Latvijā
Politika

“Zaļie” maina vadības struktūru: Partijas domi vadīs Ingmārs Līdaka3


Latvijas Zaļās partijas (LZP) kongresā par šī politiskā spēka domes priekšsēdētāju ievēlēts Ingmārs Līdaka.
Latvijas Zaļās partijas (LZP) kongresā par šī politiskā spēka domes priekšsēdētāju ievēlēts Ingmārs Līdaka.
Foto LETA

Kopš iekļūšanas valdošajā koalīcijā Zaļo un zemnieku savienībā ietilpstošā Latvijas Zaļā partija (LZP) būtiski audzējusi savu biedru skaitu, kas nu jau tuvojas 900 cilvēkiem. Taču vienlaikus tas radījis spriedzi organizācijas iekšienē – ilgstošie partijas biedri neslēpj bažas par to, ka jaunpienācēji nav pietiekoši “zaļi”.

LZP pārvaldes struktūra atšķiras no vairuma Latvijas partiju. Tai līdzšim bija līdzpriekšsēdētāji (Viesturs Silenieks un Ingmārs Līdaka), kā arī valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, kura funkcijas gan vairāk atbilst tam, ko citās partijās veic ģenerālsekretārs. Ne pārāk spilgtais, toties enerģiskais un ambiciozais Tavars ar šādu otrā plāna lomu nav mierā. Tādēļ pēdējos gados viņš nostiprinājis savu ietekmi partijā, kā arī piesaistījis tai virkni jaunu biedru. Arī aizvadītā gada laikā LZP rindas papildinājuši 106 jaunbiedri un partijas kopējais biedru skaits sasniedzis 896 biedrus. Tikmēr Silenieks, Indulis Emsis un citi ilggadējie LZP biedri nobažījušies par to, ka Tavara piesaistītie jaunpienācēji varētu būt laimes meklētāji un karjeristi, nevis patiesi “zaļās domas” sekotāji.

“Zaļā partija bez zaļiem cilvēkiem ir kā profesionāla armija bez karavīriem ar militāro izglītību. No tādas armijas dezertē karavīri, ne naidnieks tos ciena, ne paši viens otru. Tā ir izniekotas cilvēku dzīves un sabojāta, degradēta ideja. Tas ir aizņemts zīmols, kā aizņemts mājas lapas nosaukums, bet mājas lapa ir tukša. Cilvēkus ar biologa izglītību pārmāc karjeristi ar sapni par varu. Bez izpratnes par zaļo, par zaļām idejām,” drūmu partijas nākotnes scenāriju zīmēja līdzpriekšsēdētājs Silenieks.

Savukārt Tavars savā runā uzsvēra, ka politikā nekas nestāv uz vietas. “Politiķi un partijas, kuri nespēj mainīties līdzi notikumiem sev apkārt, zaudē,” teica LZP valdes priekšsēdētājs, aicinot “zaļos” veterānus nodot savas zināšanas un pieredzi jaunajiem biedriem.

“Lai risinātu šo problēmu šodien LZP kongresā tika nolemts mainīt partijas vadības struktūru, divus pašreizējos līdzpriekšsēdētājus aizstājot ar partijas domes priekšsēdētāju. Kongresā uz domes priekšsēdētāja amatu izvirzīti divi kandidāti – pašreizējais LZP līdzpriekšsēdētājs Ingmārs Līdaka un Saeimas deputāts Valdis Kalnnozols. Līdaku vēlēšanās atbalstīja 359, Kalnozolu – 97, bet trīs delegāti bija svītrojuši abus kandidātus. Līdz ar to par LZP Domes priekšsēdētāju ievēlēts Līdaka. Otrs līdzpriekšsēdētājs Silenieks turpinās darboties partijā kā ierindas biedrs.”

Uz LZP kongresu Ādažu Kultūras centrā kā viesis ieradies arī Ministru prezidents Māris Kučinskis un arī viņa apsveikuma uzrunā ieskanējās bažīgas notis. “Zaļā partija pēdējos gados būtiski mainījusies – ievērojami pieaudzis biedru skaits un mainījusies partijas vadība. Tā ir jauna jauda un jaunas ambīcijas. Tas izaicina arī apvienības ZZS zīmolu. Skaidrs, ka Saeimas vēlēšanu priekšgalā mēs sastopam pavisam citus zaļos. Vai tas ir labi vai slikti? Nezinu! To droši vien nezina neviens,” teica Kučinskis, aicinot LZP kongresā izrunāt visas neizrunātās lietas. Vienlaikus gan viņš slavēja “zaļo” ministru (aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un veselības ministre Anda Čakša) darbu valdībā. Premjers arī akcentēja ka ZZS spēks slēpjas visu apvienībā ietilpstošo partiju ciešā sadarbībā.

Kongresā tika diskutēt par jaunu LZP programmu, kā arī mainīts valdes sastāvs. Askolda Kļaviņa pilnvaru termiņš ir beidzies, tādēļ viņa vietā valdē ievēlēts Saeimas deputāts Juris Vectirāns.

LA.lv