAS SPEJ SAGADAT NOZELOJAMA KARTA – AR DZIVNIECISKIEM PRATA PARPALIKUMIEM – TIKAI VISZEMAKA INTELKTA PASAULES SKATIJUMU – TADU AR ‘LIELO MELU’ PALIDZIBU …. !

  … MAN BUTU REIZE KAUNS UN BILE TE PLATITIES … AR SADU ATTIECIBU PRET VALSTI KURA TEVI VEL PACIES …!

 13. ES NEGRIBETU TADU PSEIDO GENERALU VADIBA KAROT PRET VALSTI KASCINAS PRET UKRAINAS FASISTIEM.JA USA GRIB LAI PATI KARO TAD REDZES KO TIE SPEJ. LATVIJAS GENERALIEM NAV NEKADAS PRAKSES LAI VARETU GRAMATISKI AIZSARGATIES. RADIJA KA USA GENERALIS TEICA KA AIZSARGAS LATVIJU TIKAI JA ARI KAS SAKSIES TAD DIEZ VAI TIE USAS KUGI UN TRANSPORTA LIDMASINAS TE KURSES. VAJAG DZIVOT MIERA AR KAIMINIEM UN NECELT PANIKU.EIROPA RISKE ATBALSTOT UKRAINAS NACISTUS. TAS NAV LATVIJAS KARS, NOMIERINIETIES VAI ARI JUS NOMIERINAS

  • slikti rakstu latviski.esmu iefiltrēts šeit no vešņacow.

  • “..KAROT PRET VALSTI KASCINAS PRET UKRAINAS FASISTIEM..”
   “..EIROPA RISKE ATBALSTOT UKRAINAS NACISTU..”

   Tad kā ir – Ukrainā ir nacisti vai fašisti? Kaut kā pretrunā pats ar sevi nonāc.. Var redzēt, ka esi viens no “nozombētajiem” kas neatšķir vairs balto no melnā un melno no baltā. Šie divi teikumi to LIELISKI pierāda..

  • Izcils tu esi, Rihard,izcils! Vēl izcilāks tu būtu,ja prastu ar galvu domāt. Ar kaimiņiem jādzīvo mierā,piekrītu. bet ko darīt,ja kaimiņš negrib dzīvot mierā? Un pastāsti,kur tu Ukrainā esi redzējis nacistus, fašistus utt? Nevari izdomāt? Grūti…

 14. Diezgan dumji izteikta doma. Krima jau likvideja.

 15. Nu,bet tāpēc Krievijai ir vajadzīgi Mistral kuģi,jo ātri ar helehopteriem varētu izsēdināt zaļos cilvēciņus.

 16. Starp pārdislocēšanu uz jebkuru vietu Latvijā un atrašanos jau šajā vietā,ir tomēr milzīga starpība!

 17. Prieks, ka Kalniņa g-gs runāja arī par patriotisko audzināšanu un informatīvo karu.
  Patiešām zaudēts laiks un jārīkojas tagad ātri. Informatīvā kara sakarā it īpaši.

 18. Latvijā karotāju var savākt pāris bataljonus,bet ģenerāļu tik daudz it kā būtu sešas divīzijas.

 19. un kas ir tie kas brunčos un trennuškās, par tādiem arī vajadzētu parūpēties jo tie nes lielu ļaunumu un nestabilitāti valstī, tie mūs grauž no iekšpuses lēni un sāpīgi un bīstami. Mēs esam šos uzņēmuši savā zemē bet viņi kā liels ļaunums dur dunci mugurā.

 20. cerams ka tie nav tukši vārdi par to gatavību dot pretsparu, vai tik nav ka, ja kas tad visi kungi parudīs aiz kordona kā rīta rasa

 21. —————Mēs saņemam daudz informācijas no iedzīvotājiem, un viņu aktivitāte ir daudzkārt pieaugusi pēc Ukrainas notikumiem. Šī informācija atkarībā no tās satura tiek nodota atbildīgajām amatpersonām un institūcijām——–
  ———–Pēteris ziņoja par Lindermana aktivitātēm, bet viņu izsauca uz Drošības policiju par antisemītismu….

 22. ——–zemessardzes likumā ir noteikts sniegt atbalstu sabiedrībai ārkārtas situācijā un to seku likvidēšanā———
  —————
  Tātad zemessardzei nekavējoties jāsniedz atbalsts sabiedrībai, jo valsts ir novesta līdz ekonomiskam sabrukumam un tautas iznīcībai. Vai es pareizi saprotu zemessardzes uzdevumus……………..?

 23. Ja nomet muļķības kas viņam oficiāli jāsaka lai saglabātu savu amatu. Tad ļoti sakarīga intervija

  • Kārli,pasaki tam Ģenerālim lai pasveivcina Rajevu,kas parakstīja pavēli par Zemessardzes izformēšanu.

 24. man liekas-musu politiki ir parskatijusies sausmenes un fantastikas filmas.

  • Skatamies ziņas no Ukrainas. Un ne tikai politiķi, bet arī tauta.

   Gruzijas, Moldovas ziņas jāsaka diezgan ignorējām.. Būtu agrāk uzmanīgāk skatījušies līdz.

Draugiem Facebook Twitter Google+