Latvijā
Politika

“Zaļie” droši par veiksmīgu startu Saeimas vēlēšanās3

Foto LETA

“Esmu pārliecināts, ka 13. Saeimas vēlēšanas būs veiksmīgās ZZS vēsturē, bet kandidātu saraksti jāveido pragmatiski, izvērtējot cilvēku spējas un pienesumu, nevis tikai balstoties uz viņu ambīcijām,” savā uzrunā kongresa delegātiem teica nu jau bijušais LZP līdzpriekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, kurš tika pārvēlēts par partijas domes priekšsēdētāju.

Arī citi runātāji prognozēja, ka gaidāmās vēlēšanas “zaļajiem” būs veiksmīgas. Gan LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, gan apvienības ZZS līderis Augusts Brigmanis pauda apņemšanos rudenī gaidāmajās vēlēšanās ZZS vajadzētu iegūt vismaz 30 deputātu mandātus parlamentā. “

Ja nesasniegsim šo rezultātu, tad būs nepadarīta darba sajūta,” teica Brigmanis.
Savukārt Tavars uzsvēra, ka LZP pēc vēlēšanām līdztekus jau esošajām Veselības un aizsardzības ministrijām jāiegūst savā kontrolē arī Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju (VARAM). Arī debatēs vairāki LZP delegāti kritizēja pašreizējo VARAM vadītāju Kasparu Gerhardu (NA), kurš esot pārāk neizdarīgs un neieinteresēts vides jautājumos, tādēļ šajā jomā valdot stagnācija.

Šobrīd LZP “pieder” septiņi deputātu mandāti Saeimā un divi ministru portfeļi valdībā. “Zaļie” kopā ar partiju “Latvijas Zemnieku savienība” veido šobrīd Latvijā valdošo politisko spēku – apvienību ZZS, kurai ir noslēgti sadarbības līgumi ar Liepājas partiju, partiju “Latvijai un Ventspilij”, Daugavpils novada partiju un politisko novada attīstības biedrību “Līvāni”.

LA.lv